Ugradnja xenona

micha88
Početnik
Posts: 3
Joined: 05 Apr 2013 13:13

Ugradnja xenona

Post by micha88 »

Zdravo svima :)

zanima me da li je neko imao iskustva sa ugradnjom xenon svetala?
Znam da na auto ide H4 sijalica, u kojoj se nalazi i dugo i kratko svetlo. E sada, gledajući po internetu video sam da postoje različiti tipovi silalice H4-1, H4-2, H4-3 i H4-4.
Jedan drug mi je rekao da bi mi trebali bixenon svetla. Pa sada što se njih tiče ima od 35W i od 55W.

Jedino što sam uspeo da nadjem jeste da neki amerikanci ugrađuju ove od 35W...
User avatar
Darkonda
Junior
Posts: 33
Joined: 30 Oct 2011 19:30

Re: Ugradnja xenona

Post by Darkonda »

Ja sam ih skoro ugradio, uzeo sam H4bixenon 6000K 35w, i rade super...
Ugradnja je laka, traje max pola sata, najvise se veremena potrosi oko trazenja savrsenog mesta za balaste... :D
A mozes da ugradis i xenon projektore, sto je malo veca investicija i moras da otvaras farove da bi ih ugradio... :)
User avatar
ceronimus
Junior
Posts: 69
Joined: 07 Nov 2011 12:19

Re: Ugradnja xenona

Post by ceronimus »

Koliko si platio xenone?ja mislim da i za kalosa treba h4,imam samo jednu sijalicu u faru...
User avatar
Darkonda
Junior
Posts: 33
Joined: 30 Oct 2011 19:30

Re: Ugradnja xenona

Post by Darkonda »

Mene izašli 4000din, bili na nekoj akciji...
Pogledaj na limundu i kupindu, ima sada dosta jeftinih... :D
Ako ti je h4 trenutno onda ti treba h4 bixenon, ili možeš i h1 ali moraš da uzimeš i xenon projektore koji su malo komplikovaniji za ugradnju zbog otvaranja farova i komplet projektora, balasta, sijalica i kablova je oko 120e pa na više... :D
micha88
Početnik
Posts: 3
Joined: 05 Apr 2013 13:13

Re: Ugradnja xenona

Post by micha88 »

Poručio sam danas iz Kine, H4 bixenon, 6000K, 38 dolara sa poštarinom, i još mi dali 2 godine garancije (samo ne znam šta ću sa njom ;) ) Stuže sa 20 dana, najkasnije :D pa ćemo videti.

Inače kod Kineza imate i jeftino parking senzore. Ja sam poručio za 13 dolara, stižu ove nedelje :)
User avatar
ceronimus
Junior
Posts: 69
Joined: 07 Nov 2011 12:19

Re: Ugradnja xenona

Post by ceronimus »

Ne razumem se bas nesto...kako da znam sta mi je trenutno?imam jednu sijalicu u faru?to je h4?onda mi treba h4 bixenon?cisto da znam sta da trazim?da li neko zna kakvi su "bear"?
User avatar
Darkonda
Junior
Posts: 33
Joined: 30 Oct 2011 19:30

Re: Ugradnja xenona

Post by Darkonda »

99% su h4 ali ne mogu da ti garantujem jer stvarno ne znam kako je na kalosu, vidi na netu... :)
Ako ti je h4 onda tražiš h4 bixenon da ima kratko i dugo, bear su ti odlični, jedni od najboljih i oni su ti oko 70e bixenon... :D
User avatar
ceronimus
Junior
Posts: 69
Joined: 07 Nov 2011 12:19

Re: Ugradnja xenona

Post by ceronimus »

hvala vam svima
videcu danas to da uzmem preko firme,trebalo bi da dobijem neku bolju cenu,samo jos da ih ugradum...nadam se da cu dobiti neki savet ovde.javljam kad i ako pazarim.
User avatar
Darkonda
Junior
Posts: 33
Joined: 30 Oct 2011 19:30

Re: Ugradnja xenona

Post by Darkonda »

Dobićeš i savet i pomoć ako treba... :D
User avatar
ceronimus
Junior
Posts: 69
Joined: 07 Nov 2011 12:19

Re: Ugradnja xenona

Post by ceronimus »

e to je super,nisam nesto vican sa kolima..
inace sam dobio super cenu cini mi se za h4 bixenon bear sa godinu dana garancije za 45€
Post Reply

Return to “Kalos”