Ler gas ili šta?

MilanVuk
Početnik
Posts: 4
Joined: 15 Feb 2015 18:55

Ler gas ili šta?

Post by MilanVuk »

Pozdrav svima.
Odnedavno sam vlasnik Avea i to vrlo zadovoljan, što iskreno nisam očekivao (auto me jako prijatno iznenadio u skoro svakom segmentu upotrebe).
Auto sam kupio sa oko 130k km i vrlo je očuvan. Do sada nisam imao nikakvih problema.
Ali...ostao sam sa jako malo benzina i auto se gasio (pretpostavljam da je povukao ko zna šta iz rezervoara i da pumpa nije mogla da potera gorivo). Dosuo sam gorivo i problem je nestao.
Međutim, danas mi se auto ugasio posle startovanja. Do kuće mi se gasio na svakom semaforu odnosno čim pustim gas (valjda ler gas). Dok vozim auto sve je u redu. Odziv je normalan, brzina, startnost, sve. Čim pustim gas, obrtaji padnu na 800 i nastave do 0. Auto se ugasi. Posle toga pali normalno i radi dok ne pustim gas.

Pomagajte! Šta može da bude uzrok problema?
Milan
MilanVuk
Početnik
Posts: 4
Joined: 15 Feb 2015 18:55

Re: Ler gas ili šta?

Post by MilanVuk »

E, da, zaboravio sam:
posle 3 sata, auto pali i radi normalno.
Ja ne znam šta da radim.
Planiram da u skorije vreme idem na duži put sa ženom (trudnom). Ako mi auto stane negde preko, zapaliću ga pored puta i sebe sa njim! :mrgreen: :mrgreen:
Upomoć!
Dule
Junior
Posts: 21
Joined: 15 Jan 2013 11:18

Re: Ler gas ili šta?

Post by Dule »

Čišćenje kompletnog sistema za dovod goriva. Imao sam isti problem i to ga je rešilo.
MilanVuk
Početnik
Posts: 4
Joined: 15 Feb 2015 18:55

Re: Ler gas ili šta?

Post by MilanVuk »

Odlično ako je to.
A gde to mogu da uradim u Beogradu i za koliko para?
U svakom slučaju, hvala na brzom odgovoru.
Dule
Junior
Posts: 21
Joined: 15 Jan 2013 11:18

Re: Ler gas ili šta?

Post by Dule »

Ja sam radio u Autoprometu (kod hotela Nacional) na Bežaniji, bilo je 4000 početkom 2011.
User avatar
widanovic
Site Admin
Posts: 384
Joined: 27 Apr 2011 23:29

Re: Ler gas ili šta?

Post by widanovic »

Druže, ako je samo to, za to ti ne treba majstor, lepo izvadiš zadnje sedište, skineš plastični poklopac, odviješ šrafove i izvadiš benzinsku pumpu. Na njoj imaš sito koje je obično puno mulja i to očistiš akselom.
E sad ako nikad do sada nisu čišćene možda su i dizne, e za to već mora da se vidi. Okvirno ultrazvučno čišćenje dizni je 500 din/kom pa do 10e.

Pre bio koje intervencije od strane majstora preporučujem ti da vidiš kad je menjan filter bezina, kad su čišćene dizne, i tek onda baciš u potragu za majstorom.
hugopod
Početnik
Posts: 3
Joined: 19 Feb 2015 19:46

Re: Ler gas ili šta?

Post by hugopod »

Meni se isto dešavalo, i potrebno je samo rastart računala, koji uradiš sa kontakt ključem.
MilanVuk
Početnik
Posts: 4
Joined: 15 Feb 2015 18:55

Re: Ler gas ili šta?

Post by MilanVuk »

Drugari, stvarno ste sila, a problem je još uvek aktuelan...
Moram da naglasim još nešto, a vi se ne ljutite puno.
Zaboravio sam da kažem da auto ima ugrađen plin i da se ponaša potpuno isto i na benzinu i na gasu.
Pomagajte!

P.S. Ako neko zna, molim za pojašnjenje resetovanja kompjutera ključem.
Hvala, Milan
hugopod
Početnik
Posts: 3
Joined: 19 Feb 2015 19:46

Re: Ler gas ili šta?

Post by hugopod »

Reset sa ključem - aveo 2007 - 2010g

10sek ključ u poziciji start (nemoj upaljivat), 3sek u poziciji lock
to treba izvesti tri puta
Onda izvadi ključ za 10sek i nakon toga upaliti kola i sačekati, da se kompjuter učita.
koenigseggccr
Senior
Posts: 123
Joined: 26 Feb 2012 22:00

Re: Ler gas ili šta?

Post by koenigseggccr »

Ako reset ne pomogne, čišćenje leptira gasa i step motora...
Post Reply

Return to “4v”