nas aveo

User avatar
stefanudrea
Senior
Posts: 192
Joined: 07 Jul 2011 17:05

nas aveo

Post by stefanudrea »

mislim da mnogi imaju aveo.hajde da pocnemo da govorimo o tome, sta je dobro sta nije sta se moze da se radi da bude bolje i tako dalje.
User avatar
uros
Junior
Posts: 32
Joined: 11 Jul 2011 14:04
Location: Beograd
Contact:

Re: nas aveo

Post by uros »

Heh i ja imam Aveo, ali nemam nekog iskustva u održvanja, sa zadovoljstvom ću da pratim svaki savet.
1. Bilo bi dobro napraviti uporednu analizu kako se ponaša auto u gradskim uslovima, ja sam trenutno na oko 8000 pređenih kilometara, do sad nisam imao većih problema, ali imam utisak dok je hladan auto da se malo čuju ventili čim se zagreje - ništa.
2. potrošnja mi je oko 10 litara u Beogradu, jel to ok?
3. ponekad se iz motora oseti snažan miris sumpora, ima neko ideju šta bi moglo biti?
4. farba na branicima je dosta nežna najmanji udarac je oguli, kako to?
Dragi
Početnik
Posts: 5
Joined: 17 May 2011 18:27

Re: nas aveo

Post by Dragi »

Ja sam presao oko 1500 km. U gradu ispod 7 l, sad leti. Videcemo kad zahladi. U pitanju je motor 1.2 sedan. Ne gazim ga, do 3000 obrtaja. Bezolovni sipam samo na Dejtonu za sada. Za sad jako sam zadovoljan s obzirom da sam auto platio 7.500 evra.
User avatar
uros
Junior
Posts: 32
Joined: 11 Jul 2011 14:04
Location: Beograd
Contact:

Re: nas aveo

Post by uros »

Hmm ja nema šansi da ga spustim ispod 9 bez obzira kak vozim. Klimu gotovo i da ne palim, volim leto :D

Elem, kolega, jesi baš siguran oko potrošnje, jel treba da reklamiram?
Dragi
Početnik
Posts: 5
Joined: 17 May 2011 18:27

Re: nas aveo

Post by Dragi »

Pa sad kako da ti kazem, ja se bas ne razumem mnogo oko toga dal mozes to da reklamiras, nema dva ista automobila. Znaci predjem 450 km sa 30 litara pa ti racunaj. Ne vozim ispod 1/4 rezervoara priblizno i onda ga napunim do vrha. Naravno ne mogu da izmerim precizno, nek je par litara neprecizno (kradu na pumpi, ne izmerim bas u pola litre, itd), to opet nije ni blizu 9 litara. Nek je rezerva 5 litara i svaka cetvrtina po 10 litara, to je to. Ja mislim da moj ne ide 100% preko kataloskih 7.2 litara u gradu, a vrlo verovatno i manje.
zoran 8
Senior
Posts: 111
Joined: 20 May 2011 22:46

Re: nas aveo

Post by zoran 8 »

ĆAO,JA SAM ZORAN IZ BGD-A,IMAM AVEA 1.2 IZ 2008 SEDANA,I ŠTO SE TIČE POTROŠNJE U GRADU LETI OD 8-9 LITARA U ZAVISNOSTI DA LI RADI KLIMA ILI NE,NA OTVORENOM EVO 3 GODINA TAČNO 5.8(KATALOŠKI),MEŠANA POTROŠNJA OKO 8.TO JE PO MOM MIŠLJENJU OK.ŠTO SE TIČE FARBE DOSTA JE OSETLJIVA NE SAMO NA BRANICIMA NEGO I NA LIMU.POZDRAV SVIMA ;)
User avatar
widanovic
Site Admin
Posts: 384
Joined: 27 Apr 2011 23:29

Re: nas aveo

Post by widanovic »

Pozzz svima, javljam se iz Bugarske sa najnovijim informacijama o potrošnji. Napominjem Aveo 2010. 1.2 16v, čipovan, punjene gume azotom, bez upotrebe klime i sa konstantnim brojem obrtaja 3000. Uspeo sam da postignem potrošnju od 5l-100km. Potrošnju mi je jedino povećavalo zadržavanje na granici od 2h i voznja ukupno 4 osobe sa punim gepekom.
User avatar
uros
Junior
Posts: 32
Joined: 11 Jul 2011 14:04
Location: Beograd
Contact:

Re: nas aveo

Post by uros »

Naš Admin uživa u brzom internetu u Bugarskoj, vidim... To kakav je internet u Bugarskoj mora da se doživi, ne da se opisati...

Ja sad krajem meseca idem na duži pt, to je prvi put da ga izvozim iz grada na putovanje, pa da vidimo potrošnju.
Što se farbe tiče zaista sam malčice razočaran, pre Avea imao sam Toyotu, i razlika je ogromna, Corolla mi je posle 21 godine i pređenih 450 000 kilometara izgleda pristojno, a ovde mi se zadnji branik izgulio na nekoliko mesta, pogotovo kad vadim dečja kolica iz gepeka, kvalitet farbe je za svaku kritiku.

To sam za sada maskirao onim plastičnim lajsnama nalepnicama na udarnim mestima, pa da pitam ima li slična fora da se pokrije zadnji branik kod gepeka, vidi na nekim slikama postoji taj dodatak, ali gde ga nabaviti?
Dragi
Početnik
Posts: 5
Joined: 17 May 2011 18:27

Re: nas aveo

Post by Dragi »

Korola kosta ko dva avea, to treba imati uvek u vidu. Sve ima svoju cenu. Nisu za poredjenje. Pitanje je da li je korola dva puta bolja od avea...U Beogradu sve vise taksista pocinju da voze aveo, znacajno je povecan broj avea na taksiju u zadnja dva meseca. Tesko je njih prevariti. Ja sam dobro procesljo taksiste pre kupovine. Bez brige oko farbe, koliko god da je losa ovo je odlican auto za ove pare. Tesko cete naci bolji auto do 10.000e, a da je toliko bolji koliko je skuplji.
User avatar
uros
Junior
Posts: 32
Joined: 11 Jul 2011 14:04
Location: Beograd
Contact:

Re: nas aveo

Post by uros »

widanovic wrote:Pozzz svima, javljam se iz Bugarske sa najnovijim informacijama o potrošnji. Napominjem Aveo 2010. 1.2 16v, čipovan, punjene gume azotom, bez upotrebe klime i sa konstantnim brojem obrtaja 3000. Uspeo sam da postignem potrošnju od 5l-100km. Potrošnju mi je jedino povećavalo zadržavanje na granici od 2h i voznja ukupno 4 osobe sa punim gepekom.
Ajd kad imaš malo vremena pričaj nam o tom čipovanju...
Post Reply

Return to “Aveo”