Kablovi (bobina-svecica) zamena

User avatar
ivanchevy
Junior
Posts: 76
Joined: 07 Apr 2012 03:43

Kablovi (bobina-svecica) zamena

Post by ivanchevy »

Pozdrav,

Potreban mi je savet/uputstvo kako se menjaju ovi kablovi - chevrolet kalos 2005 1.4 8v 83ks sedan, kao i koja je cena novih otprilike, da skoknem do Beotasa? Vidim da postoje silikonski, ne znam da li postoje jos neki, pa neko ko je upucen da mi temeljno objasni?

Naime, na 90000km sam zaboravio da ih zamenim kad sam bio na servisu, evo sad sam na oko 96k i bas veceras primetim u voznji auto na niskim obrtajima pocne da stuca, posle 15 minuta, ceo auto se trese, unutra svetluca ona lampica - pumpa (check engine). Otvorim haubu, imam sta da vidim, varnici, pa pretpostavljam da je kabl otisao i da motor radi bez jednog ventila? Evo slika sa strelicom gde se pojavljuje varnica (vise lice na onu struju Teslinu :))

Image

Svaka pomoc dobrodosla. Ne zamerite ako sam nesto lupio gore, slobodno me ispravite :)
dalibor.76
Junior
Posts: 12
Joined: 20 Sep 2011 12:21

Re: Kablovi (bobina-svecica) zamena

Post by dalibor.76 »

Ja sam menjao sam kablove vrlo je jednostavno samo sto je na mom kalosu motor sa 16V pa su kablovi malo drugačiji nego kod tebe ma prosto je ko pasulj samo kad počneš da ih skidaš svaki kabli ima različitu dužinu tako da nemožeš da ih pomešaš znači skidaš stari pa ga uporedi koji odgovara dužini novog i tako sva 4.
A što se tiče cene ja sam ih naručio u beo tasu i stigli su mi preko brze pošte a cena oko 1500din. ako se dobro sećam.Srećno!!!
miki62
Senior
Posts: 255
Joined: 19 Feb 2012 17:12

Re: Kablovi (bobina-svecica) zamena

Post by miki62 »

Kabal samo cupas sa svecice i sa bobine!
zec
Senior
Posts: 205
Joined: 10 Nov 2011 19:35
Location: BG

Re: Kablovi (bobina-svecica) zamena

Post by zec »

Takodje kupio kablove u beotasu i za sada nemam primedbi. Nisu kao fabricki naravno.
http://www.chevroletforumserbia.com/vie ... f=57&t=352
User avatar
ivanchevy
Junior
Posts: 76
Joined: 07 Apr 2012 03:43

Re: Kablovi (bobina-svecica) zamena

Post by ivanchevy »

Zamenio sam problematican kabl, probao na brzinu auto, sve deluje ok. Za ostale kablove cu sacekati caleta da proveri da li sam dobro uradio, jer ove sto stavljam su od avea, razlika je u samom mehanizmu koji naleze na svecicu koliko sam primetio (stari kablovi imaju neki feder u metalnom delu itd., dok kod novih vidim samo plastiku unutra), ali sve pasuje. Videcu da uslikam u toku vikenda i okacim.
Post Reply

Return to “Kalos”