Medeni mesec u Švici

User avatar
widanovic
Site Admin
Posts: 384
Joined: 27 Apr 2011 23:29

Medeni mesec u Švici

Post by widanovic »

Prvomajske praznike sam iskoristio da odem do Švajcarske i to naravno kolima. Dugo sam se dvoumio da li da koristim moj Aveo 3v 1.2 16v ili ćaletov 4v 1.4 16v i na kraju sam ipak odlučio da to bude ćaletov :) Evo nekih interesantnih podataka:

Pređeno: 3730,6 km
Vreme u putu: 42:04
Prosečna brzina: 90km/h

Potrošnja: 5,23

E sad potrošnja je pri odlasku bila dosta manja, ali me je uhvatila gužva u Austriji i Nemačkoj. Nisam prelazio 130km/h baš zbog uštede. Auto se izvrsno pokazao, u odlasku sam uspeo da pređem ceo put od 17h sa svega dve pauze od po 10 min, samo zbog WC-a inače ne bi pravio pauze.
pevac54
Senior
Posts: 208
Joined: 10 Mar 2012 12:17

Re: Medeni mesec u Švici

Post by pevac54 »

To ti pričam, 1.4 je 1.4. Potrošnja na autoputu pri brzinama 100 - 120 km/h sa uključenom klimom i dobrim benzinom nebi smela da predje 5.6. Za nepoverovati je da odškrinut prozor vozača koji puši poveća potrošnju za 10%, to sam lično iskusio na putu za Grčku. Od tada više ne pušim u kolima već pravim puš pauze. Neznam gde se mogu naći oni dodaci (vetrobrani) koji se montiraju na prednja vrata i pošto su. Mislim da bi auto sa njima bio lepši, a i mogli bi da se drže odškrinuti prozori.

Umalo da zaboravim, pročitah da je bio medeni mesec, pa čestitam. Puno sreće i puno dece u braku.Ja ih hvala Bogu imam troje, a tebi želim bar petoro.
Pozdrav.
Stalker
Junior
Posts: 58
Joined: 26 Sep 2011 11:49

Re: Medeni mesec u Švici

Post by Stalker »

Pre svega - pridružujem se čestitkama!
Neka je srećno i berićetno!
...
Manje je bitno kako se auto pokazao ali sve pohvale.
Zapravo, ovo je najbolji odgovor (nije mi hitno pa nisam ni pitao) da li je Aveo dovoljno udoban za putovanja duža od 8h, očigledno - jeste.
Pouzdanost mi je već poznata ... potrošnja je zaista niska, očekivao bih litar više, makar i sa maksimalnih 130km/h (a i zašto bi (mnogo) više?).
Još jednom veliki pozdrav!
miki62
Senior
Posts: 255
Joined: 19 Feb 2012 17:12

Re: Medeni mesec u Švici

Post by miki62 »

Widanovicu, neka je sa srecom...sve najbolje ti zelim!!! :)
Mary Buggs
Početnik
Posts: 2
Joined: 25 Feb 2015 08:17

Re: Honeymoon in Switzerland

Post by Mary Buggs »

My sister who was married few months back, she has gone to Switzerland to enjoy her honeymoon. After her arrival from Switz, she said Wonderful place, every couple has to visit at least once. She has send me the wonderful pictures of the country. She admire The “Upper Sluice” in Thun, Switz. She like the place very much and she took lots of snapshots there. Not only that there are lot of amazing spots to visit she said. kliky balls
Stalker
Junior
Posts: 58
Joined: 26 Sep 2011 11:49

Re: Medeni mesec u Švici

Post by Stalker »

I moje (malo zakasnele) čestitke!

Potrošnja je zaista pristojna!
Uzgred ... iako si mlad, sa ono malo pauze dokazuješ da je Aveo i udoban automobil (za svoju klasu).
Post Reply

Return to “Putovanja i izleti”