Problem senzora bregaste

zemunne
Početnik
Posts: 4
Joined: 24 Jan 2013 11:31

Problem senzora bregaste

Post by zemunne »

Molio bih nekog da me posavetuje ili pomogne neznam sta da radim. Posedujem Spark 0.8 2007 preso sam 120.000km i poceli su problemi. U cemu je problem upalila mi se lampica kvara motora ocitana je greska P0-342 senzor bregaste kupio sam novi senzor namesten i posle tri meseca opet mi se upalila lampica kvara motora ocitana greska isto P0-342. Kad mi je prvi put crko senzor motor mi se nije gasio cudno radio samo je nekad slabo vuko, sad imam sve ove problema. Pitao sam majstora u cemu je problem njegov odgovor je zameni senzor, dobro zamenicu senzor ali sta ako posle nekoliko meseci opet crkne. Da napomenem cena senzora nije mala oko 4500din. Dali je neko imao ovakvih problema i sta mi savetujete pre nego sto kupim treci senzor. Hvala svima unapred ko mi pomogne.....
User avatar
suns19
Junior
Posts: 31
Joined: 12 Jun 2012 20:38

Re: Problem senzora bregaste

Post by suns19 »

Pozdrav !
Nisam automehanicar ali posto sam i ja na mom starom Kalosu imao slican problem na nekih 50. 000 km mi se upalio senzor bregaste otisao sam kod mehanicara koji je samo skinuo senzor ocistio ga od prljavstine i vratio nazad. Mislim, koliko se secam da je i na racunaru "resetovao" ovaj signal i posle toga je bilo sve ok. On mi je licno rekao da se na senzoru nakupi prljavstina i da ne znaci da senzor neispravan ili da je neki kvar u pitanju. Ako se signal ponovo javi onda senzor zameniti ili pronaci uzrok njegovog javljanja.
zemunne
Početnik
Posts: 4
Joined: 24 Jan 2013 11:31

Re: Problem senzora bregaste

Post by zemunne »

Ocistio sam ga ne jednom nego par puta isto se ponasao. U svakom slucaju sam kupio drugi pa cemo videti. Namestio sam ga resetovan kompijuter za sad se ne pali. Mislio sam da neko ima ovakvih problema pa da me posavetuje da nesto drugo nije problem a ne sam senzor.
dragan
Početnik
Posts: 2
Joined: 07 Jul 2013 21:52

Re: Problem senzora bregaste

Post by dragan »

da li moze blize objasnjenje gde se senzor nalazi ?
Post Reply

Return to “Spark”