Opoziv chevrolet avea

Debelijox
Početnik
Posts: 3
Joined: 18 Nov 2012 17:47

Opoziv chevrolet avea

Post by Debelijox »

Danas sam dobio pismo od ac brajic u kome sam kupio vozilo. U pismu su mi rekli da je Chevrolet objavio totalni bezuslovni opoziv vozila za modele MY 2012 chevrolet aveo .
chevrolet je registrovao dase kod odredjenog broja vozila sa opcijom (DRL) Daytime running light moze u nekim slucajevima dogoditi da pojedine sijelice u zadnjim lampama, kao i sijalice za osvetljenje tablice, nece raditi kad je DRL ukljucen....
Moze li mi neko reci o cemu se radi, na mom autu sve radi normalno i nisam uocio nikakve nelogicnosti (proverio sam)?
User avatar
catani
Junior
Posts: 28
Joined: 02 Jul 2012 17:13

Re: Opoziv chevrolet avea

Post by catani »

Da, i mene su zvali...kod mene u dnevnom rezimu svetla, radila su samo kratka svetla, pozadi nista nije radilo....pa su me zvali da mi to rese, i sad sve radi.... ;)
Djoleprolece
Junior
Posts: 40
Joined: 09 Jan 2012 20:41

Re: Opoziv chevrolet avea

Post by Djoleprolece »

po zakonu dnevna svetla su obavezna samo na prednjoj strani vozila... pozadi nista i ne mora da sija dok je dan...
User avatar
catani
Junior
Posts: 28
Joined: 02 Jul 2012 17:13

Re: Opoziv chevrolet avea

Post by catani »

pa sad....nisam toliko upucen u nase zakone, verovatno je veci broj drzava kod kojih mora da svetli nesto i nazad, pa su zato pozvali sve za svaki slucaj....mada mislim da je koliko-toliko bolje ako svetlo radi pozadi. Pri ulaskku u tunel ili smanjenoj vidljivosti na autoputu valjalo bi da neko ko ide iza tebe moze na vreme da te pprimeti....
Djoleprolece
Junior
Posts: 40
Joined: 09 Jan 2012 20:41

Re: Opoziv chevrolet avea

Post by Djoleprolece »

i naravno jer svetli nesto pozadi smanjena je vidljivost stop svetla jer se oko navikne da nesto sija... ali to je u ovoj temi ne bitno...
Post Reply

Return to “5v novi”