DPF filter

kico
Junior
Posts: 73
Joined: 31 Oct 2012 07:39

DPF filter

Post by kico »

Mnogo sam citao o problemu sa dpf filterom kod cruza 2.0 d 163ks ali nisam nasao ovdje nikoga da o tome prica(mozda nisam dobro gledao pa se izvinjavam ), posto mi je jedan nas clan objasnio da se to desava na mom autu kad mi se upali ventilator na niskim temperaturama,kad mi auto podigne potrosnju i kad radi na 900obrtaja umjesto na 800,da se tad obavavlja proces oko dpf filtera e sad moje pitanje je kako da se ja kao vozac ponasam kad takve znakove primjetim,da li da vozim normalno,da li da stanem i ostavim auto upaljen,da li da ga vozim malo brze ili da ugasim auto??da li neko zna to da mi objasni.Hvala
Wanted
Junior
Posts: 12
Joined: 18 Dec 2013 13:18

Re: DPF filter

Post by Wanted »

Taj filter je bacanje pijeska u oči - šteta para.
Inače, tebi bi se morala na armaturi upaliti lampica i sve dok postupak čišćenja teče, ti ne smiješ ugasiti auto.
E sad, da li se to desi prilikom vožnje ili si došao na neki parking, nebitno, važno je da se auto ne smije ugasiti, sve dok se proces ne završi.
User avatar
kobra
Senior
Posts: 104
Joined: 10 Aug 2013 16:47

Re: DPF filter

Post by kobra »

auto ne smes da ugasis, a negde sam cuo da bi valjalo malo izaci na otvoren put dok traje proces i izvozati ga do kraja.
kico
Junior
Posts: 73
Joined: 31 Oct 2012 07:39

Re: DPF filter

Post by kico »

Sinoc mi se prvi put upalila lampica od dpf filtera i malo sam se vozio po gradu ali je bila guzva pa sam odustao od voznje i ostavio sam auto na parkingu da radi ,medjutim auto mi je radio preko 2h na parkingu i nije mi se ugasila lampica tako da sam ga je ugasio pa sta mu bog da ali sam primjetio tokom rada da mi je promjenio zvuk motora tj.da mi je spustio obrtaje na normalno na 800 i tako je radio preko pola sata
User avatar
kobra
Senior
Posts: 104
Joined: 10 Aug 2013 16:47

Re: DPF filter

Post by kobra »

DPF filter je inace boljka svih savremenih dizela, ne samo Cruza. Obavezno baci pogled ovde:
http://www.opelteamserbia.com/forum/vie ... 46&t=26704
aleeza
Početnik
Posts: 1
Joined: 26 Dec 2014 06:51

Re: DPF filter

Post by aleeza »

Ne desava se samo na Cruzu. Ja sam takve situacije imao sa mnogim autima prilikom "divljijih" kretanja. Ne znam u cemu je konkretno problem, jer nijedan od tih auta nije imao neke druge, pratece probleme, tako da je po meni resenje "pitomiji" start, jer to verovatno vremenom ostavlja posledice po ceo set kvacila, mozda i nosace motora i elemente trapa...
We are the pioneers in providing C4040-226 exam toefl and Test-king.com exams with northwood exam pass www.goucher.edu Download our latest passguide gmat and Florida Memorial University
kico
Junior
Posts: 73
Joined: 31 Oct 2012 07:39

Re: DPF filter

Post by kico »

opet ja i opet pitanje u vezi DPF,prije par dana sam pricao sa jednim covjekom koji vozi isto cruza dizela i rekao mi je da su niemu u ovlascenom servisu mjenjali DPF filter na njegovo insistiranje,on je primjetio da se njemu cesto pali cod 79 na autu ,taj kod oznacava da je ulje rijetko samo sto se to njemu upalilo poslije 800km od mjenjanja ulja,uglavnom on misli da ulje nema dovoljan viskozitet,da zbog toga ne dize dovoljnu temperaturu u autu pa samim tim DPF fiter ne moze odraditi svoj dio posla??Ima li to ikakvog smisla ako ima da odem i ja do servisa jer mi se pali taj isti kod nakon nedavnog mijenjanja ulja
vbimbar
Početnik
Posts: 3
Joined: 18 Apr 2013 23:21

Re: DPF filter

Post by vbimbar »

Imam jedno pitanje meni je od skoro kada sam u regeneraciji na pola voznje gde drzim brzinu oko 70 na 2000-3000 hiljade obrtaja upali se lampica zuta sa servisnim kljucem propracena sa tri zvucna signal kao za pojas....pitanje je dali je to normalno postona servisu ne nalaze nista u kvaru...lampica se izgubi kada se proces zavrsiikada ugasim i upalim auto ponovo.... nemam paljenje oznake za regeneraciju niti imam neki od err na kom tabli dok se to desava.....ranije se nije palila....ne znam sta je....hvala
Post Reply

Return to “Cruze”