kalos 1,2 (2006) check engine i još po nešto

petar14
Početnik
Posts: 1
Joined: 11 Sep 2013 13:42

kalos 1,2 (2006) check engine i još po nešto

Post by petar14 »

imam kalos 1.2 (2006, kupljen početkom 2007). prelazim oko 11000 km godišnje. tokom 5 godina nisam imao nikakvih problema a onda su počeli neprestano da se pojavljuju. ne znam ni da li ih se svih sećam...
  • 1. senzor ABS na zadnjem desnom točku.
    2. pri ponovnim problemima sa ABS-om u ovlašćenom servisu u preljini (čačak) su mi rekli da mi je otišla centrala ABS-a (pumpa) i da je nova 1000€. kažu i da u računaru ima "300 grešaka" i da miraju i njega da srede. kupim polovnu na nekom otpadu kod beograda za 100€ i kad su mi montirali kažu da je ta koju sam kupio neispravna a da moja radi nego da su crkla dva senzora (desno napred i levo pozadi) i da je to bunilo računar. nisam mogao da vratim kupljenu pumpu i propade 100€.
    3. sada mi se povremeno pali, odnosno, više je upaljena nego što nije lampica "check engine". kod majtora na dijagnostici pokazuje P0342 a prema Autodati to je "Davač položaja bregaste osovine (CMP) A, grupa 1 - niska ulazna vrednost. u servisu u preljini mi kažu da ne radi senzor radilice i da je problem sa klapnom gasa. greške su "istorijske" i obrisali su ih ali kažu da će opet praviti probleme. PITANJE: ako je senzor crkao zar ne bi trebalo stalno da sija lampica? za njega mi traže 5000 RSD a za klapnu 33000RSD (!?).
    4. desilo mi se početkom maja u sred vožnje da pri držanju papučice gasa automobil "turira". da li je to regulator gasa ili nešto drugo? nisam mogao ni sa minimalnim gasom da vozim i odjednom je prestalo ali sada samo na leru pri velikom gasu počne da turira. par dana posle toga sam išao u Split (noćna lagana vožnja bez klime, preko Bosne, sve je dobro radilo sem ovog turiranja na velikom ler gasu ali ne radim to inače nego sam samo probao da nije prestalo. potrošnja je bila 5,5 što je odlično).
    5. vrlo često automobil ne upali iz prve a i nekad se pri zaustavljanju ugasi. u ovl. servisu su rekli da su dizne zaprljane i tražili 3500RSD da ih očiste. ja ih skinuo i odneo u drugi servis i nisu mi naplatili ništa jer su bile čiste...
bilo je još toga ali ne nekih bitnih problema.
da li smem da vozim auto u ovakvom stanju i ne obraćam pažnju na greške?
i ima li neko neki savet u vezi bilo čega?

još jedno pitanje: centralna mi ne zaključava (otključavanje radi) da li da se cimam sa tim ili da kupim daljinsko zaključavanje i samo to ugradim? motor očigledno radi čim otključava, a da li bi radilo daljinsko zaključavanje ako je samo problem u bravi na vratima?
zec
Senior
Posts: 205
Joined: 10 Nov 2011 19:35
Location: BG

Re: kalos 1,2 (2006) check engine i još po nešto

Post by zec »

Da li radi zakljucavanje, kad pokusas da zakljucas sa unutrasnje strane, preko one polugice sto viri iz vrata? Nekad to samo treba da povuces na gore, tu polugicu, malo, kad je otkljucano jer ne uhvati dobro...

Pokusaj otici kod jos nekog majstora da pogleda sta se tacno desava sa motorom. Moguce da je zaprljano nesto od step motora ler gasa do jos nekih zezalica.
Post Reply

Return to “Kalos”