Amortizeri

vlada_ivana
Junior
Posts: 15
Joined: 06 Jan 2012 10:07

Amortizeri

Post by vlada_ivana »

Da li neko zna gde mogu da se kupe kvalitetni amortizeri za Sparka 0.8?
Monroe ne proizvodi, na jednom mestu sam pronašao neke, navodno Korejske (čisto sumnjam da su tamo proizvedeni, od proizvođača čija internet prezentacija ne postoji).
Ne bih želeo da bacim nekoliko hiljada RSD pa da ih menjam posle 30-40000 km.
koenigseggccr
Senior
Posts: 123
Joined: 26 Feb 2012 22:00

Re: Amortizeri

Post by koenigseggccr »

Ja sam pre neki dan uzeo za Avea Kayaba amortizere, odlični su. Kontakt: Gazela Komerc 011 3429 673
vlada_ivana
Junior
Posts: 15
Joined: 06 Jan 2012 10:07

Re: Amortizeri

Post by vlada_ivana »

Kontaktirao sam ih, Kayaba ne proizvodi prednje amortizere za Sparka, imaju samo zadnje
User avatar
widanovic
Site Admin
Posts: 384
Joined: 27 Apr 2011 23:29

Re: Amortizeri

Post by widanovic »

Da li si siguran da su ti crkli, tj da li si radio test amortizera, što se cene tiče veoma je jeftin ja sam platio 500 din. Meni su posle 130000km crki samo zadnji amortizeri, iskreno nisu skroz crkli nego su bili pri kraju. Na testu su prednji bili 75% a zadnji 40% dok je po zakonu dozvoljeno da se koriste amortizeri do 30%. Ja sam sebi kupio polovne amortizere i prošao sam jeftinije, tj kupio sam za 50e par i dobio još neke sitnice. Bilo mi je glupo da kupujem nove jer prvo auto nije nov, a za normalnu cenu se ne mogu naći kvalitetni već samo neki krš.
vlada_ivana
Junior
Posts: 15
Joined: 06 Jan 2012 10:07

Re: Amortizeri

Post by vlada_ivana »

Levi amortizer je propao, curi ulje, desni je ispravan, a pošto se menjaju u paru...
Stradao je i kraj letve volana koji ne može baš nigde da se pronađe, osim u ovlašćenom servisu gde košta 6700 dinara.
Polovne amortizere i delove ne bih nikad stavio na automobil, bez obzira da li je nov ili star 30 godina.
zec
Senior
Posts: 205
Joined: 10 Nov 2011 19:35
Location: BG

Re: Amortizeri

Post by zec »

Ne znam odakle tipkas. Da li si probao sa prodavnicama u BG?
vlada_ivana
Junior
Posts: 15
Joined: 06 Jan 2012 10:07

Re: Amortizeri

Post by vlada_ivana »

Rešio sam problem sa amortizeriva i letvom volana.
Jednostavno...
Prodao sam Sparka.
Hvala Bogu pa više ne vozim kornjaču.

Kupio sam novu Merivu.
User avatar
Boćko87
Junior
Posts: 57
Joined: 28 Mar 2012 12:29

Re: Amortizeri

Post by Boćko87 »

Meni rekli na servisu da moram da menjam šolje prednjih amortizera..u ovlašćenom servisu bi uzeli 17000 za to ( i kao centriranje trapa je ukljuceno ) ..
User avatar
widanovic
Site Admin
Posts: 384
Joined: 27 Apr 2011 23:29

Re: Amortizeri

Post by widanovic »

Pa za te pare možeš da kupiš ceo prednji deo sparka :)

Pogledaj Beo auto ili neku drugu radnju.

A kako su ustanovili da su šolje, šta ti se dešava?
Ja sam prešao preko 120.000km i nikad nisam kočio preko ležećih, da ne kažem da mi je prosečna brzina bila 60km/h. A da ne pričam da rupe nemam vremena da obilazim. Jedino što mi je crklo je jedna kugla koju sam danas kupio za 2150 din i sutra je menjam ako bog da.

U svakom slučaju tri puta meri, jednom seci. :)
User avatar
Boćko87
Junior
Posts: 57
Joined: 28 Mar 2012 12:29

Re: Amortizeri

Post by Boćko87 »

Ustanovili su cimanjem točka..kad su podigli auto.. kao ima lufta kad se cima...
Post Reply

Return to “Spark”