Klima se sama uključuje !!

Čorta
Početnik
Posts: 4
Joined: 25 Sep 2012 21:03

Klima se sama uključuje !!

Post by Čorta »

Pozdrav svima, imam jedno pitanje, pa bih zamolio nekog ko može da mi objasni o čemu se radi!
Imam Aveo 3v, 1,2 16v, 2009.god. Problem je u sledećem:
uvek kada uključim ventilator za kabinu i okrenem regulator usmeravanja ventilacije u položaj na šofer-šajbnu, ili kombinovano noge-šof.šajbna, uključi mi se klima!! Ako pak vratim usmerivač da duva na putnike, ili samo noge, on se isključi.
To je slučaj i kada je u pitanju i hlađenje, kao i grejanje sa klimom!
Da li jo to moguće iskljućiti?
User avatar
widanovic
Site Admin
Posts: 384
Joined: 27 Apr 2011 23:29

Re: Klima se sama uključuje !!

Post by widanovic »

Da to je da kažem kao dodatna opcija za neke modele Avea sa 3 vrata. Time se postiže da za kraće vreme odmagliš šoferku. E sad koliko ja znam to ne može da se isključi.(Ili ćeš morati nešto da sečeš i prespajaš). Ako se budeš rešio da nešto prepravljaš, javi se ako treba pomoć.
Čorta
Početnik
Posts: 4
Joined: 25 Sep 2012 21:03

Re: Klima se sama uključuje !!

Post by Čorta »

Pretpostavio sam da je ta svrha, ali sam očekivao da to može da se isključi na dijagnostici! Ne bih se usudio da rasturam tablu, i mehanički isključujem tu opciju, možda će prijaviti grešku na tabli ??!!
Svejedno hvala, a ako se ipak odlučim, javljam se !!
User avatar
suns19
Junior
Posts: 31
Joined: 12 Jun 2012 20:38

Re: Klima se sama uključuje !!

Post by suns19 »

Odnedavno ovu istu pojavu sam i ja primetio na mom Aveu. Smatram da to nije normalno i sutra zovem servis. Napominjem da se radi o novom modelu sa 5 vrata i to mi se nije desavalo ranije pa me interesuje sta ce reci.
Čorta
Početnik
Posts: 4
Joined: 25 Sep 2012 21:03

Re: Klima se sama uključuje !!

Post by Čorta »

Za kraće relacije kad je vlažniji vazduh obično se zamagli šoferka.Nepotrebno je da se klima uključuje na nižim temperatutama na kratko. Motor se brzo zagreje, pa samim tim i grejanje u kabini je sasvim dovoljno da tako nešto ventilatorom odmaglimo.
Vidi šta će reći u servisu, pa ako može da se isključi ta opcija, ja sam prvi za to!
User avatar
Gajac
Junior
Posts: 18
Joined: 05 Mar 2012 23:53

Re: Klima se sama uključuje !!

Post by Gajac »

Pozdrav!

Ja sam taj problem rešio na ovaj način.

http://chevrole.org.ua/aveo/otklyucheni ... onera.html

Pozz
Čorta
Početnik
Posts: 4
Joined: 25 Sep 2012 21:03

Re: Klima se sama uključuje !!

Post by Čorta »

Znači to je način, bravo i HVALA ! :o
Nadam se da će ovo poslužiti svima kojima je to "smetalo" !

Pozz ....
Post Reply

Return to “3v”