Aveo 4v

miki62
Senior
Posts: 255
Joined: 19 Feb 2012 17:12

Re: Aveo 4v

Post by miki62 »

Da, taj "step motor" sluzi za dodatni vazduh kada je motor hladan.
A senzor radilice se nalazi tacno na zvonu menjaca, to jest na spoju motora i menjaca u pravcu zamajca, posto senzor ustvari i cita informacije sa samog zamajca motora.
koenigseggccr
Senior
Posts: 123
Joined: 26 Feb 2012 22:00

Re: Aveo 4v

Post by koenigseggccr »

@gole:

Imam Aveo vec skoro 6 god., i motor radi bas kao sto si opisao (mala zadrska gasa pri saltanju) od prvog dana... I meni je malo cudno bilo s obzirom da prethodni auto nije tako funkcionisao ali u servisu su me uverili da je to sasvim normalno i tako ga vozim sve vreme, vrlo brzo sam se navikao, cak mi i odgovara jer nema poskoka, auto bolje povuce posle promene brzine na vecim obrtajima i sl...
koenigseggccr
Senior
Posts: 123
Joined: 26 Feb 2012 22:00

Re: Aveo 4v

Post by koenigseggccr »

Inace, i ja imam isti problem sa amortizerima, samo sto ne mogu da ih slusam, mnogo me nervira bilo kakav nepravilan zvuk dok vozim, tako da je u planu promena sva 4 amortizera (cuju se i prednji i zadnji)... :(
gole
Početnik
Posts: 7
Joined: 25 Dec 2011 21:09

Re: Aveo 4v

Post by gole »

meni su trazili 11000 za 2 prednja kajaba kazu da su najbolji a na ovo lupanje se zale i na kruzu
Petar 65
Junior
Posts: 13
Joined: 25 Jul 2012 22:01

Re: Aveo 4v

Post by Petar 65 »

;) Zdravo svima, konacno dodjoh do mesta gde mi chevroletasi mozemo da razmenimo iskustva, savete i sl. za nasa kolica, Imam Aveo 1,4 4door iz 2009 - te godine, i naravno vrlo sam zadovoljan, jer sam svestan da koliko para toliko muzike (u ovom slucaju malko vise muzike).

Pozdravljam sve nas forumase.
Pozz. :D
miki62
Senior
Posts: 255
Joined: 19 Feb 2012 17:12

Re: Aveo 4v

Post by miki62 »

Dobro dosao na forum. Nadam se da ce opravdati sva tvoja ocekivanja, Pozz.
GACI
Početnik
Posts: 1
Joined: 24 Aug 2012 14:22

Re: Aveo 4v

Post by GACI »

Poz za sve. Ovaj brat tera Avea 1.4 2009.
Ok, kupljen je kod...ne bih javno da pljujem ali ljudi su prevara...ako nekoga interesuje gde Chevrolet-e da NE kupuje samo neka pita preko privatne poruke. Sve u svemu auto je uzet na snizenju, bese pocetak ove world krize i kao imamo to to i to. Ja to malo pogledao, vidim nov auto, 25 km preso, sve ok. Pljunem kes, 800 i nesto hiljada. U pocetku kao sto svi znate, motor da se razradi bla bla bla...sve u svemu spora voznja. E onda je dosao na red prvi servis - provera kako radi i to...ali posle jedno mesec dana ja provalim da amortizeri pocinju da kukaju. Cuje se lupkanje, pazite auto nije preso ni 2500 km u tom periodu. Pa posle nekog vremena provalim da auto polako postaje sve nesigurniji u krivinama i da kabina naginje drasticno vise nego sto treba. Sednem u auto i opet pravac kod ovlascenog servisera i on mi tu naprica pricu kako je to tako fabricki, da moram da menjam vesanje i amortizere itd. Sledeca situacija, tada sam ga vec vozio oko 6 meseci. UDES. Vozio sam bukvalno, ali bukvalno 40 km/h i auto mi prokliza u kontra nagib desnoj krivini. Zavrsio je u brdu sa Aveom, i tu nije kraj, lik me iz suprotnog smera pokupi i katapultira jedno 10 metara od prvobitnog mesta zaustavljanja - brda. Volan sam izkrivio, sediste sam razavalio od udarca, pojas mi pocepao levi biceps i kolena ugruvao. Naravno, ko bi me drugi udario nego Golf 2, cisto zeljezo. Udarac je bio u moj zadnji desni bok, tacno posle vratanca za rezervuar. Golf je proso kroz mene kao vreli noz kroz puter. Rezervni tocak i ceo taj prostor u gepeku kao da nikada nije postojao.
Auto je popravljen godinu dana kasnije. Razvlacen, ispravljan, seckan i sta sve nije = 3600e.
Image

