Vazdusni jastuk lampica

User avatar
ivanchevy
Junior
Posts: 76
Joined: 07 Apr 2012 03:43

Vazdusni jastuk lampica

Post by ivanchevy »

Od jutros stoji ukljuceno nonstop, tj dam kontakt svetli, iskljuci je na sekundu-dve i onda opet svetli konstantno.
Proverio osigurac i u redu je. Da li ima jos nesto sto mogu da proverim ili da teram u servis?
Kalos 1.4SE 8v 83KS 2005.
pevac54
Senior
Posts: 208
Joined: 10 Mar 2012 12:17

Re: Vazdusni jastuk lampica

Post by pevac54 »

Probaj da ključem lsključiš jastuk suvozača a zatim ga ponovo uključiš. Ako se i dalje isto ponaša moraš u servis. :?:
User avatar
ivanchevy
Junior
Posts: 76
Joined: 07 Apr 2012 03:43

Re: Vazdusni jastuk lampica

Post by ivanchevy »

Kako mislis kljucem da iskljucim?
pevac54
Senior
Posts: 208
Joined: 10 Mar 2012 12:17

Re: Vazdusni jastuk lampica

Post by pevac54 »

Na aveu ( a trebalo bi i na kalosu) u kaseti ispred suvozača postoji bravica za isključivanje vazdušnog jastuka suvozača. Kad se na prednje sedište montira nosiljka za bebe. Ako imaš vazdušni jastuk suvozača trebalo bi i ti to da imaš. Ako imaš jastuk za suvozača probaj da ga isključiš i uključiš par puta. Kad ga isključiš lampica gori stalno, a kad ga uključiš ona se ugasi. Ako ne pomogne moraćeš u servis. Moguće da su korodirali kontakti na senzorima sudara. Ne znam gde se tačno nalaze, ali bi trebalo da budu negde u prostoru motora u visini branika. Ako ih ne nadješ moraćeš u servis. Možda ne bi bilo loše da pitaš servis telefonom. Recu da ti je auto na putu i da ne možeš trenutno da dodješ.
Pozdrav.
User avatar
ivanchevy
Junior
Posts: 76
Joined: 07 Apr 2012 03:43

Re: Vazdusni jastuk lampica

Post by ivanchevy »

Izgleda da nema, ili ja ne vidim. Evo slicica:

Fotografisano sa donje strane:
Image

Fotografisano sa prednje strane:
Image
pevac54
Senior
Posts: 208
Joined: 10 Mar 2012 12:17

Re: Vazdusni jastuk lampica

Post by pevac54 »

izgleda da ti nemaš vazdušni jastuk za suvozača. Dođi sutra ako možeš kod arene na skup, ja ću poneti dijagnostiku pa da vidimo šta ga zeza.
Pozdrav.
User avatar
ivanchevy
Junior
Posts: 76
Joined: 07 Apr 2012 03:43

Re: Vazdusni jastuk lampica

Post by ivanchevy »

Slika odozdo, gde je ova zuta nalepnica je vazdusni jastuk. Gledacu da dodjem, makar na kratko.
Post Reply

Return to “Kalos”