Alu felne za Avea

Petar 65
Junior
Posts: 13
Joined: 25 Jul 2012 22:01

Re: Alu felne za Avea

Post by Petar 65 »

Zorane felne stoje vrlo vrlo dobro na Aveu. Naravno ne ocekujem da se secas orijentacione cene, ali barem koje su marke i dimenzije?
Inace su vrlo vrlo dobre.
Nadam se da je koenigseggccr uzeo felne, ako si pazario, koje si uzeo i gde, mozda kod pavlovic-a?
Naravno i koje dimenzije? Ako ces zatamnjivati stakla(ukoliko nisi) mozda da uzmes prvu opciju, jer imaces odlican kontrast.
Ukoliko si sve obavio mozda da zakacis neku slicicu?

Pozz
zoran 8
Senior
Posts: 111
Joined: 20 May 2011 22:46

Re: Alu felne za Avea

Post by zoran 8 »

Veruj mi koliko sam ih trazio secam se svega :) Marka je MAM, 15 inca,6.5j,i cena je na popustu sa montazom bila 270 eur.Tada su imali i OZ felne na akciji cini mi se da je cena bila 8000 dinara po komadu.Pozdrav i nadam se da ces naci neke koje ti se svidjaju!
koenigseggccr
Senior
Posts: 123
Joined: 26 Feb 2012 22:00

Re: Alu felne za Avea

Post by koenigseggccr »

Da, uzeo sam felne pre nekoliko meseci nego nikako da nakacim slike... Uzeo sam one sa prve slike i mislim da nisam pogresio jer je vec sad kontrast odlican a jos uvek nisam zatamnio stakla... Uzeo sam 15'', 6.5J, ET38, i odlicno su legle, malo su "izasle" napolje u odnosu na fabricke i odlicno izgleda jer je aveo inace uzak a visok, ovako se vizuelno malo prosirio auto... Od montiranja sam nesrecno pogodio par udarnih rupa i izdrzale su bez ostecenja, tako da verujem da su dobrog kvaliteta... Potrudicu se da slikam ovih dana pa da nakacim. E da, uzeo sam ih u Auto centru Tadic, kostale su oko 8.500 din/kom. Stavio sam i metalne ventile koji takodje ekstra izgledaju (oko 1.500 din ako se dobro secam)...
Inace, i ja sam gledao Zoranove felne u Kemoimpexu, ali dok sam se odlucio nisu ih vise imali, niti je postojala mogucnost nabavke.
User avatar
Gajac
Junior
Posts: 18
Joined: 05 Mar 2012 23:53

Re: Alu felne za Avea

Post by Gajac »

Pozdrav društvo!

Planiram da napravim dva kompleta točkova A.Letnji i B.Zimski. :)

Pošto sam auto kupio sa letnjim gumama (185/60-R14) i čeličnim felnama R14x5,5J 4x100, ET45, CR 56,5mm, razmišljam da kupim alu felne KM i da postavim letnje gume na njih, a zimske na čelične.

Moje pitanje za vas je da me posavetujete da li da kupujem alu felne R14 ili da uzmem komplet čeličnih i sačekam da se letnje gume potroše pa da onda pređem na letnje R15 i alu 15"...?

Sve ovo je zbog razmišljanja kako će stajati 14" alu felna. Da li je možda mala?

I kolega "koenigseggccr" da li centralna rupa na Kormetal felnama odgovara našim potrebama ili je potreban neki prsten? I koje si gume stavio na 15" felnu? I daj slike :):):)
miki62
Senior
Posts: 255
Joined: 19 Feb 2012 17:12

Re: Alu felne za Avea

Post by miki62 »

Kolega Gajac, ja sam to uradio. Napravio sam letnji komplet sa Alu felnama i fabrickim gumama
i zimski sa celicnim felnama i zimskim gumama. Gume su inace dimenzija 185/60-14 . Alu felne su
za dimenzije fabrickih guma nisam hteo nista da menjam i morao sam da stavim prsten na centralnu rupu. Vozim ih vec oko 2000 km i do sada nisam primetio nikakav problem. Sto se tice velicine ( da li su mali ), mislim da je sve OK. Da resis nedoumicu stavicu sliku pa ces videti.
Nadam se da ces da resis svoju nedoumicu. Pozdrav :)

Edit: Evo i slicice felni. :)




Image


Image
koenigseggccr
Senior
Posts: 123
Joined: 26 Feb 2012 22:00

Re: Alu felne za Avea

Post by koenigseggccr »

Da, mora prsten ali sve to dobijes u kompletu tako da nema brige... Takodje imam dva seta, letnji i zimski. Na letnjem setu tj. na alu felnama su gume 195/50/15'', na zimskim celicnim 185/55/15''.
Mislim da bi alu felna 14'' izgledala nesto "manja"... Na aveu, po meni, najbolje stoje 16'' ali se ja nisam odlucio za to jer sam vec imao letnje gume pa mi je to bio trosak. ;)
Dule
Junior
Posts: 21
Joined: 15 Jan 2013 11:18

Re: Alu felne za Avea

Post by Dule »

Da li je neko koristio za alu felne matice sa fabričkih čeličnih (one što sa spoljne strane imaju navoj za ratkapnu)?
User avatar
Darkonda
Junior
Posts: 33
Joined: 30 Oct 2011 19:30

Re: Alu felne za Avea

Post by Darkonda »

Ja drzim alu felne sa fabrickim maticama i nema nikakvih problema, malo su sire nego obicne bez navoja za ratkapne ali to je samo estetski... :D
bora r12
Junior
Posts: 28
Joined: 13 Apr 2013 18:27

Re: Alu felne za Avea

Post by bora r12 »

jel stavio neko na avea 16ke? sve mi ispadaju povoljno neke 17ke, ali onda bi morao da idem na promer guma /40r17 a takve gume su ultra skupe i verovatno ce da kaci zestoko sa fabrickim oprugama pa cu da jurim 16ke sa 205-45 ili 50 r16...ne verujem da ce jedan inch veca felna od fabricke da pravi neki problem, jedino sa jotazom da ne preteram posto mi za oko zapale rh cup 9j, sta cu kad volim jotare xD to bi verovatno izgledalo kao da ima gusenice a ne felne xD no, posto se gleda i prakticnost, msm da bi 7j r16 bile ok za 1.4 motor?
User avatar
Darkonda
Junior
Posts: 33
Joined: 30 Oct 2011 19:30

Re: Alu felne za Avea

Post by Darkonda »

Do skoro sam bio ubedjen da 16ice nema sanse da kace sve dok nisam kupio zimske 195-65-r15 i stavio na fabricke felne, kada namotam pun kaci malo od kos, kada se malo vise nagne(sabiju amortizeri) kaci o korube, tako da stvarno vise nisam siguran kako bi se ponasao sa 16icama...
Za po 1cm sam povecao profil gume i kaci, dok su mi letnje fabricke 185-55-r15 na alufelnama 7j i bas nista ne kaci, samo kada bi stavio na 7j neku visu gumu verujem da bi bilo zeznuto... :D :)
Post Reply

Return to “4v”