Cudni zvuci prednjeg trapa

Petar 65
Junior
Posts: 13
Joined: 25 Jul 2012 22:01

Cudni zvuci prednjeg trapa

Post by Petar 65 »

Sta kazete na malo pomoci oko ovog, naime Aveo 4v iz 2009 ispusta u poslednje vreme cudne zvuke iz pravca prednjeg trapa prilikom prelaska preko neravnina, prilikom ljuljanja karoserije levo desno. Slican zvuk mi se pojavio pre oko godinu dana, dok je vazila garancija(ha,ha) gde je ovlasceni servis rekao da je posle promena gumica balans stangle sve ok. Istina zvuk se jedva cuo. Posle nekog vremena ponovo je pocelo sa cudnim zvucima tipa blage skripe ili lupkanja, ali navodno je sve sa trapom ok. Isao kod coveka na balansiranje trapa, ali je virtuoz rekao da je sve ok. Da li imate neki savet ili kod kog trapadzije ili majstora da odem i da pogleda tj. cuje i predlozi sta dalje. Zivim u N.Beogradu, Savski blokovi.
Pozz.
User avatar
Darkonda
Junior
Posts: 33
Joined: 30 Oct 2011 19:30

Re: Cudni zvuci prednjeg trapa

Post by Darkonda »

Meni se isto cuje nesto kod prednjeg levog trapa, u pitanju je isto 2009 god, kada smotam skoro pun levi cuje se kao neko skripanje ili lupkanje, ali ja sve mislim da je do amortizara posto se svi zale da skripe.
koenigseggccr
Senior
Posts: 123
Joined: 26 Feb 2012 22:00

Re: Cudni zvuci prednjeg trapa

Post by koenigseggccr »

Cuju se solje amortizera verovatno... To je mana kod Avea, prosle godine je GM izbacio novi tip solje koji nema taj problem... Takvu sam informaciju dobio na par mesta i licno se uverio kad sam zamenio solje...
Petar 65
Junior
Posts: 13
Joined: 25 Jul 2012 22:01

Re: Cudni zvuci prednjeg trapa

Post by Petar 65 »

OK, popravka solja amortizera i sve sto prati takvu vrstu popravke koliko bi trebalo da kosta i koliko bi mogle nove solje da kostaju kao deo? Da li imas nekakvu ideju, ili jos bolje ako je neko menjao solje amortizera da me uputi na pravog majstora posti ovi u zvaninom servisu ili nemaju pojma ili ne zele da imaju pojma, kako bi skrenuli malo kesa u priv. svrhe, sto u danasnje vreme ne treba osuditi.
Ali kakve su bezbednosne mane ovog kvara, posto auto svakodnevno korisitim i naravno vozim decu, pa ne bi mnogo da se zezam?
Help !?
Pozz.
koenigseggccr
Senior
Posts: 123
Joined: 26 Feb 2012 22:00

Re: Cudni zvuci prednjeg trapa

Post by koenigseggccr »

Solje su oko 2.500 din ako ih nabavljas u ovlascenom servisu i oko 1.500 din ako ih nabavljas van ov. servisa... Ne znam koliko kosta zamena jer sam menjao jos neke delove uz to ali pretpostavljam da kosta 1.500-2.000 din... Sto se tice bezbednosnog aspekta, verujem da ce ti neko malo strucniji na forumu to objasniti ali ono sto znam (bar su mi tako objasnili) je da solje koje su za zamenu (imaju lufta kako bi to serviseri rekli) ne drze amortizer/tocak cvrsto, samim tim je nestabilniji na putu. Ali prvo treba nekako proveriti da li se zvuk cuje zbog solja i da li su uopste za zamenu tj. da li su neispravne ili se samo cuju sto je najcesci slucaj...
zoran 8
Senior
Posts: 111
Joined: 20 May 2011 22:46

Re: Cudni zvuci prednjeg trapa

Post by zoran 8 »

Cudni zvukovi iz trapa poticu od gumica balans stangle(previse su krute).Potrebno ih je podmazivati sa vremena na vreme,kod bilo kog trapadzije.Taj problem mi se javio na Aveu posle 6 meseci od kupovine.X puta sam bio u servisu,oni podmazu i posle mesec dana ponovo isto.Na kraju sam otisao po preporuci u jedan servis na autokomandi,gde su momci podmazali gumice nekim wurth-ovim sredstvom i sve je bilo ok,skoro 6 meseci.U sustini nema kvara na trapu,ali iritira BAŠ!Pozdrav svima!
Igi
Početnik
Posts: 1
Joined: 20 Feb 2014 17:00

Re: Cudni zvuci prednjeg trapa

Post by Igi »

Uzrok škripanja prednjeg trapa prilikom prelaska preko neravnina su u 99% slučajeva silen blokovi na viljuškama (takozvane paštete). Uzrok lupkanja su ili šolje (boljka svakog Chevija) ili dotrajali stabilizatori balans štangle. Kod mene su šolje krepale na 28000km, a stabilizatori na 35000km. :? Popravka svega navedenog nije skupa...
Post Reply

Return to “4v”