Aveo 4v

pevac54
Senior
Posts: 208
Joined: 10 Mar 2012 12:17

Re: Aveo 4v

Post by pevac54 »

Hvala na savetu, probaću.
User avatar
ivanchevy
Junior
Posts: 76
Joined: 07 Apr 2012 03:43

Re: Aveo 4v

Post by ivanchevy »

pevac54 wrote:bandera!!!
SAVET: Ne pokušavajte da pomerate bandere kolima- nema šanse - dobro su zabetonirane.
Veruj mi da je moguce. Ja sam pre 5 godina dobro nakrivio banderu sa nissan-om (sunny). Srecom sam pre toga odskocio proveo malo vremena u vazduhu (i believe i can fly) pa ocesao dva stabla. Sve u svemu, da sam je odmah zakucao, bilo bi kao u gta4 ili nfs :) (mada kad se setim nije nimalo smesno)

Enivej, moram da kazem da mi je skroz cudno kad vidim one slike razvaljenog zadnjeg kraja od GACI-ja , mene (kalos sedan) su dva puta spucali sa ledja, uglavnom drugi put je stara celicna mecka (taksista). Meni steta na braniku 80e, par ogrebotina i naprsla zabica (nigde se nije ulubio niti bilo sta slicno. Na mecki steta preko 300e. oba fara skroz ostecenja, otisao hladnjak, maska hladnjaka, hauba se iskrivila skroz, branik prso itd!
zemunne
Početnik
Posts: 4
Joined: 24 Jan 2013 11:31

Re: Aveo 4v

Post by zemunne »

Prvi put sam ovde pa ajde da pokusam da mi pomognete ako mozete. U voznji mi se upalila lampica kvara motora, dosao sam do servisa i oni su dijagnostikovali kvar senzora radilice. Lampa mi se ugasila pre dijagnostike ali majstor mi je reko da je to senzor radilice. E sad ovako dali ga zameniti bez obzira sto se lampica sama ugasila ili i dalje voziti dok ne crkne skroz, ijos jedno pitanje gde se nalazi senzor u pitanju je spark 2007 god. Preso sam sa njim preko 100000km i nisam imao nikakvih problema sem servisa i prezadovoljan sam sa ovim autom. Hvala svima koji mi mogu pomoci, nemojte mi zmeriti ako sam negde i nesto pogresio prvi put sam ovde pa pomognite mi u svemu. :( :(
miki62
Senior
Posts: 255
Joined: 19 Feb 2012 17:12

Re: Aveo 4v

Post by miki62 »

Senzor radilice se nalazi na spoju menjaca i motora, tacnije na zvonu menjaca...tu oma otvor kroz koji senzor prima podatke sa perforacija na obodu zamajca. Posto je senzor izlozen opiljcima iz sistema kvacila, cesto zna da se na njegov vrh nahvata prljavstina (metalni opiljci) koja uzrokuje nepravilan rad senzora.... Cesto je dovoljno skinuti senzor i ocistiti njegov vrh flananskom krpicom.
Ak ose i posle ciscenja pojavi greska i upali check lampica...postoje indicije da je senzor pri kraju. :)
zemunne
Početnik
Posts: 4
Joined: 24 Jan 2013 11:31

Re: Aveo 4v

Post by zemunne »

hvala druze mnogo
drbalu293
Početnik
Posts: 3
Joined: 05 Feb 2013 22:53

Re: Aveo 4v

Post by drbalu293 »

Pozdrav svima!
Ponosni sam vlasnik Avea starog 6 meseci sa kojim sam do sada presao oko 17 hiljada kilometara i u postpunsti sam zadovoljan sa njim.
Unazad par nedelja imam problem koji ne utiče na voznju sustinskii ali me dovodi do ludila. U suvozacevim vratima se pojavilo skripanje, kuckanje, cvilenje koje se javlja prilikom bilo koje vibracije (prelaska preko neravnina, rupa, prilikom pojačavanja muzike tj basova). Negde u zadnjem delu, ispod prozora recimo 10cm. CUje se kao da tarenje plastike o plastiku (staklo). Koliko traje vibracija toliko se i čuje zvuk koji je jako neprijatan. Kada rukom pritisnem na to mesto i drzim zvuk prestaje. U servisu su navodno nešto podmazali ali se posle par dana ponovo pojavio taj izludjujući zvuk. Pokušao sam sa nekim silikonskim sprejom protiv škripanja isprskao cela vrata i sve rupice koijma sam mogao da priđem ali bez nekog uspeha. Sta mi savetujete?
Da li mogu nekako sam da skinem plastiku sa vrata ili gde bi mogao to da uradim da se eventualno stavi neki sundjer ili silikon itd?
Hvala unapred, puno bi mi značilo!!
User avatar
widanovic
Site Admin
Posts: 384
Joined: 27 Apr 2011 23:29

Re: Aveo 4v

Post by widanovic »

Evo me, malo kasnim sa odgovorom. Ja sam u mom aveu odma po kupovini skinuo sve tapacirunge i u sva vrata stavio izolaciju. Uzeo sam podlogu za laminat, ali neku spec koja je dosta debela(ne onu klasičnu belu). Prvenstveno dobio sam dosta, primetno, bolju izolaciju buke i toplote i uz to sam rešio moguće probleme oko škripanja plastike. A što se tiče skidanje tapacirunga to ti je manje više isto na svim kolima i mislim da nikome ne bi trebalo da predstavlja poteškoću, povedi računa samo da si skinuo sve šrafove pre nego što počneš da ga odvajaš od vrata. Ako hoćeš mogu i ja da ti pomognem za jedna vrata, a posle moraš sam. :) Ili se javi pa da svratiš do mene da vidiš razliku između vozila sa i bez dodatne izolacije. ;)
drbalu293
Početnik
Posts: 3
Joined: 05 Feb 2013 22:53

Re: Aveo 4v

Post by drbalu293 »

Hvala najlepse na odgovoru i savetu...
Pokušaću u dogovoru sa limarom (drugom) da odradim tako izolaciju posto ja bas nisam nesto sposoban sa rukama :D
Podeliću impresije naknadno...
Hvala...
koenigseggccr
Senior
Posts: 123
Joined: 26 Feb 2012 22:00

Re: Aveo 4v

Post by koenigseggccr »

widanovic wrote:... ali neku spec koja je dosta debela(ne onu klasičnu belu)...
Mislis na onu zelenu, 4-5mm debljine, nesto izmedju gume i sundjera?

Jesi lepio izolaciju na limariju/plastiku ili si je nekako uglavio? :?: ;)
User avatar
widanovic
Site Admin
Posts: 384
Joined: 27 Apr 2011 23:29

Re: Aveo 4v

Post by widanovic »

Ne ova je dim boje, tj vuče na crno, i veoma je elastična, ja sam skinuo tapacirung i lepio je širokom trakom preko one bele folije i seko po toj beloj foliji, tj bela folija mi je bila kao kalup.
Post Reply

Return to “4v”