Zapusenje prskalice za tecnost

vzegarac
Junior
Posts: 23
Joined: 19 Jul 2013 00:32

Zapusenje prskalice za tecnost

Post by vzegarac »

Da li moze neko da me posavetuje ...
prskalica sa vozaceve strane je zapusena i nema snagu da baci tecnost na sajbnu....sta mi je raditi???

mislim da sam pogresio sto sam u nekom trenutku ostao bezadekvatne tecnosti pa sam sipao obicnu vodu ((((



Hvala
User avatar
ceronimus
Junior
Posts: 69
Joined: 07 Nov 2011 12:19

Re: Zapusenje prskalice za tecnost

Post by ceronimus »

Probaj tankom iglicom da malo prskalicu procackas...
jeste da obicna voda stvara kamenac ali mislim da nije zbog toga....samo ti lepo iglicu i procackaj ;)
pevac54
Senior
Posts: 208
Joined: 10 Mar 2012 12:17

Re: Zapusenje prskalice za tecnost

Post by pevac54 »

Cera je u pravu, čačkanje pomaže. Ako opet isto, podigni haubu motora i videćeš crevca koj dovode tečnost do prskalice, skini ga sa prskalice koja ne baca i neka neko uključi prskanje pa vidi da li tečnost dolazi do prskalice (hoće to crevce i samo da spadne, ako ne tu na prskalici onda na razdelniku za levu i desnu prskalicu). Možeš i da duvaš kroz crevce da pročistiš prskalicu.
Pozdrav.
Stalker
Junior
Posts: 58
Joined: 26 Sep 2011 11:49

Re: Zapusenje prskalice za tecnost

Post by Stalker »

Probaj prvo šta je predloženo (bez ikakve hemije jer samo kiselo (makar sirće) može da pomogne ali da ne ide na karoseriju; tj. izgubićeš i vremena i živaca).
Pogotovu što nastajanje kamenca teško da će se desiti "jednokratno" (u kratkom vremenskom periodu).
... osim ako je voda izuzetno tvrda ...
Naravno, nije preporučljivo sipati običnu vodu (makar je "razblažiti" destilovanom ili koristiti meku (i stabilnu), svakako ispod 8dH što je kod nas retkost za "česmuše") već destilovanu ili tečnosti za vetrobran koji se od nje prave (letnje 99% i više destilovana voda).
Pogotovu što NE mora (i verovatno nije) biti kamenac.
Dakle mehanika pre svega. Tanka bakarna (pa savitljiva) žica takođe može biti korisna ako igla ne može "dohvatiti".
pevac54
Senior
Posts: 208
Joined: 10 Mar 2012 12:17

Re: Zapusenje prskalice za tecnost

Post by pevac54 »

vzegarac, šta bi sa prskalicom?
vzegarac
Junior
Posts: 23
Joined: 19 Jul 2013 00:32

Re: Zapusenje prskalice za tecnost

Post by vzegarac »

drugaruli....drug mi je rekao da odem u bilo koji servis koji ima kompredor...postoji nastavak za isti koji se ubaci u creve ispod haube i produva se....ja se setim perionice gde perem sparka odem i resim problem...hvala u svakom sl7caju...eto resen problem
Post Reply

Return to “Spark”