Sumpor u auspuhu

User avatar
uros
Junior
Posts: 32
Joined: 11 Jul 2011 14:04
Location: Beograd
Contact:

Sumpor u auspuhu

Post by uros »

primetio sam da se povremeno oseća sumpor u auspuhu, ima li neko ideju šta bi moglo da bude?
User avatar
widanovic
Site Admin
Posts: 384
Joined: 27 Apr 2011 23:29

Re: Sumpor u auspuhu

Post by widanovic »

Sada je trenutno akcija AMSS da besplatno rade proveru vozila, možda je najbolje rešenje da skokneš do njih...
User avatar
uros
Junior
Posts: 32
Joined: 11 Jul 2011 14:04
Location: Beograd
Contact:

Re: Sumpor u auspuhu

Post by uros »

Dobra ideja! Izvestiću...
User avatar
uros
Junior
Posts: 32
Joined: 11 Jul 2011 14:04
Location: Beograd
Contact:

Re: Sumpor u auspuhu

Post by uros »

Da izvestim:

Auto mi je ispravan, taj povremeni smrad na sumpor se pripisuje izvanrednom kvalitetu NIS goriva, kažu da je endemski u Srbiji. Muka je u tome što baš živim ovde i sipam na tom NIS-u. Promenio sam pumpu i miris je nestao, sipam na MOL-u.

U ponedeljak konačno ugađujem TNG wish me luck
zoran 8
Senior
Posts: 111
Joined: 20 May 2011 22:46

Re: Sumpor u auspuhu

Post by zoran 8 »

SUMPOR SE OBIČNO OSEĆA KOD DIZELAŠA,KADA JE LOŠ KVALITET NAFTE,A O KVALITETU GORIVA KOD NAS NE TREBA NI PRIČATI.DOK NISAM PREŠAO DA SIPAM GORIVO NA MOL-U I LUKOILU,IMAO SAM PROBLEM SA LAMPICOM PROTOKOMERA KOJA SE STALNO PALILA.OD SERVISA SAM DOBIO INFO DA IZBEGAVAM NIS I OMV,ŠTO SE ISPOSTAVILO TAČNO.POZDRAV!!!
User avatar
021
Senior
Posts: 183
Joined: 09 Jun 2011 23:12
Location: Novi Sad

Re: Sumpor u auspuhu

Post by 021 »

Zanimljivo,
meni su kada sam preuzimao novo vozio savetovali da sipam kod OMV ili MOL-a.
Kao, oni imaju najbolje gorivo. Koja su vaša iskustva ?
Poseti Limundo, ima mnogo dobrih aukcija:
http://www.limundo.com/ref/SasaYU
User avatar
widanovic
Site Admin
Posts: 384
Joined: 27 Apr 2011 23:29

Re: Sumpor u auspuhu

Post by widanovic »

Što se tiče goriva, nisam siguran jer mi je to oblast koja nije toliko precizna, ali za plin tačno znam pun rezervoar od 34l na Lukoilu mogu da pređem 390-400km i to je uvek + što je kod njih plin jeftniji barem za jedan dinar. ECO pumpe, plin je skuplji, a sa 34l pređem 350-370km. Što znači da mi je prosečna potrošnja mog Sparkica od 8.5-8.7l pa do 9,2- 9,7l. I kad se sve ovo prevede u procente po mojoj računici meni lično Lukoil dođe jeftini za nekih 11%. E sad naravno prostom logikom se dolazi i do zaključka da je gorivo koje se manje troši i kvalitetnije....
Post Reply

Return to “Off topic”