nas aveo

pevac54
Senior
Posts: 208
Joined: 10 Mar 2012 12:17

Re: nas aveo

Post by pevac54 »

Nemam kesicu samo pojedene ležajeve 2 kom. i izlizane pločice. Kažu da su original delovi :cry:
zec
Senior
Posts: 205
Joined: 10 Nov 2011 19:35
Location: BG

Re: nas aveo

Post by zec »

Kako se cuju lezajevi tockova?
Koliki je to nivo buke, jer ja dosta cesto vozim i ne umem da razlikujem buku koju prave lezajevi od buke koju stvaraju gume?
miki62
Senior
Posts: 255
Joined: 19 Feb 2012 17:12

Re: nas aveo

Post by miki62 »

@pevac54, sta pise na tim starim lezajevima... marka, tip ?
Koliko ti je presao auto sa tim fabrickim lezajevima?


@Zec: Kada propadne lezaj tocka buka koju stvara lici na zvuk kugle u kuglani koja se izbaci velikom brzinom... recimo. :mrgreen: Elem, zvuk koji prave gume i zvuk loseg lezaja tocka bi sigurno razlikovao i lajk, zvuk je prilicno jak i povecanjem brzine kretanja zvuk postaje sve glasniji.
Siguran sam da bi prepoznao zvuk lezaja. :mrgreen:
pevac54
Senior
Posts: 208
Joined: 10 Mar 2012 12:17

Re: nas aveo

Post by pevac54 »

Baš tako, što brže vozim zvuk je bio sve jači, ništa ne melje niti trese ni pri maloj ni pri velikoj brzini. Kad stanem na semafor sve je ok. Jednom mi je na kecu otišao ležaj točka ali onda se čulo da melje a ovde ne, samo jak šum kao kad voziš po jakoj kiši ili po velikoj vodi brzo. Pre desetak godina sam vozio slžbeni auto sa ruskim gumama i one su imale sličan ako ne i isti zvuk pri većim brzinama i to me je bunilo. Te gume smo vrlo bzo promenili i sve je bilo ok. Sad je sve u redu i auto ima normalan zvuk i vrlo lepo se ponaša. I pločice su se dosta istrošile i njih sam promenio. Kaže majstor da sam mogao da vozim još oko trista do petsto kilometara u gradu sa češćim kočenjem, ali sam rešio da kad propadam-propadam otmeno i taj sam trošak sebi priuštio.
Moja žena kaže ode pola apartmana za 10 dana u Grčkoj.
pevac54
Senior
Posts: 208
Joined: 10 Mar 2012 12:17

Re: nas aveo

Post by pevac54 »

Zaboravih da kažem, sa fabričkim ležajevima sam prešao oko 60.000 km. Zvao sam da pitam ko proizvodi ležajeve koje su mi ugradili i rekli su mi da ih rade za prvu ugradnju koreanci i kinezi. Ovi koje su mi ugradili su kinezi, ali da imam garanciju kao za prvu ugradnju.
miki62
Senior
Posts: 255
Joined: 19 Feb 2012 17:12

Re: nas aveo

Post by miki62 »

Kineski lezaj.... uzas..... nije ni cudo sto je otisao na 60 000 km, znaci da su losi lezajevi.
Sacuvaj te stare zbog oznake, pa kad opet riknu, po kataloskom broju se pronadju "zamenski" , i lepo kupis FAG-ov ili SKF-ov lezaj i zaboravis na zamenu. :)

Ustvari, ajde molim te ako ti nije problem, pogledaj na tim starim oznaku i napisi je ovde, pa cu ti ja po katalogu naci odgovarajuci lezaj u nekoj kvalitetnijoj varijanti, a pronacicu i cenu.

Pozdrav!!!
koenigseggccr
Senior
Posts: 123
Joined: 26 Feb 2012 22:00

Re: nas aveo

Post by koenigseggccr »

Koliko znam, lezajevi su korejski, kao i sve ostalo na Aveu... Ja sam dva menjao na oko 100-110.000 km... Sad sam na 160.000 i nemam nekih problema...
User avatar
widanovic
Site Admin
Posts: 384
Joined: 27 Apr 2011 23:29

Re: nas aveo

Post by widanovic »

Miki, sve što si rekao tačno je 100%. :)

Šta znači fabrički, nisu sigurno pravili specijalne dimenzije lezaja za Avea :)
Delovi koji su za prvu ugradnju su optimalni(cena, kvalitet), što nikako ne znači da su najkvalitetnije. Mislim da je kod tako bitnih stvari najbolje kupiti najkvalitetnije (imam neku blesavu teoriju: svaki deo koji je većeg kvaliteta, u ovom slučaju bolji ležaj, manja potrošnja, tako da kad se pogleda odnos zivotnog veka, onos potrošnje dođe se na isto, plus je kvalitetnija vožnja)
miki62
Senior
Posts: 255
Joined: 19 Feb 2012 17:12

Re: nas aveo

Post by miki62 »

Naravno, zato mi i treba oznaka originalnog lezaja, pa da pronadjemo odgovarajuci.

Valjda ce nam je @pevac54 napisati i staviti fotografiju starog lezaja. :)
miki62
Senior
Posts: 255
Joined: 19 Feb 2012 17:12

Re: nas aveo

Post by miki62 »

Evo jedne od prodavnica gde se mogu kupiti SKF-ovi lezajevi za sva vozila!

http://www.euroauto.rs/proizvodiPoGrupi ... Grupa=1047
Post Reply

Return to “Aveo”