Otezan hladan start

darkomic
Junior
Posts: 10
Joined: 05 Jan 2015 20:30
Location: Skopje Makedonija

Otezan hladan start

Post by darkomic »

Zdravo imam Chevrolet Aveo 1.2 72ks iz 2006. Kupio sam ga prosle godine sa 98150km. Jos od samog pocetka imam problem sa palenjem kada je auto hladan. Na pocetku ja palio iz drugog pokusaja a tekom vremena ja postajalo sve teze t.j 3,4 ili 5 pokusaj pa onda zapali. Nosio sam ga kod majstora procistili su usisnu klapnu, zamenili filter goriva i stavili aditiv. Auto je poceo da pali iz prve ali za 2 meseca je opet poceo da se ponasa po starom. Imam instaliran Lovato Easy Fast Smart plinski sistem. Probao sam da ga zapalim direktno na plin i zapalio je iz prve. Dali neko ima iskustvo sa ovakvim problemom. Pozdrav iz Makedonije.
matke94
Junior
Posts: 18
Joined: 13 Apr 2014 13:31

Re: Otezan hladan start

Post by matke94 »

ocisti brizgace
User avatar
widanovic
Site Admin
Posts: 384
Joined: 27 Apr 2011 23:29

Re: Otezan hladan start

Post by widanovic »

Kada se auto vozi na plin često se desi da benzinske dizne budu zapušene i isprljane, potrebno ih je očistiti, najbolje u ultrazvučnoj kadi. Ja to radim sam kuci na svakih 30kkm i auto ide kao sat.
darkomic
Junior
Posts: 10
Joined: 05 Jan 2015 20:30
Location: Skopje Makedonija

Re: Otezan hladan start

Post by darkomic »

Da vas obavestim da sam konačno rešio problem sa hladnim startom t.j otežanim paljenjem kad je auto hladan.
Auto su pregledali 3 majstora i jedan dijagnostičar. Niko nije utvrdio pravi razlog zašto auto im probleme sa paljenjem i zašto se javlja check engine ako se auto duže vremena vozi na benzin.

Konačno sam odneo auto kod majstora koji su ranije bili ovlašteni servis za Daewoo.

Posle napravljenih provera utvđeno je da je pumpa za gorivo oslabljena i protok goriva je slab.
Zbog toga i greška koja se javljala na kompjuteru, slaba smeša, se javljala dok se auto vozi na benzin a briše ako se vozi na plin.

Instalirana je nova pumpa i auto već mesec dana pali bez problema.

Pozdrav svima
zeljkoci
Početnik
Posts: 7
Joined: 21 Feb 2016 23:17

Re: Otezan hladan start

Post by zeljkoci »

Hvala sto si podelio odgovor sa nama
Post Reply

Return to “5v”