Alu felne za Avea

zec
Senior
Posts: 205
Joined: 10 Nov 2011 19:35
Location: BG

Re: Alu felne za Avea

Post by zec »

Samo da dodam jednu sitnicu oko oznaka koju verujem da svi znaju, ali ako neko nije do sad cuo:
Oznaka felne 6J ili 5.5J znaci da je felna (na mestu gde se montira guma)siroka 6 inca ili 5.5. Slovna oznaka J ili JJ ili B, ima ih jos mnogo, oznacavaju oblik felne gde naleze guma (pneumatik).
JJ je za dzipove, B je za neka starija vozila, K je za starije jaguare, A za motocikle... ima jos mnogo.
koenigseggccr
Senior
Posts: 123
Joined: 26 Feb 2012 22:00

Re: Alu felne za Avea

Post by koenigseggccr »

zec wrote:To znaci da ce tocak biti 10mm blize krilu (ET 35).
Onda dodaj 0.5 inca na sirinu felne (po 0.25 sa svake strane).
Ne zaboravi da odes na reglazu trapa kad promenis felne da pogledaju novonastalu situaciju.
Hteo bih nesto da te pitam, ali ne zelim da te uvredim, vec me samo zanima tvoj pogled na situaciju. Zasto menjas felne?

Dodatak
Tocak ce biti pomeren za 3.65mm od amortizera i 16.35mm blize krilu, ako zadrzis isti obim tocka.

Nije bitno koja felna je u pitanju, ako ti je fabricki predvidjen pozaj tocka na jednom mestu. Sve felne moraju da ispostuju to odredjeno mesto, jer je u toj poziciji postignut kompromis: naprezanje delova, upravljanje vozilom, stabilnost, cena...
Felne menjam prvenstveno zbog izgleda, naravno... Fabricke celicne su dosta korodirale, radkapne su skoro sve ostecene, a nove kostaju mnogo (za radkapne), i doslo mi nesto da stavim alu...
Ne vredjam se, naravno... ;-) :-)
Dimenzije fabrickih felni je 15'' (zavisno od paketa opreme) ET 38 6J i promer centralne rupe je 56.5(kao kod opela i vw-a)... Za gumu 195 ti je najbolje felna 7J... Ja na mom Aveu sam stavio 15'' 7J (sa gumom 185, zato je malo rasirena) ET 35... Felna je primetno izbacenija nego fabricka, ne smeta nista i ne kaci nigde, oseti se malo da je tezi na volanu zbog sirine felne a malo se povecala protosnja... Ako ti je motor 1.2 ne bi' ti preporucio 195 jer ces ga dosta oslabiti, ali ce sa 195 biti dosta stabilniji... Evo kako stoje...
Stvarno?! ET 38?

Ja nisam gledao moje felne jer, kao sto sam napisao, dosta su korodirale, morao bih malo da ih ocistim da bih sve to lepo procitao ali sam na par mesta naleteo na informaciju da je u pitanju ET 45, kao sto je i zec napisao... Pa ako je tako, to je jos i bolje jer ce biti manja razlika... :-)
Motor je 1.4 i vec koristim 195 gume, zadnje dve godine (letnje), nisam primetio neku razliku u potrosnji, a ni u snazi motora... Ajd probaj da okacis slike ponovo, bas me zanima kako izgledaju... :-)
koenigseggccr
Senior
Posts: 123
Joined: 26 Feb 2012 22:00

Re: Alu felne za Avea

Post by koenigseggccr »

Koje su po vama bolje/lepse?

Image

ILI

Image

Aveo je boje srebrna metalik, bice zatamnjena stakla uskoro, hromirani detalji (lajsna gepeka, rucke, i bice jos neki detaljcic verovatno)...:-)
User avatar
widanovic
Site Admin
Posts: 384
Joined: 27 Apr 2011 23:29

Re: Alu felne za Avea

Post by widanovic »

Možda broj 2. jer kad je sivo nek je sve sivo. :)
User avatar
Darkonda
Junior
Posts: 33
Joined: 30 Oct 2011 19:30

Re: Alu felne za Avea

Post by Darkonda »

Kod mene je ET 38 a godiste je 2009, mada ne verujem da se ista menjalo... Moj je 1.2 zato i to sve osecam, slab motor za tu tezinu kola...
Sad cu da probam da okacim...
User avatar
Darkonda
Junior
Posts: 33
Joined: 30 Oct 2011 19:30

Re: Alu felne za Avea

Post by Darkonda »

Evo kako izgleda...

Image

A evo i odprilike koliko su izbacenije...

Image
matejev
Početnik
Posts: 1
Joined: 16 Apr 2012 16:41

Re: Alu felne za Avea

Post by matejev »

Darkonda wrote:Nisam uspeo da okacim slike... :cry:
Petar 65
Junior
Posts: 13
Joined: 25 Jul 2012 22:01

Re: Alu felne za Avea

Post by Petar 65 »

Zdraavo svima, Takodje sam vrlo zainteresovan da nabavim alu felne za mog Avea, 2009 1,4 , sedan (kako to zvuci) tj 4 vrata, pa me zanimaju iskustva ostali clanova poovom pitanju, iz BGD-a sam pa cak i neka preporukica za radnju ne bi bilo zgoreg. Ne bi isao sa vecom dimenzijom guma, ova velicina je sasvim ok.
Pozz.
Petar 65
Junior
Posts: 13
Joined: 25 Jul 2012 22:01

Re: Alu felne za Avea

Post by Petar 65 »

Kad neko nema u glavi ima u . . . .
Felne koje je Darko stavio na svog Avea izgledaju vise nego dobro. :) Pozzz
zoran 8
Senior
Posts: 111
Joined: 20 May 2011 22:46

Re: Alu felne za Avea

Post by zoran 8 »

Cao drugari.Vidim da se govori o felnama.Ja sam za svog Avea birao i trazio iste skoro 7 meseci i evo sta sam davne 2009 uzeo u Kemoimpexu:
Image

Image
Attachments
Fotografija0350.jpg
Fotografija0350.jpg (67.96 KiB) Viewed 18304 times
Post Reply

Return to “4v”