Problem sa ventilatorom motora

User avatar
Darkonda
Junior
Posts: 33
Joined: 30 Oct 2011 19:30

Problem sa ventilatorom motora

Post by Darkonda »

Drugari treba mi pomoc, da li se neko susreo sa ovak'im kvarom?

Ventilator motora mi radi nonstop, i kada je hladan i kada nije, cim okrenem na kontakt upali se ventilator i ako nije upaljen auto a hladan je... Nije relej, menjao sam, nije zalepio... Bio sam kod mog majstora i rekao mi je da je u pitanju kompijuter, da treba da se menja procesor na kompu, i da je popravka oko 100e i vise...

Jel zna neko nesto o tome ili jel neko sumnja mozda na neki drugi kvar? :)
pevac54
Senior
Posts: 208
Joined: 10 Mar 2012 12:17

Re: Problem sa ventilatorom motora

Post by pevac54 »

Da nije zalepio termodavač? Ne znam gde se nalazi na aveu. Mom kolegi se desilo na jugiću da je bio oštećen kabl i da je čini mi se prespojio na masu (davno je to bilo) i čim stavi na kontakt uključi se ventilator. Kad se to desi njemu se uključi potrošač (jer su svi prekidači na masi) da se ne bi zapalio auto (tako je rekao majstor). Banalan kvar ali ga je zezao skoro mesec dana. Majstor iz servisa AK šumadija je to otklonio za dva piva.
Pozdrav.
User avatar
Darkonda
Junior
Posts: 33
Joined: 30 Oct 2011 19:30

Re: Problem sa ventilatorom motora

Post by Darkonda »

Nije termodavač, pokazuje normalnu temperaturu... Hvala u svakom slučaju... :)
Djoleprolece
Junior
Posts: 40
Joined: 09 Jan 2012 20:41

Re: Problem sa ventilatorom motora

Post by Djoleprolece »

to sto pokazuje normalnu temperaturu ne zanci nista jer obicno postoje 2 termodavaca... jedan za tablu jedan za ventilator...jer taj za ventilator je u stvari termo prekidac...
User avatar
Darkonda
Junior
Posts: 33
Joined: 30 Oct 2011 19:30

Re: Problem sa ventilatorom motora

Post by Darkonda »

Jutros bio do centra boban, ostavio auto i javili mi da je u pitanju kutija sa osiguračima i da je ona 150e mada čisto sumnjam da je do nje. Javljam šta će mi tačno reći kada odem po kola...

Đole jel znaš gde se nalazi daj termo prekidač odprilike, ako uopšte može da se dođe do njega?
User avatar
Darkonda
Junior
Posts: 33
Joined: 30 Oct 2011 19:30

Re: Problem sa ventilatorom motora

Post by Darkonda »

Rekli da je u kutiju usla voda(ne znam kako), da se pojavila ona zelena budj od vode i da je napravilo kratak spoj...
Pre svega cu sam otvoriti kutiju i videti sta je pa cu onda odluciti sta dalje... :D
miki62
Senior
Posts: 255
Joined: 19 Feb 2012 17:12

Re: Problem sa ventilatorom motora

Post by miki62 »

Ako je zaista do kutije sa oiguracima, skini je i ocisti sve kontakte, naspricaj kontakt sprejom i radive.... ali mi vise lici na termo prekidac ventilatora...zalepio i ostao stalno u spoju... ne verujem da je ECU, da je do njega pravio bi jos neke smetnje u radu samog motora.....pregledaj ti sve kontakte i masu, da negde nije oksidirala. ;)
User avatar
Darkonda
Junior
Posts: 33
Joined: 30 Oct 2011 19:30

Re: Problem sa ventilatorom motora

Post by Darkonda »

To sam i planirao da uradim sa kutijom, nadam se da ce to pomoci... :D
Da ECU-a i meni nije bilo malo jasno, kako to da je u kvaru a zeza samo ventilato... :)
Pogledao bi i termoprekidac ali ne znam gde da ga nadjem, gde se nalazi, da li uopste postoji negde sema na netu, iskreno nisam ni trazio... :)
User avatar
Darkonda
Junior
Posts: 33
Joined: 30 Oct 2011 19:30

Re: Problem sa ventilatorom motora

Post by Darkonda »

Danas sam uhvatio malo vremena i rastavio kutiju sa osiguracima, izvadio plocu i stvarno jeste negde usla voda i korodirala i napravilo kratak spoj... To sam sve ocistio i nozicem rastavio kratak spoj (izgrebao taj deo), i sada radi kako treba ali ne znam koliko ce to trajati... :D
Kupio bi novu ili polovnu, tako da ako neko zna gde ima otpad sa tim delovima neka mi javi, ili ako moze negde da se naruci od preko da bude jeftinije(nikad nisam kupovao nesto da mi stize od preko), i Centru Boban je 150e... :D :)

Evo i slike kako izgleda ploca pre popravke... :)

Image
Post Reply

Return to “4v”