Problem sa displejom

darkomic
Junior
Posts: 10
Joined: 05 Jan 2015 20:30
Location: Skopje Makedonija

Problem sa displejom

Post by darkomic »

Zdravo

Već nekoliko dana imam jedan problem. Naime u toku vožnje nestane donji deo brojki na LCD displeju na instrument tabli. Posle nekog vremena i posle nekoliko pritiskanja na dugmetu za promenu režima: trip A, Trip B i ODO, brojke se opet pojave.
pevac54
Senior
Posts: 208
Joined: 10 Mar 2012 12:17

Re: Problem sa displejom

Post by pevac54 »

Možda je u pitanju neki labav kontakt ili ladan lem.
Imaš na ovom forumu u "uradi sam" - aveo ceo displej" uputstvo kako da skineš taj deo iznad volana gde je displej i da sve proveriš.
Pozdrav.
pevac54
Senior
Posts: 208
Joined: 10 Mar 2012 12:17

Re: Problem sa displejom

Post by pevac54 »

Obzirom da se to dešava u vožnji, najverovatnije je neki labav kontakt.
User avatar
dixy
Junior
Posts: 59
Joined: 29 Jun 2011 20:13
Location: Dobanovci, Surčin

Re: Problem sa displejom

Post by dixy »

Nisi prvi kod koga se to dešava... Za sada znam još par takvih displeja kod avea i još više kod kalosa sa malim displejom na tabli. Mislim da je rešenje da se zameni flet kabl koji ih povezuje sa tablom, ali to nikako nije za uradi sam.

Problem je namestiti kazaljke na osovinice motorića koji ih pokreću tako da budu kao fabričke. Ja sam uspeo ali iz nekog 50-tog puta posle celodnevnog bavljenja time i uz više sreće nego pameti. Onog trenutka kad se otkači akumulator ili se izvuče osigurač za tablu osvetljenje i još štošta (u kutiji u kabini, ne pod haubom), motorići se resetuju i kazaljke postavljaju baš onako kako ne želiš. Pošto sam približno podesio, više ne diram, ali nisu na mestima na kojima bi trebalo da su (kolega Pevac će se setiti, tražio sam mu slike table prošle godine :) )
pevac54
Senior
Posts: 208
Joined: 10 Mar 2012 12:17

Re: Problem sa displejom

Post by pevac54 »

Tačno. Slikao tablu sa datim kontaktom i bez kontakta. Drago mi je da su fotografije pomogle.
darkomic
Junior
Posts: 10
Joined: 05 Jan 2015 20:30
Location: Skopje Makedonija

Re: Problem sa displejom

Post by darkomic »

Moja instrument tabla je slična ovoj samo bez obrtomera.
https://www.youtube.com/watch?v=qFoylHvP7RA
Nisam uspeo da je otvorim jer neznam kako da izvadim konektor. Na konektoru ima kočnica koja ne dozvoljava da se konektor odvoji od instrument table.
User avatar
dixy
Junior
Posts: 59
Joined: 29 Jun 2011 20:13
Location: Dobanovci, Surčin

Re: Problem sa displejom

Post by dixy »

Verovatno je dovoljno ili stisnuti ili podići tab za zaključavanje. Koliko znam, nema nikakvog drugog mehanizma a da je korišćen u ovim vozilima...
darkomic
Junior
Posts: 10
Joined: 05 Jan 2015 20:30
Location: Skopje Makedonija

Re: Problem sa displejom

Post by darkomic »

Uspeo sam da odvojim konektor. Kočnica se raspala ali onako ona baš i ne služi ničemu jer konektor je toliko dobro uglavljen u ležištu da ga je i bez nje teško izvaditi. Prelemio sam sve kontakte displeja. Vratio sam instrument tablu na mesto i probao dali displej je ok. Sada mi jedino ostaje da pregledam dali je sve ok u toku neke poduže vožnje.
darkomic
Junior
Posts: 10
Joined: 05 Jan 2015 20:30
Location: Skopje Makedonija

Re: Problem sa displejom

Post by darkomic »

Posle pređenih preko 1500km displej ne gubi brojeve. Znači operacija je uspela.
Post Reply

Return to “5v”