kočioni diskovi ???

zorano
Početnik
Posts: 4
Joined: 16 Oct 2012 18:42

kočioni diskovi ???

Post by zorano »

Zdravo svima na forumu. Hteo bih da Vas pitam za vaša iskustva oko kočionih diskova. prošle godine sam menjao pločice i nešto su mi diskovi izgledali loše, kao da ima risove, na pipanje su blago neravni, i čini mi se da su pojedeni 1-1.5 mm, bar je tako bilo u maju prošle godine.pošto vozim skoro samo po gradu nisam nešto osetio da slabije koče, sem nekoliko puta (povremeno) na jednoj velikoj nizbrdici kada sam išao brže i jače kočio trese kao kad imaš abs. prešao sam sa njima oko 67.500 km. da li neko može da mi kaže koliko treba da je debljina diska. da li neko ima da mi preporuči nekog dobrog majstora za kalosa u bg, ako je moguće u starom delu grada. ako su za zamenu šta uzeti da li kalosove recimo u beotasu ili neke druge, neke kvalitetnije.
User avatar
boss
Junior
Posts: 20
Joined: 11 Mar 2013 21:59

Re: kočioni diskovi ???

Post by boss »

Pozdrav,
jedno moje iskustvo-ja neznam koliko tacno treba da bude u mm ali ja sam u letu u zadnjem casu posto nisam imao vremena da kupujem diskove otisao u sred noci kod drugara i na strug smo ih izramnnjali i vratio nazad i sad sam bez problema. A inace ovo nije preporucljivo da se radi ali meni je mnogo drhtao volan na kocenju a trebao sam poci na put hitno i zato sam ovo uradio i evo vec vozim nekoliko meseca tako.
miki62
Senior
Posts: 255
Joined: 19 Feb 2012 17:12

Re: kočioni diskovi ???

Post by miki62 »

Opste je pravilo da je disk za zamenu ako predje toleranciju trosenja od 1 mm. po strani, znaci maksimalno trosenje diska je 2mm. Ako ti je disk po strani potrosen za 1.5mm. ili vise, to je onda zrelo za zamenu.
centarhalf
Početnik
Posts: 1
Joined: 28 Mar 2013 18:33

Re: kočioni diskovi ???

Post by centarhalf »

Pozdrav svima, imam problem prilikom kocenja.Kada pritiskam kocnicu polako volan se bas trese pa imam utisak da ce me baciti sa puta.Menjao sam diskove i plocice , ali i dalje imam isti problem.Da li neko od vas ima slican problem ?
User avatar
boss
Junior
Posts: 20
Joined: 11 Mar 2013 21:59

Re: kočioni diskovi ???

Post by boss »

imao sam ja taj problem i kod mene je bilo do diskova
Post Reply

Return to “Kalos”