Image

Sada je kao nov. Ipak radila ga je ozbiljna ekipa ljudi (to je ono sto se tice dovodjenja u fabricko stanje), ali kabina se opet ponasa ko oronuli kuk kod babe.

Zasto sam vam sve ovo pisao, prvo da bih podelio svoje iskustvo sa svima vama, a drugo, zeleo bih da dobijem neku preporuku povodom te situacije sa vesanjem, amortizerima i da to stvarno jednom za svagda resim. Dakle, sta mi je za raditi...da li je potrebno neko tvrdje vesanje ili neki uljani tvrdji amortizeri ili nesto trece. Generalno, on je lagan pozadi i lako zna da se otrgne kontroli...mala rupa ili neko poskakivanje na putu u krivini i ispravljate krivinu u najavi.
pevac54
Senior
Posts: 208
Joined: 10 Mar 2012 12:17

Re: Aveo 4v

Post by pevac54 »

I ovaj brat tera avea 1.4 sa četvoro vrata, samo 2007.godište. Takvih problema nisam imao (što se tiče amortizera i vešanja, nestabilnosti i gubljena pravca i slično što si nabrojao). Vozim ga koliko je dozvoljeno km znakovima, po neki put i preko toga, ali nešto nisam primetio da zanosi osim ako ne udjem prebrzo u krivinu. Obično na ulasku i do pola krivine oduzmem gas, a od pola dodam da me izvuče iz krivine. Jedini problem sa amoartizerima sam imao na oko 1000 km, kada je počelo da lupka, ali su mi zamenili neku gumicu u čašici levog prednjeg amortizera i od tada je sve ok.Za ovih 5 godina sam jedino imao ozbiljnih problema sa lošim gorivom

Moj ti je savet da odeš u neki drugi servis na dijagnostiku pa onda uporedi njihove nalaze. Dešava se da uvale kao nova zamenska vozila ili njihova vozila koja koriste kao službena, ili je auto bio čukan pa izbačen iz ose. Kilometraža se uvek može vratiti i naštelovati, a ako koristiš samo njihov servis nema šanse da otkriješ da se radi o podvali (ako uopšte postoji) naročito u garantnom roku. Postoji i šansa da se desi i ono što kaže naš narod "novo pa ne valja". Tad ti ne gine veći trošak.
U svako slučaju, Napiši nam rezultate bez obzira kakvi oni bili.
Pozdrav.
pevac54
Senior
Posts: 208
Joined: 10 Mar 2012 12:17

Re: Aveo 4v

Post by pevac54 »

bandera!!!
15.10.- ponedeljak. bio parkiran u lješkoj izmedju metalne bandere i kontejnera blizu gimnazije u lješkoj. Krenuo u rikevrc, zastao da propustim pešake i krenuo,zaboravio na banderu sa strane vozača (gledao pozadi) i pošteno očešao prednji branik, maloulubio prednje levo krilo i igrebao branik. Na braniku ostao bitumen kojim mažu bandere do neke odredjene visine. Zna li neko kako da ga skinem? Razredjivač ne dolazi u obzir jer oštećuje plastiku.
SAVET: Ne pokušavajte da pomerate bandere kolima- nema šanse - dobro su zabetonirane.
miki62
Senior
Posts: 255
Joined: 19 Feb 2012 17:12

Re: Aveo 4v

Post by miki62 »

Fleke od bitumena skini benzinom...obicnim ili apotekarskim, sve jedno...on ne ostecuje boju. ;)
Post Reply

Return to “4v”