Prednji amortizeri za Avea

indja
Junior
Posts: 28
Joined: 26 May 2012 22:42

Prednji amortizeri za Avea

Post by indja »

Poštovane kolege!
Par godina nisam bio na forumu, zagubio podatke pri registraciji.
Da li je neko do sada menjao prednje amortizere? Povremeno mi se javljalo lupkanje na prednjem trapu, pa sam bio na servisu kod majstora u Aranđelovcu (čovek je skroz OK radi isključivo Opela i Shevroleta).
Ustanovili smo da su oba prednja amortizera "iscurila", kakao on kaže, i da je potrebna zamena. On se baš angažovao oko nabavke ali je uspeo samo da dođe do nabavne cene originalnih amortizera od 16.000dinkom. Zamenske za sada još traži, čeka informacije iz Mađarske, ostalo ništa ne odgovara.
Da li je neko do sada radio zamenu i kako je prošao? Da li postoji odgovarajuća zamena po povoljnijoj ceni (gde, kako, ...) ili je potraga besmislena?

Hvala unapred!
User avatar
catani
Junior
Posts: 28
Joined: 02 Jul 2012 17:13

Re: Prednji amortizeri za Avea

Post by catani »

Jesi siguran da nisu stabilizatori u pitanju. oni znaju da lupkaju cesto. Koliko si presao km?
indja
Junior
Posts: 28
Joined: 26 May 2012 22:42

Re: Prednji amortizeri za Avea

Post by indja »

Pozdrav Catani!

Prešao sam 74000km, promenjena oba stabilizatora. Amortizeri vidno zamazani uljem i nalepljenom prašinom. Levi amortizer "iscurio" skroz, desni se još malo drži.
Morao bih to što pre rešiti, bojim se da može još nešto stradati kao posledica. Baš lupa, i neodoljivo podseća na situaciju kada su mi stradali stabilizatori (!?)

Pozdrav!
User avatar
catani
Junior
Posts: 28
Joined: 02 Jul 2012 17:13

Re: Prednji amortizeri za Avea

Post by catani »

Pokusaj INBACO u zemunu, znam da imauj dosta tih delova za chevy/opel. Verovatno imaju i kombinaciju da ti nabave brzo. Javi kako si prosao.
indja
Junior
Posts: 28
Joined: 26 May 2012 22:42

Re: Prednji amortizeri za Avea

Post by indja »

Hvala na informaciji, zovem sutra!
User avatar
dixy
Junior
Posts: 59
Joined: 29 Jun 2011 20:13
Location: Dobanovci, Surčin

Re: Prednji amortizeri za Avea

Post by dixy »

Koje godište je auto, koji motor, hečbek ili sedan?

Ima zamenskih delova od raznih proizvođača, nemoj da te farbaju majstori da naručuju iz Mađarske itd. Obično su zamenski amortizeri boljih performansi u odnosu na fabričke, a slična je situacija i sa npr ležajevima točkova ili silen blokovima za Chevrolete. Jednostavno, delovi vešanja su im blagi užas.

Za okvirno cene pogledaj na delovionline.rs, a pozovi wagen international za tačne informacije, oni imaju svašta od zamenskih delova, jer su za neke i glavni uvoznici. Možeš da okreneš i Delmax, pa euro07... Kod navedenih su cene najpovoljnije...

Javi šta si uradio!

Pozdrav!
indja
Junior
Posts: 28
Joined: 26 May 2012 22:42

Re: Prednji amortizeri za Avea

Post by indja »

Pozdrav Dixy!

Nisam bio u prilici da pratim forum pa se tek sada javljam.
Catani me uputio na INBACO i kod njih su amortizeri KAYABA 7,950din i 700din ugradnja. Zadnji 3,520din i 300din ugradnja. Stabilizatori oko 1600din.
Prednji amortizeri nabavljeni, mislim da je kod Delamaxa-a, oko 7,500din/kom. Sutra ide zamena!
Auto je 2012.godište, sedan, 1200cm2.

U pravu si, vešalje je baš krš! Verovatno ću zameniti opet i stabilizatore.
Javljam iskustva!

Pozdrav!!!
indja
Junior
Posts: 28
Joined: 26 May 2012 22:42

Re: Prednji amortizeri za Avea

Post by indja »

Poštovane kolege!

Juče sam zamenio oba prednja amortizera, obe "šolje" i oba stabilizatora!
Kao što sam ranije napomenuo, amortizeri su gasni, japanski KAYABA. Uz njih su stigle i "šolje" i kada se zameni sve u kompletu, garancija je 3 godine. Amortizeri nisu originalni, ali su dimenziono identični originalu, tako da je zamena jednostavna, bez ikakvih dorada.
Ne znam u kakvom su stanju bili stabilizatori, pa sam insistirao da se i oni zamene. Desni amortiter je bio iscurio skroz, čak je pokrivio i "šolju". Zato je i lupalo toliko.

Sve zajedno, sa radom, me koštalo 21,400 dinara (amortizeri su ipak bili oko 7,000din/kom)

Koliko sam uspeo da probam za ovo kratko vreme, sve sjajno funkcioniše, tako da se nadalje nadam da ću opet uživati sa svojim ljubimcem!!!
Kažu da su amortizeri malo tvrđi, međutim ja ništa ne primećujem, mislim da je sada sve isto kao kad sam kupio auto! Milina!!!

Ovo su moja iskustva, hvala svima na pomoći!!!
Post Reply

Return to “4v novi”