mali problem ...nadam se

koenigseggccr
Senior
Posts: 123
Joined: 26 Feb 2012 22:00

Re: mali problem ...nadam se

Post by koenigseggccr »

Darkonda wrote:I meni se isto desava sa ta tim zvukom pri vecoj brzini, samo sto se to meni cuje posle 150km/h i kao da se cuje iz desnog dela haube, nikako sa zvucnika, gledao sam i neke klipove sa aveom pri vecim brzinama i isto se cuje isti zvuk, tako da ja racunam da to tako treba...
S vremena na vreme vozim Avea na oko 170km/h i nikad nisam cuo takav ili slican zvuk...

Sto se tice plina, i ja sam prezadovoljan. Trosi takodje 10 l., dok je benzina trosio 9 l. Vuce isto kao na benzinu, jedino posle 10-15.000 km se vrlo malo ulenji, odem da malo samo prociste dizne i opet ide super...
Alex
Junior
Posts: 10
Joined: 08 May 2013 22:59

Re: mali problem ...nadam se

Post by Alex »

Zdravo drugari....
evo da vam otkrijem uzrok mog misteriozniog zvuka :)
Kao prvo otisao kod majstora i sve mu ispricao ... covek me gledao malo cudno. Pogledao auto, zamenio sve ono sto ide filtere, ulje ... a za zvuk ...nema pojma... jbg bas sam bio u bedaku.
Kako nesto da popravljam kada ni uzrok ne znam.
Na auto-putu se sam resio.
Kada kola idu malo brze stako na suvozackim vratima malo spadne i krene da proizvodi taj cudni zvuk. Generalno motorici za podizanje stakala su jeza za sebe koliko su slabi, a samo se malo spusti i podigne i to je to sto se tice zabrinjavajuceg zvuka.

Slucaj kod mene ...sto se tice lambda sonde je da se upali kao i kod pevac54 kada je na uzbrdici i da posto ugasim kola posle dva sata sve je normalno, lampica se ugasila. Ne znam kako ce biti zimi.

pozdrav svima.
pevac54
Senior
Posts: 208
Joined: 10 Mar 2012 12:17

Re: mali problem ...nadam se

Post by pevac54 »

Mislim da nemamo isti problem. Meni kad se upali lampica počinje da trese. Dijagnostika pokazuje da jedan cilindar povremeno ne radi. Mogući kvarovi: bobina, kablovi, ili dizne. Obzirom da se isti motor ugradjuje i u astri, majstor čeka da mu se pojavi neka, pa da proba da zameni bobinu sa kablovima da vidi da li je to to da ne bacam pare džaba. Za vikend sam planirao da skidamo dizne i idu na čišćenje ultrazvukom (malo skupo = 10 e po dizni). Od kada su počele visoke temperature tih problema nemam, osim kad idem uz Valjevsku (a ona ti je brate ko uz Lovćen), tad počne da treperi lamica i da trese auto. Kad se izadjem na ravno, lampica stalno svetli, motor se stabilizuje i radi normalno. Nakon gašenja motora i pauze od sat-dva sve je normalno (niti trese niti lampica svetli).
Drugi problem: kad nagazim kvačilo, promeni zvuk, a i slabije vuče uzbrdo, moram da predjem u drugu. U uputstvu piše da tada treba menjati set kvačila (a i piše da bi to trebalo uraditi nako predjenih 60.000 km. Kupio sam set (8.000 din), sad čekam malo slobodnog vremena i malo para za majstora, pa na kanal. Ne sumnjam da je kvačilo otišlo, jer sin ima lošu naviku da drži nogu na kvačilu u vožnji.
Pozdrav.
koenigseggccr
Senior
Posts: 123
Joined: 26 Feb 2012 22:00

Re: mali problem ...nadam se

Post by koenigseggccr »

pevac54 wrote:...kad nagazim kvačilo, promeni zvuk...
Kvacilo...tj. valjda se cuje druk lager... Ista situacije bila kod mene, zamenio set i sve reseno...samo sto sam ja menjao set na 180.000km.

Inace, kad je majstor skinuo set, korpa nigde ostecena-malo "okaljena" i to je sve, lamela mogla jos 20-30.000, jedino je druk procvileo...
pevac54
Senior
Posts: 208
Joined: 10 Mar 2012 12:17

Re: mali problem ...nadam se

Post by pevac54 »

Rekoh ja, klinac drži stalno nogu na kvačilu.Jugića sam vozio non stop 12 godina i prodao ga sa njegovom lamelom. Samo sam tri puta menjao sajlu kvačila.
zec
Senior
Posts: 205
Joined: 10 Nov 2011 19:35
Location: BG

Re: mali problem ...nadam se

Post by zec »

pevac54 wrote:Mislim da nemamo isti problem. Meni kad se upali lampica počinje da trese. Dijagnostika pokazuje da jedan cilindar povremeno ne radi. Mogući kvarovi: bobina, kablovi, ili dizne. Obzirom da se isti motor ugradjuje i u astri, majstor čeka da mu se pojavi neka, pa da proba da zameni bobinu sa kablovima da vidi da li je to to da ne bacam pare džaba.....

Zvuci kao bobina. Kod mene se slicno manifestovalo, slabije vuce, povremeno se pali lampica i nece da upali svaki put kad je mnooogoo hladno. Otisao kod majstora i ustanovili da je probila bobina. Zamenjeno i evo jos radi. U pitanju je kalos.
pevac54
Senior
Posts: 208
Joined: 10 Mar 2012 12:17

Re: mali problem ...nadam se

Post by pevac54 »

Žuta lampica opet radi kad se brže vozi (100-120) a klima radi. Kad se ugasi motor i nakon pola sata upali i krenem, isti uslovi, ista brzina, opet klima, i sve normalno ceo dan žuta lampica ne svetli. Odem kod majstora i sve je ok, nigde greška. Počeo sam da sumnjam da me auto pomalo zaj...va. Kad bih mogao da vidim da mi se smeje kad se nerviram, olupao bih ga o prvu banderu.
koenigseggccr
Senior
Posts: 123
Joined: 26 Feb 2012 22:00

Re: mali problem ...nadam se

Post by koenigseggccr »

Moras nekako da ga odvezes do majstora dok je upaljena lampica, da ga ne gasis, pa da se vidi koju gresku prijavljuje... Aveo neke greske sacuva u istoriji, neke ne... :|
Post Reply

Return to “4v”