Felne za Spark.

miki62
Senior
Posts: 255
Joined: 19 Feb 2012 17:12

Felne za Spark.

Post by miki62 »

Velicina felne i raspon rupa, za nasu koleginicu @Iv BG :)

Sirina i precnik - 4.5J x 13
Raspon rupa - 4 x 100 mm.
Centralni otvor - 56.6 mm.
ET - 45
Iv BG
Junior
Posts: 36
Joined: 26 Feb 2012 13:31

Re: Felne za Spark.

Post by Iv BG »

Hvala. Još samo da nađem neke lepe felnice, mada i nema baš neki izbor za sparkija, moram da priznam. Izgleda da ću umesto alufelni da kupim još jedan komplet čeličnih sa nekim ratkapnama , da ne moram da stalno da skidam gume kad dođe sezona za to.
zoran 8
Senior
Posts: 111
Joined: 20 May 2011 22:46

Re: Felne za Spark.

Post by zoran 8 »

Koleginice, posto vec duze vreme jurim felne za Cruza,zvao sam sve prodavce felni u BGD-u.Sa promerom 4x100 ne bi trebalo da bude problema da nadjes felne.Probaj na netu sledece prodavnice:benelux,kemoimpex,alufelne roki,alufelne danko,trion sport,auto-gume.rs,euroguma i ima jos nekih vulkanizera koji vrse distribuciju.U Sloveniji su felne dosta jeftinije,jos ako ostvaris povrat pdv-a,izadju bas povoljno.Srecno :)
Iv BG
Junior
Posts: 36
Joined: 26 Feb 2012 13:31

Re: Felne za Spark.

Post by Iv BG »

Gledala sam na beneluksu i rokiju, našla sam samo jedne 14, a one koje su mi zapale za oko proizvode samo od 15 pa na više. Ne bih kupovala polovne alufelne, tako da i nema neki izbor novih za mog sparkija.
miki62
Senior
Posts: 255
Joined: 19 Feb 2012 17:12

Re: Felne za Spark.

Post by miki62 »

Pored 4x100, treba gledati i centralni otvor, a on je 56.6mm. :)
zec
Senior
Posts: 205
Joined: 10 Nov 2011 19:35
Location: BG

Re: Felne za Spark.

Post by zec »

Mora sve da gleda. Zato postoje ti podaci.
Glupo je da nadje felnu koja je 4x100, a da ne moze da se namontira ili da se lose montira zbog centralnog otvora. Najgore je ako sve to moze da namesti, ali onda guma dodiruje delove vozila koji se nalaze oko tocka.
Samo polako, pojavice se vec nesto sto ce odgovarati tvom vozilu i tebi.
Iv BG
Junior
Posts: 36
Joined: 26 Feb 2012 13:31

Re: Felne za Spark.

Post by Iv BG »

Prvo sam i ja mislila da samo treba da gledam da li je felna 14 i da ima 4x100, ali sam posle, kroz razgovor sa vama i sa prodavcima felni shvatila da to i nije tako jednostavno. Treba sve da se uzme u obzir, a i često ono što ima na sajtu nema u prodaji.
User avatar
widanovic
Site Admin
Posts: 384
Joined: 27 Apr 2011 23:29

Re: Felne za Spark.

Post by widanovic »

Možda grešim ali mislim da većina vas nije u pravu, velika razlika je između aluminijumskih i čeličnih felni, kod čeličnih se gleda sve, dok kod aluminijumskih se gleda samo broj i razdaljina rupa tj 4x100, centralna rupa je uvek velika na alu felnama, a postoje prsteni(od plastike) koji služe da tu rupu smanje.
Što se tiče odabira, uskoro sklapamo dogovor sa jednim većim uvoznikom felni, tako da ako ti nije hitno za desetak dana ćeš moći i kod njih da pogledaš šta ima u ponudi(a cene su nekih 5-20% u startu jeftinije + ako dobijemo članski popust).

Sparku mnogo lepo stoje 14". Prošle godine sam na moru video lika koji ima Sparka stavio alu i ofarbao ih u boji kola(zelena), pola felne je polirani alu a pola zeleno, to ubija kako izgleda. Koliko sam čuo farbanje je nekih 20E za sve četri tako da vredi razmisliti o tome...

:)
zoran 8
Senior
Posts: 111
Joined: 20 May 2011 22:46

Re: Felne za Spark.

Post by zoran 8 »

Pored raspona,naravno da je najbitniji centralni otvor,ali kao sto ADMIN.kaze to se regulide prstenovima.Zanimljivo je da je centralni otvor i kod Cruza 56,6.
Widanovicu,o kom uvozniku se radi ako nije tajna?Interesuje me jer u nedelju treba da porucim felne za Cruza pa bih uporedio cene.
zec
Senior
Posts: 205
Joined: 10 Nov 2011 19:35
Location: BG

Re: Felne za Spark.

Post by zec »

Koliko su ti plasticni delovi kvalitetni? Da li pucaju pri skidanju tocka? Obzirom da se sve to greje pri kocenju i nekad brzo hladi... Takodje, da li dobro centriraju tocak?
Imao sam aluminijumske felne i uvek su imale cvrsto naleganje, pa nemam iskustva sa tim.
Kad smo vec kod toga, sta konkretno nosi tezinu vozila: srafovi, trenje izmedju felne i glavcine?
Post Reply

Return to “Spark”