Lupanje u amortizerima Cruze

MrZoxie
Početnik
Posts: 3
Joined: 05 Jan 2012 20:35

Lupanje u amortizerima Cruze

Post by MrZoxie »

Cao svima...
Imam Cruza 2.0 dizel,LS+ ,od aprila 2010.Od pocetka imam problem sa cudnim lupkanjem iz tockova prilikom prelaska preko sitnih neravnina.Cak sam isao dva puta u servis i naravno sve je u redu u trapu.Auto se potpuno normalno ponasa sem sto to priguseno lupanje nervira.Zanimljivo je to da kada udjem u neku vecu rupu taj zvuk se ne cuje.Samo po blagim neravninama......
Da li je nako sa Cruzom ili nekim drugim modelom imao takav problem...???
vladimir65
Početnik
Posts: 2
Joined: 08 Jan 2012 13:11

Re: Lupanje u amortizerima Cruze

Post by vladimir65 »

Imam Cruze 1.6, kupio sam ga maja meseca i imam isti problem kao ti. Po neravninama i sitnim rupama cuje se lupnjava u tockovima. Isao sam u servis i sve je u redu, a meni to strasno smeta ipak je novi auto u pitanju. Ne znam kako da resim taj problem, ako ti uspes da resis, javi mi u cemu je problem.
User avatar
SrdjanM
Junior
Posts: 26
Joined: 05 Aug 2011 13:17

Re: Lupanje u amortizerima Cruze

Post by SrdjanM »

Apsolutno ista situacija i isti auto kod mene. Po sitnim neravninama na oko 40km/h ubija.
yuta
Početnik
Posts: 4
Joined: 20 Nov 2011 14:27
Location: Vršac

Re: Lupanje u amortizerima Cruze

Post by yuta »

Imam 1.6 ls+ , u maju puni tri pune godine
Fabrički sam ga dobio sa naravno letnjim gumama, a na 2,7 naduvanim. Kada sam stavio na 2,4 ili 2,3 lupkanje je bilo mnogo mekše, odnosno slabije.
Pre mesec dana sam kupio 4 felne 2990 rsd u Ćirkom Vršac servisu ( mislim najpovoljnije ) i stavio zimske nokian gume tako da tek sada ide kao po "gumi".
Drugim rečima, mislim da se pritiskom u gumama i samoj vrsti gume može pronaći vožnja bez lupkanja.
fabrički su i oni ostavili mnogo širok raspon pritiska u gumi od 2,2 do 2,7 ja sam se odlučio na zlatnu sredinu oko 2,4. Naravno da je potrošnja na 2,7 najmanja ali onda lupkanje i sl...
Pozdrav
gole
Početnik
Posts: 7
Joined: 25 Dec 2011 21:09

Re: Lupanje u amortizerima Cruze

Post by gole »

Imam chevrolet aveo 1.4 koji je oz 2007 presao je 100000km i isto tako lupa sve sam pregledao i doso do zakljucka da lupaju sami amortizeri tj da i njima ima lufta kada rade na sitno odnosno na sitnim neravninama na putu jedino resenje je zamena istih
MrZoxie
Početnik
Posts: 3
Joined: 05 Jan 2012 20:35

Re: Lupanje u amortizerima Cruze

Post by MrZoxie »

Mislio sam da je samo kod mog Cruza izrazeno to lupkanje u tockovima.Sada kada sam video da nisam jedini u neku ruku mi je lakse :) .
Slao sam cak i mail nekoj sluzbi za reklamacije koja ima sediste u Madjarskoj(a nadlezna je za jugoistocnu Evropu).Cekao sam 15-ak dana odgovor i najljubaznije su mi rekli da im je veoma zao,da su kontaktirali mog servisera kojeg sam naveo u mail-u i da su uz konsultaciju sa njim(u pitanju je Djelmas-auto)zakljucili da je sa amortizerima sve u redu,te da nema osnova da se u garantnom roku menjaju.
A sto se tice pritiska u gumama i to sma odmah proveri cim sam ga kupio.Dzabe lupanje se i dalje cuje.Imam sve cetiri Michelin-Alpin gume,znaci ljudi,guma kao rukavica....mekana,ali ista stvar.U svakom slucaju cu probati na neki nacin da resim problem i to ako ikako budem mogao do aprila 2013,kada mi istice garancija..... :?
vladimir65
Početnik
Posts: 2
Joined: 08 Jan 2012 13:11

Re: Lupanje u amortizerima Cruze

Post by vladimir65 »

Drago mi je sto se ljudi javljaju povodom ovog problema sa lupkanjem u tockovima kod Cruza, ali stvarno ne znam kako resiti taj problem, jer u servisu sam dobijao odgovor da je to normalno, a cim ne bi mogao da se slozim. Stoga, najozbiljnije molim ako neko pronadje u cemu je problem, nek izbaci to na forum, jer nisam jedini, ocigledno je u pitanju neka fabricka greska. Hvala unapred.
zec
Senior
Posts: 205
Joined: 10 Nov 2011 19:35
Location: BG

Re: Lupanje u amortizerima Cruze

Post by zec »

Da li bi taj zvuk mogao doci iz solje (nosac) amortizera?
Povecan zazor je otkriven na reglazi trapa gde su mi preporucili zamenu. Posle zamene nisu bili zadovoljni stanjem, ali su uspeli da nameste geometriju. Zvuk lupkanja moze doci iz kocionih klesta tj od plocica koje udaraju u disk.
bojan
Početnik
Posts: 1
Joined: 26 Jan 2012 17:54

Re: Lupanje u amortizerima Cruze

Post by bojan »

Takodje, imam isti problem, samo se kod mene taj zvuk čuje sa desne prednje strane vozila, dok je na levoj strani sve ok. Mislim da su definitivno u pitanju amortizeri, samo što servisi neće da prihvate reklamaciju i iste zamene. Inače u pitanju je cruz 1.8 ls+, april 2011.godine.
alexv011
Junior
Posts: 18
Joined: 23 Mar 2012 15:26

Re: Lupanje u amortizerima Cruze

Post by alexv011 »

Lupkanje se u najvecoj meri javlja zbog prepunpanih guma.
Pneumatici su fabricki prepumpani na 2,7 bara jer se u transportu automobili dodatno ucvrscuju gurtnama koje se stezu preko tockova. Da bi veza bila sto cvrsca tockovi se "cvrsto" pumpaju.

Na nultom servisu, pre isporuke vozila, serviseri bi trebali da pritisak u gumama vrate na preporucene vrednosti ali to retko kad urade.

Po uputstvu gume treba da su napumpane na 2,2 bar i to na svim verzijama Cruze-a.
Privremeni rezervni tocak se pumpa na 4,2 bara.

I moj je lupkao ali sada sa pritiskom od 2,2 bara se nista ne cuje.
Post Reply

Return to “Cruze”