Ugradio bih sekventni gas

Alex
Junior
Posts: 10
Joined: 08 May 2013 22:59

Re: Ugradio bih sekventni gas

Post by Alex »

Ugradio sam Landirenzo do sada sam presao 1500 i jako sam "srecan po dzepu". Ono sto sam kao ukapirao je da mesovitom voznjom trosi oko 8,5l/100km sto mislim da nije lose. Redovni servisi su na po 10.000km, a ponasanje automobila je po meni isto kao dok sam vozio na benzin.
User avatar
joza
Junior
Posts: 33
Joined: 14 Nov 2012 09:12

Re: Ugradio bih sekventni gas

Post by joza »

Kad sam pisao prosli post, gas je bio oko 70 din/l , a sada je 86,4din/l, bar kod nas,neznam kako je u drugim gradovima, i ima stalnu tendenciju rasta iz nedelje u nedelju.od nove godine, cini mi se, jos podizu akcizu na gas, pa me nebi cudilo da u nekom narednom periodu dostigne 100 din/l. Tako da se racunica oko ustede voznjom na gas znacajno menja :x
Alex
Junior
Posts: 10
Joined: 08 May 2013 22:59

Re: Ugradio bih sekventni gas

Post by Alex »

evo cena gasa oko i u samom Kragujevcu
Batocina 83din
Kragujevac 84,3din
Topola 83din
ja kada se vracam ili idem za BG tocim ili u Batocini ili u Topoli
Stalker
Junior
Posts: 58
Joined: 26 Sep 2011 11:49

Re: Ugradio bih sekventni gas

Post by Stalker »

Zimi je uvek tako.
Već par godina je cena TNG 45 do 60% od cene benzina.
Zadnje dve godine su brže poskupljivali zimi (koristi se druga smeša pa je (manjim) delom i zasnovano, uglavnom je "vaćarenje").
Od 1.1.2014. akciza za TNG se povećava za 5din. po kg (dakle 3din. po litru) što će povećati cene za 4-5 din. Mnogi se pribojavaju "stotke" do kraja zime ali kako je sve zastalo na 85 ... možda ne pređe 95 (sa sve novom akcizom). To bi značilo da bi sledeće leto umesto 70 cena bila 75 ili 80 din.
Do 2018. će biti još jedno usklađivanje u odnosu na benzin ali cena TNG bi trebala da ostane u okvirima 55 do 65% cene što uz 15-20% veću potrošnju čini 65 do 80% cene.
Možda (ali samo možda) se država za par godina malo trgne jer su cene u EU (preporuka je) uglavnom 50 do 60% (preporuka da ne bude veća od 60%). Sada šićare na "usklađivanju" akciza za sve vrste goriva (ovo će pogoditi i dizel koji će kod nas definitivno biti bar 5% skuplji od benzina) ALI će morati i da uvedu olakšice za "ekološko gorivo" (trenutno takvih nema, ni za biodizel ni za TnG), jer se tako sa istim akcizama ostvaruje odnos cena sličan (trenutno) našem.

Dakle, malo će se matematika promeniti ali ostaje da se TNG isplati. Naravno ako vozite manje od 10 hiljada km godišnje, onda je da se razmisli.
Post Reply

Return to “4v”