Chevrolet se povlaci iz Evrope do 2016.

User avatar
ivanchevy
Junior
Posts: 76
Joined: 07 Apr 2012 03:43

Chevrolet se povlaci iz Evrope do 2016.

Post by ivanchevy »

User avatar
Zoranng
Junior
Posts: 23
Joined: 28 Dec 2012 23:07

Re: Chevrolet se povlaci iz Evrope do 2016.

Post by Zoranng »

Pročitah ovo pre neki dan. Nije mi milo. :(
Došlo je naših pet minuta. Počelo je minutom šutnje.
User avatar
suns19
Junior
Posts: 31
Joined: 12 Jun 2012 20:38

Re: Chevrolet se povlaci iz Evrope do 2016.

Post by suns19 »

Evropa je dakle pukla! Kada sam procitao naslov nisam mogao da verujem. Ovo je totalno los potez GM po mom misljenju . Zar oni misle da ce sad svi vlasnici Chevroleta preci na Opel? Ne sad cu tek zaobolaziti Opel u sirokom luku. Kontraefekat koji ce s ovim potezom proizvesti bice poguban i za Chevrolet i za Opel sto se tice Evrope. Unistice jedan a i drugi brend zauvek!!! Po mom misljenju, a voleo bih i Vase. Nijedan ponosan vlasnik Chevroleta a ima nas poprilican broj nece zbog ovoga kupiti Opel. Ako se ovo radi samo da bi se spasio Opel sto ga nisu prodali ili je tu nesto drugo u igri? Moj opsti zakljucak je da bi kao neka vrsta "organizacije" kao sto smo mi trebali napisati neku rec GM-u i ako uspemo dobiti podrsku iz ostalih zemalja mozda cemo uspeti da ih nateramo da bar malo razmisle o ovom potezu.
Ziveo Chevrolet !!!!
:oops:
lzoran55
Početnik
Posts: 1
Joined: 25 Dec 2013 23:15

Re: Chevrolet se povlaci iz Evrope do 2016.

Post by lzoran55 »

Potpuno se slažem!
Potez je katastrofalan i vratiće se GM-u kao bumerang. Na ovaj način neće spasiti Opel, a vlasnike Chevroleta u Evropi guraju od sebe i zato će biti sigurno kažnjeni.
Bojim se da od ideje neće odustati jer negde pročitah da smanjuju i broj zaposlenih u fabrici u Koreji.
Vozim novi model Avea (sjajan auto) i plašim se, kako će se ovo odraziti na ovlašćene servise u Beogradu i Srbiji, dugoročnije gledano, ne samo u pogledu rezervnih delova već i njihovog opstanka uopšte
Da li će samo servisiranje vozila u okviru uglednih dilerskih salona biti dovoljno da se kompletno ne zatvore?
Kakav će biti budući pad vrednosti Chevroletovih vozila kod dalje prodaje?
Mnogo je otvorenih pitanja i mislim da svi istinski ljubitelji ovog brenda imaju razloga za zabrinutost.
Tema je izuzetno značajna, pa verujem da će se i drugi uključiti.
Veliki pozdrav svima !!!
pevac54
Senior
Posts: 208
Joined: 10 Mar 2012 12:17

Re: Chevrolet se povlaci iz Evrope do 2016.

Post by pevac54 »

Potpuno podržavam sve što su forumaši napred predložili. Za nas, vlasnike ševroleta, što se tiče rezervnih delova ne bi terbalo da bude zime jer se motori iz ševroleta ugradjuju i u opele. Konkretno, moj motor 1.4 je potpuno isti kao u korsi. Možda bude problema oko limarije, svetlosnih grupa i slično. Mislim da je čak i bord kompjuter isti.
Pozdrav.
zec
Senior
Posts: 205
Joined: 10 Nov 2011 19:35
Location: BG

Re: Chevrolet se povlaci iz Evrope do 2016.

Post by zec »

I sada postoje drugi uvoznici delova, osim zvanicnih servisa, kod kojih mozes kupiti ili prodavci polovnih delova. Ovlasceni servisi ce postojati dok bude vozila pod garancijom, a ostali ce svakako raditi dok ima posla. Vec sada ima mnogo prodatih chevrolet vozila kojima treba raditi redovne servise, a to je slatka para.
Sto se tice opela, ako nema drugog izbora, a opel nudi nesto povoljno, optimalno i funkcionalno, zasto ne kupiti opel? Zato sto volis chevrolet? Tesko ce to proci na trzistu.
Interesantno je koliko je chevrolet toliko ugrozio opel za relativno kratko vreme. Da li je to bila cena, kvalitet ili nesto trece?
zoran 8
Senior
Posts: 111
Joined: 20 May 2011 22:46

Re: Chevrolet se povlaci iz Evrope do 2016.

Post by zoran 8 »

Ja sam se bas nameracio da kupim novog Cruza kad izadje,a oni tako :(
Realan razlog kupovine Chevroleta, a ne Opela je bar u mom slucaju taj sto necu da placam par hiljada eura vise isti auto.Mislim da je Opel precenjen i da Chevy ima najbolji odnos cena-kvalitet, uz vrlo atraktivan dizajn.Delova ce biti kod privatnika, a ni Madjarska nije daleko.Jos ce se to verovatno polemisati,jer su mnogi ulozili dosta novca u servise,obuku radnika,alat...
Pozdrav!
User avatar
suns19
Junior
Posts: 31
Joined: 12 Jun 2012 20:38

Re: Chevrolet se povlaci iz Evrope do 2016.

Post by suns19 »

Dobio sam pismo od Chevroleta pre dve nedelje gde se zahvaljuju na saradnji - razumevanju i posto mi je auto jos pod garancijom ispunice sve obaveze prema meni u smislu nabavke orginalnih delova servisa i dr. Pismo jasno kaze " kao sto ste verovatno saznali chevrolet se povlaci iz Evrope ..."
matas
Početnik
Posts: 4
Joined: 10 Apr 2016 12:22

Re: Chevrolet se povlaci iz Evrope do 2016.

Post by matas »

Ma njima je Opel bitniji za EU tržište, nažalost.
Post Reply

Return to “Off topic”