KALOS - Alarm

User avatar
boss
Junior
Posts: 20
Joined: 11 Mar 2013 21:59

KALOS - Alarm

Post by boss »

Posto sam procitao o putnom racunaru koji je otkriven na AVEO a i ja sam upravo nesto pronasao na kalosa moram da vam pisem.
Moj kalos ima fabricki centralnu bravu sa daljinski i kad ga kljucim i otkljucavam trepkaju zmigavce i kad ostavim prozor otvoren( t.e. simuliram krsenje stakla) i kad ga zakljucim i posle toga ga otkljucim kroz prozor i otvorim vrata zmigavci pocinju da trepkaju jako brze.
E sad sledi glavno -- pozadi levog fara ima jedan prazan dzek za koj sam mislio da je za halogeni svetla, kad sam na njemu zakacio trubu(sirenu) za alarm prosto sam se iznenadio da moj kalos ima fabricki alarm koji svira ako se razbije prozor i ga otkljucas iznutra i zvizdi kad se zakljucava. Nisam slikao taj dzek ali je lako pronaci ga a ako neko oce mogu i sliku da postavim.
miki62
Senior
Posts: 255
Joined: 19 Feb 2012 17:12

Re: KALOS - Alarm

Post by miki62 »

Odlicno, pisi nam o putnom racunaru.

Fotografisi taj konektor... :)
User avatar
boss
Junior
Posts: 20
Joined: 11 Mar 2013 21:59

Re: KALOS - Alarm

Post by boss »

za putnom racunaru sam procitao ovde na forum-neko ga je otkrio na AVEO a ja sam otkrio alarm na svoj kalos. Slikacu ga stom budem mogao i postavim sliku
User avatar
ceronimus
Junior
Posts: 69
Joined: 07 Nov 2011 12:19

Re: KALOS - Alarm

Post by ceronimus »

sjaaajno sad cu ici da proverim na mom Kalosu...
kakvu trubu,sirenu tu treba staviti...???
User avatar
boss
Junior
Posts: 20
Joined: 11 Mar 2013 21:59

Re: KALOS - Alarm

Post by boss »

Truba treba ona standardna za alarme-sa vise tonova.
Ja imam jednostavnu od 2 eur,
Pisi dali radi kod tebe
Attachments
index1.jpg
index1.jpg (3.01 KiB) Viewed 16629 times
index.jpg
index.jpg (5.98 KiB) Viewed 16629 times
User avatar
ceronimus
Junior
Posts: 69
Joined: 07 Nov 2011 12:19

Re: KALOS - Alarm

Post by ceronimus »

Da,isto je i kod mene...trepere migavci!samo nisam video taj prikljucak za sirenu iza fara,ako mozes slikaj pa okaci ovde.
User avatar
boss
Junior
Posts: 20
Joined: 11 Mar 2013 21:59

Re: KALOS - Alarm

Post by boss »

gledacu sutra ako budem mogao da ga slikam ali uopste nije tesko da se pronagje-nalazi se pozadi levog fara odma do kazance za vodu u brisacima. KAD SE SKINE ta cevka za kazance(ona se skida sa okretanjem) vidi se dobro
User avatar
ceronimus
Junior
Posts: 69
Joined: 07 Nov 2011 12:19

Re: KALOS - Alarm

Post by ceronimus »

Video sam neki dzek iza cevke,e sad posto se ja ne razumem bas najbolje,jel jednostavno povezem sirenu na taj dzek i to je to?ne mogu da sjebem nesto?
User avatar
boss
Junior
Posts: 20
Joined: 11 Mar 2013 21:59

Re: KALOS - Alarm

Post by boss »

nemozes nisto da sjebes, samo prikaci trubu i zatvori haubu posto na haubi imas taster za alarm i ako ti je otvorena nece da ti reaguje. A kad zatvoris pritisni dugmic za zakljucavanje i beces iznenagjen
User avatar
ceronimus
Junior
Posts: 69
Joined: 07 Nov 2011 12:19

Re: KALOS - Alarm

Post by ceronimus »

Idem bukvalno sad da probam,skinuo sam sirenu sa ocevog auta i sad cu da nakacim....
Post Reply

Return to “Kalos”