pozicije, kratko, dugo svetlo ??

bora r12
Junior
Posts: 28
Joined: 13 Apr 2013 18:27

pozicije, kratko, dugo svetlo ??

Post by bora r12 »

Danas sam primetio jedan problem, upalim kratka svetla i vidim levi far primetno slabije bije, izadjem iz auta, pogledam, na levom [vozacevom] faru svetli samo ona mala sijalicica za poziciju, a glavna sijalica ne svetli, dok na desnom faru svetli glavna sijalica, a pozicija ne...onda sam upalio dugacka svetla, i svetle obe glavne sijalice...

ne razumem, da li je ova glavna sijalica na vozacevoj strani neispravna, tj crklo kratko ali i dalje radi dugo? posto ne verujem da je to fabricki normalno tako, a i sigurno smeta ljudima iz suprotnog smera...

jedino sto prvi put vidim tako nesto, pa mi cudno i rekoh da se konsultujem sa vlasnicima avea...i koja uopste sijalica ide u far, H4, halogena, 35w? i kako se bese zove kad je i kratko i dugo u jednoj sijalici?

znam da sam udavio sam pitanjima al sta cu kad sam newbie u odrzavanju auta ;)

hvala unapred na pomoci :D
User avatar
joza
Junior
Posts: 33
Joined: 14 Nov 2012 09:12

Re: pozicije, kratko, dugo svetlo ??

Post by joza »

Kupi ove osram ultralife H4: http://bit.ly/1gbWKrM
Vidim da su ovde 4,72 evra: http://bit.ly/1l8zkqw
bora r12
Junior
Posts: 28
Joined: 13 Apr 2013 18:27

Re: pozicije, kratko, dugo svetlo ??

Post by bora r12 »

zamenim sijalicu u vozacevom faru i radi normalno al sad ne radi suvozacev far, dok opet ista prica za dugacko svetlo, oba rade...ocigledno je problem u instalaciji?

edit: kupio sam jos jednu sijalicu, zamenio, i trenutno rade oba fara, pa ce da vidimo dal ce i sutra da rade oba... xD
User avatar
joza
Junior
Posts: 33
Joined: 14 Nov 2012 09:12

Re: pozicije, kratko, dugo svetlo ??

Post by joza »

Pregorela su ti samo vlakna za kratko svetlo u oba fara, jer se daleko vise koriste od dugih svetala, zato ti i preporucujum ULTRALIFE OSRAM 3X DUZI VEK TRAJANJA OD STANDARDNIH SIJALICA, jer ako stavljas standardne, menjaces ih svake godine, a mozda i cesce u zavisnosti od proizvodjaca
bora r12
Junior
Posts: 28
Joined: 13 Apr 2013 18:27

Re: pozicije, kratko, dugo svetlo ??

Post by bora r12 »

kupio sam bosch jer sam morao istog momenta da zamenim da ne bi popio kaznu, a narucicu ove da ih imam u rezervi... nego drug me pritiska da narucim xenone od 35eur, jes da je lepse belo svetlo, 6k, ali ne zelim da mi blicaju stalno kao njemu, a i kazu da xenon ne smeta kad je u projektorima, a u aveu nemamo projektore...malo sam gledao po forumu, samo sam Darkondu zapazio da je ugradio xenone, zanima me da li su potrebni sa ponistivacem gresaka, i hoce li topiti plastiku fara 35w verzija? Nasao sam i mnogo lepe maglenke sa angel eye obrucom za oko 45eur, to bi sa xenonima leglo extra sa plavim ili belim obrucom u maglenci :) samo sto nemam mesta za maglenke u braniku, pa ili da nabavim druge plastike ili da sam razbusim krugove za maglenke.

Image
User avatar
ivanchevy
Junior
Posts: 76
Joined: 07 Apr 2012 03:43

Re: pozicije, kratko, dugo svetlo ??

Post by ivanchevy »

Ja koristim OSRAM NightBreaker Plus (H4), cena oko 900din komad. Svetla su bela, oborena svetle mnogo jace nego ultralife koje sam ranije koristio, medjutim duga svetla izuvaju koliko jako i dugacko bacaju, plus po mokrom su zakon, jer zapravo uspevaju da osvetle nesto. Prethodni NB plus mi je trajao tacno godinu dana i opet sam stavio iste. Mislim da vrede svaku paru.
zec
Senior
Posts: 205
Joined: 10 Nov 2011 19:35
Location: BG

Re: pozicije, kratko, dugo svetlo ??

Post by zec »

Da li ima neke promene na unutrasnjosti fara? Te osram bi trebalo da se jace greju...
User avatar
ivanchevy
Junior
Posts: 76
Joined: 07 Apr 2012 03:43

Re: pozicije, kratko, dugo svetlo ??

Post by ivanchevy »

Nazalost na desnom faru se pojavilo kao izgrebano sa unutrasnje strane, sirina manje od pola cm, duzina oko 1.5-2cm. Da li je do tih sijalica ili se to pojavilo kada mi taksista naglim otvaranjem svojih vrata dok sam se kretao ostetio levo krilo i retrovizor nisam siguran.
pevac54
Senior
Posts: 208
Joined: 10 Mar 2012 12:17

Re: pozicije, kratko, dugo svetlo ??

Post by pevac54 »

Meni se to desilo jer sam stavio jače sijalice (umesto 6o/40 w, stavio sam 100/60 w).
Sada ne znam kako to iznutra da ispoliram.
Post Reply

Return to “4v”