Dimenzija felni

Blue ice
Početnik
Posts: 5
Joined: 07 Feb 2013 01:44

Dimenzija felni

Post by Blue ice »

Pozdrav,
Posle visegodisnje voznje Volswagenovog vozila kupih pre 10-dana Chevroleta Lacetti 1.4 16v 70 kw 2008-o godiste.Dal sam se zajebao videcemo :lol: Poceo sam ga malo sredjivati i vidim da nisu bas potkrepljeni delovima kao doticni nemac kojeg sam vozio.Ispod haube eco-tec 2 motor.Pomislih,opelovo srce i menjac.Drugar mi rece da su taj motor ustvari iskopirali koreanci i da se dosta razlikuje od opelovog motora sto se tice delova motora.Voleo bih da mi neko to malo objasni ako moze.E sad ono sto me zanima.Dobio sam kao rezervni tocak onaj mali tockic sa punjenom gumom.Trebala bi mi normalna felna.Ostale 4-ri felne su aluminijumske i na njima gume 195/65 R15.Po onom upustvu za upotrebu pise da bi ona fabricki trebala da bude 195/55 R15.Ja bih sad kupio 4-ri aluminijumske felne ali nisam siguran kojih dimenzija.Na nekom ruskom sajtu sam nasao podatak da fabricka felna ima sledece podatke: razmer diska 6Jx15H2 ET44,raspon rupa 114,3,centralna rupa 56,6.Zamolio bih vas da mi odgovorite da li su ovo podaci po kojima bih trazio fene.Izvinjavam se sto sam oduzio ali sta cu.Hvala unapred na odgovoru
Djoleprolece
Junior
Posts: 40
Joined: 09 Jan 2012 20:41

Re: Dimenzija felni

Post by Djoleprolece »

Tvoj drugar nema pojma... :)... Chevrolet, daewoo, opel i jos dosta firmi propada General Motors-u
(GM). Motor je isti... i delovi su isti... razlika moze biti u nekim karakteristicnim skopovima kao npr ventilator kabine ili poziciji nekih delova. motor nije kopija. Kao kada bi neko rekao da fiatov motor 19jtd nije isti kao i u alfa romeu 19jtd. delova ima. nisu ni skupi....
A za felne ne znam da ti kazem... ;)
pevac54
Senior
Posts: 208
Joined: 10 Mar 2012 12:17

Re: Dimenzija felni

Post by pevac54 »

Ako sam dobro razumeo, sada imaš 4 alu felene sa gumama 195/65 R15 a hoćeš 195/55 R15. To je dimenzija gume, a felna je ista, tako da nemaš potrebe da ih menjaš ako su u dobrom stanju, već samo promeni gume. Ako pak hoćeš nove felne najbolje je da odeš do nekog trgovca kolima i na licu mesta uporediš razmak rupa, ili pak staviš na felnu papir držiš čvrsto i pritisneš dobro dlanom da se rupe ocrtaju, pojačaš olovkom, isečeš rupe i poneseš taj papir, staviš na novu felnu koja ti se sviđa i vidiš da li se gadjaju. to se tiče rezervnog točka, prvo vidi da li umesto ćopavca može da stane u ležište normalan točak da ne bacaš pare.
Video sam na limundu i kupindu da prodaju obrčeve koji se montiraju jednostavno po rubu felene (ima ih u raznim bojama a i nisu skupi i lepo izgledaju), a štite felne od visokih ivičnjaka. Reče mi brat da ih je bilo ranije i u sport autu, doduše nisam proveravao, ali ako si zainteresovan obiđi koju trgovinu.
Pozdrav.
pevac54
Senior
Posts: 208
Joined: 10 Mar 2012 12:17

Re: Dimenzija felni

Post by pevac54 »

Izvini ima slovna greška napred. Piše "to se tiče rezervnog točka" a hteo sam da napišem "što se tiče rezervnog točka". Deda slabo vidi, a još nije doručkovao pa proguta po koje slovce.
Djoleprolece
Junior
Posts: 40
Joined: 09 Jan 2012 20:41

Re: Dimenzija felni

Post by Djoleprolece »

raspon rupa jeste 114,3. proverio sam sa drugarom koji ima Lacetti.
Blue ice
Početnik
Posts: 5
Joined: 07 Feb 2013 01:44

Re: Dimenzija felni

Post by Blue ice »

Hvala svima na odgovoru.Uradio sam i mali i veliki servis za 23.400 dinara.Cene su sasvim prihvatljive.Zaboravih da napomenem da je model mog lacettija sa petora vrata a ne sedan.
Dejann85
Početnik
Posts: 4
Joined: 12 Sep 2013 13:54

Re: Dimenzija felni

Post by Dejann85 »

I ja sam nedavno radio servis, malo sam bolje prosao 20000 dinara!
zoki
Početnik
Posts: 4
Joined: 08 Jul 2014 09:14
Location: Zagreb

Re: Dimenzija felni

Post by zoki »

Dimenzije felgi za lacetti:

6Jx15H2
ET44
bolt pattern: 114,3
CB: 56,6

Inaće ide i 15'' i 16'' i 17'' bez problema na lacettija. 18'' još nisam stavljao :D


Što se tiče servisa, u Zagrebu me redovni (mali) dođe nekih 500-600kn, ili nešto manje od 100€.
Post Reply

Return to “Lacetti”