Aveo 4v

User avatar
widanovic
Site Admin
Posts: 384
Joined: 27 Apr 2011 23:29

Re: Aveo 4v

Post by widanovic »

Mogu ti reći da je odabir auta super. Što se tiče samog gasa to je koliko znam sasvim normalno. Ne mogu reći sa 100% sigurnošću ali koliko sam upućen to je deo Američkog brenda isto kao i natpis na retrovizorima. Predpostavljam da to olakšava ljudima da koriste manualne menjače i da na taj način sprečavaju trzanje prilikom menjanja brzine. Moj otac ima Avea 2008 god. i kod njega smo to primetili dok auto još nije prešao ni 100 km. Tako da sigurno nije greška ili neki kvar, e sad da li to vreme može da se šteluje to već ne znam. Mada koliko vidim vremenom se navikne čovek na sve tako da će ti možda vremenom postati prirodnije i sasvim dobro rešenje. :)
gole
Početnik
Posts: 7
Joined: 25 Dec 2011 21:09

Re: Aveo 4v

Post by gole »

hvala na odgovoru sad mi je malo lakse inace auto je dobro ocuvan i za te pare koje sam dao mislim da nisam mogo nesto bolje da kupim platio sam ga 4400 inace ovaj problem sa zadrzavanjem gasa je primatan samo u voznji a u leru kad se turira odmah pada i malo mi smeta menjac teze ulazi u drugu brzinu
dalibor.76
Junior
Posts: 12
Joined: 20 Sep 2011 12:21

Re: Aveo 4v

Post by dalibor.76 »

Pozdrav narode!
Već neko vreme sam član chevrolet foruma ali se nisam uključivao u polemike do sada inače vozim daewoo kalos 1.4 16V 2003g. a svi znamo da je to ustvari shevrolet aveo.
Sve ove mane koje ste naveli stoje izgleda da je chevrolet samo prelepio svoj logo preko daewoo-a i nastavio dalje bez ikakvih promena i poboljšanja samog modela tako da od kada je GM kupio daewoo-a 2002g. ama baš ništa nije promenio sve do negde 2009g.
Nego da ne filozofiram previše hteo sam reći da sam i ja bio dosta u nedoumici dali sam pogrešio kupivši kalosa prošle godine nerviralo me to škripanje gumica trapa,pa to povećanje broja obrtaja pri promeni brzine i taj tanak lim.
Ali ipak generalno to je sasvim solidan i pouzdan auto to kaže većina ljudi koliko sam ja mogao da proguglam na netu.
miki62
Senior
Posts: 255
Joined: 19 Feb 2012 17:12

Re: Aveo 4v

Post by miki62 »

Pozdrav svim clanovima,posedujem chevrolet Aveo 2009. za sada nije bilo nikakvih problema,a zelja mi je da sa vama razmenjujem iskustva.


Miki
Last edited by miki62 on 22 Feb 2012 22:33, edited 1 time in total.
User avatar
stefanudrea
Senior
Posts: 192
Joined: 07 Jul 2011 17:05

Re: Aveo 4v

Post by stefanudrea »

dobar dan svima.moze da se zna odgde ste vi?
miki62
Senior
Posts: 255
Joined: 19 Feb 2012 17:12

Re: Aveo 4v

Post by miki62 »

Izvinjavam se, propustih to. :oops:
Iz Zemuna.
User avatar
stefanudrea
Senior
Posts: 192
Joined: 07 Jul 2011 17:05

Re: Aveo 4v

Post by stefanudrea »

ne brini, samo sam pitao.svida mi se da vidim svi odgde su.jos se nadam da nadzem drugari u blizu mene.ja zivim u drobeta, u blizu kladovo, u sever srbija
miki62
Senior
Posts: 255
Joined: 19 Feb 2012 17:12

Re: Aveo 4v

Post by miki62 »

gole wrote:Pozdrav svima letos am kupio polovan aveo 1.4 94ks ugradjen sekventni plin kupio sam ga od komsije on je prvi vlasnik presao je 105000 km medjutim imam jedan prblem prilikom saltanja iz manje u vecu gas se zadrzava jos sekund dve tako da ipada kao da nisam pustio gas ovaj sto sam od njega kupio kaze da mu je to oduvek bilo a ja sam sumnjicav da li jos nekoima iskustva sa tim
@gole, ta zadrska gasa pri promeni brzine je sasvim normalna, i imaju je svi savrameni automobili sa direktnim ubrizgavanjem kontrolisanim ECU-om.
Ta zadrska teba da bude jako kratka, per milisekundi, taman dok se ne izvrsi prebacivanje stepena prenosa menjaca, i sluzi za ublazivanje udara motora na menjac preko kvacila (nagla promena obrtaja), u cilju udobnosti voznje (voznja bez trzaja prilikom saltovanja).
Medjutim moze se desiti da ova zadrska gasa bude vremenski nesto duza, recimo do 1 ili 2 sec.
U tom slucaju moze biti:
-problem sa senzorom polozaja radilice (skinuti senzir i ocistiti od opiljaka)
-problem sa senzorom polozaja glavnog leptira u difuzoru usisne grane (ocistiti senzor i osovinu leptira blago podmazati retkim masinskim uljem)
-problem sa "step-motorom" -elektricna dizna baj-pasa vazduha, u usisnom grlu-(skinuti i ocistiti konus na "step-motoru", a bolcn sa oprugom blago podmazati retkim mas. uljem)

U 80% slucajeva, ovim se resava problem, a ako problem ostane, onda neki od ovih elemenata treba zameniti.

Pozdrav. ;)
User avatar
stefanudrea
Senior
Posts: 192
Joined: 07 Jul 2011 17:05

Re: Aveo 4v

Post by stefanudrea »

i ja imam ista problema!jos cekam resenje!imas gpl ili benzin?
gole
Početnik
Posts: 7
Joined: 25 Dec 2011 21:09

Re: Aveo 4v

Post by gole »

hvala na ovim informacijama .Ovo se desava jedino u voznji, kad je bilo hladno lepo je palio, taj koracni motor pretpostavljam da dobro radi posto podigne sauh kad je hladan i kad se zagreje on spusti obrtaje onda ovaj potenciometar na leptiru neznam mislim da nije ni do njega to sam sve skido i cistio jedino senzor radilice mora da ga nadjem pa da vidim njega nisam skido, nema nikakvih gresaka na dijagnostici niti je cekengin lampica upaljena a ovaj senzor na radilici da ne valja pitanje kako bi i palio ali videcu ...
-ako vam prednji tockovi lupaju na neravninama i lezecim policajcima a sve je u redu sa trapom kao sto je bilo kod mene sve sam poskido dok nisam dosao do saznanja da to lupanje dolazi iz samih amortizera oni prolupaju i ako su ispravni u njima postoji mali luft pri naglom secu i odlucio sam da to ne menjam do daljnjeg posto nema nikakve bojazni
Post Reply

Return to “4v”