LETOVANJE 2012

Petar 65
Junior
Posts: 13
Joined: 25 Jul 2012 22:01

Re: LETOVANJE 2012

Post by Petar 65 »

Zdravo svima, resih i ja da se javim po pitanju letovanja, naime vec sedmu godinu idem sa porodicom u Grcku, tj. Halkidiki, Sitonija. Manje je urbanizovano od prvog prsta Kasandre, ali ima izuzetne plaze, velike i male, tj. trazi malo aktivniji odmor, i sto se kkola tice i vremena i sl. Bili smo u mestascu Vurvuru, Nikiti, Ormos Panagias, sa smestajem tokom ovih godina i sve je bilo izuzetno dobro, od smestaja (koji smo sami nalazili preko net-a) do hrane, u sopstvenoj reziji. Malko i da se hvalim, Aveo 1,4 4 vrata 2009 nam pravi drustvo od pocetka, sve to bez problema, kao svajcarski sat. Takodje ukoliko si ljubitelj pecanja, sa obale ili camca, ovo drugo se moze iznajmiti, po ne toliko velikoj ceni, u odnosu sta pruza, jer Sitonija je prepuna prrelepih uvala i plazica i plaza da moze da zadovolji svaciji ukus.
Ja toliko, ukoliko imas dodatnih pitanja stojim Vam na raspolaganju.
User avatar
021
Senior
Posts: 183
Joined: 09 Jun 2011 23:12
Location: Novi Sad

Re: LETOVANJE 2012

Post by 021 »

petre, razmišljam o odmoru za sledeću godinu, a sviđa mi se ovo što opisuješ. Možeš li mi poslati neki kontakt ili adresu na internetu ? Može i na PM.
Poseti Limundo, ima mnogo dobrih aukcija:
http://www.limundo.com/ref/SasaYU
User avatar
suns19
Junior
Posts: 31
Joined: 12 Jun 2012 20:38

Re: LETOVANJE 2012

Post by suns19 »

Malo kasnim sa odgovorom uvek sam u guzvi sa vremenom. Bio sam kao sto sam i napisao u Grckoj "drugi prsten" mesto se zove Sarti. Moze se naci solidan smestaj za oko 40 -45 eura na dan. To ti je ono standardna prica kupatilo, kuhinjica, terasa i naravno kreveti. Mesto nije veliko i dosta je mirno uglavnom za odmor. Plaze uglavnom pescane more toplo. Cene u radnjama nesto skuplje a nesto i jeftinije u odnosu na nas. Benzin skuplji od 1.67-1.87 eura po litru ali naravno kvalitetniji od naseg. Auto je bio ok sa ful gepekom i nas troje prosek 6,4 l/100 i ukljucenom klimom. Pri tome nisam ga bas stedeo mislim da mi je prosecna brzina ukupno za taj put bila oko 79 km/h sto znaci da sam ponegde na autoputevima isao i preko 160 km/h. Inace nevezano za ovaj put postigao sam i potrosnju od 5,2 l/100 odnosno 5,4 l/100 sa ukljucenom klimom. Doduse nisam prelazio 110 km/h i 3000 obrtaja. To je bilo od Subotice do Segedina znaci vise otvorenog puta.
Pozdrav !
pevac54
Senior
Posts: 208
Joined: 10 Mar 2012 12:17

Re: LETOVANJE 2012

Post by pevac54 »

BLIŽI SE PUT, ODLUČIO SAM SE ZA KOMBINACIJU BORSKO JEZERO I GRČKA.
DVE GODINE NISAM OBNAVLJAO KARTE NA NAVIGACIJI. IMAM GOCLEVER BT 5". RANIJE SAM SLAO KARTICU U KRAGUJEVAC. IGO KARTE CELE EVROPE ZA 12 EURA. ZNA LI NEKO GDE BIH TO MOGAO DA URADIM U BEOGRADU I ZA KOJE PARE? :?:
DA NE BUDE REKLAMA MOŽE I PRIVATNA PORUKA. HVALA UNAPRED.
pevac54
Senior
Posts: 208
Joined: 10 Mar 2012 12:17

Re: LETOVANJE 2012

Post by pevac54 »

Za sada ništa od odmora (kažu zbog potrebe posla). Izgleda biće ove godine čukarička rivijera, pecanje kod plavog mosta.
Ne znam da li je vama žao, ali meni jeste i to neizmerno mnogo.
Petar 65
Junior
Posts: 13
Joined: 25 Jul 2012 22:01

Re: LETOVANJE 2012

Post by Petar 65 »

Uf Uf, Izgleda da je situacija napeta, no dobro, na zalost odlazak sa vrelog asfalta itekako prija, ali sta se mora, mora se. Zao mi je sto cujem da chevy ostaje u Bgd. Kad bude trebalo za sledeci neki odmor i kako kazu break negde stojim ti na raspolaganju sto se barem Sitonije tice ali moze i blisko inostranstvo, npr. Budimpesta i ili Wien, ili negde trece gde smo porodica chevy i ja bili.
Veliki pozdrav i bratu Widenovic, nadam se da je mrdnuo iz Sarti-ja i da je obisao blisku okolinu, Orange beach, Kalamitsi, itd. i po onome sto je pisao ,deluje da se dobro proveo, neka, neka tako i treba.

Pozz.
Petar 65
Junior
Posts: 13
Joined: 25 Jul 2012 22:01

Re: LETOVANJE 2012

Post by Petar 65 »

Bratu Widanovic-u se izvinjavam, debeli prsti, :)

Pozz
User avatar
stefanudrea
Senior
Posts: 192
Joined: 07 Jul 2011 17:05

Re: LETOVANJE 2012

Post by stefanudrea »

ako zelis mozes da dodzes da se vidis sa club chevrolet ili club daewoo rumunja!
chosen984
Junior
Posts: 20
Joined: 21 Apr 2012 19:44

Re: LETOVANJE 2012

Post by chosen984 »

Moj predlog ti je Srbija, definitivno! Ako si u Bg-u, kreneš preko Požarevca pa pičiš prema Srebrnom jezeru, a odatle produžiš do Golupca, Lepenskog vira, vidiš Ramsku tvrđavu i Veliko Gradište i pičiš Đerdapskom magistralom do Donjeg Milanovca-tamo je jako lepo. Dalje produžiš do Majdanpeka (interesantan gradić) i Bora (tu imaš jako lepo Borsko jezero) i stigneš do Soko banje a tu je tek jako lepo! :D Tu je Bovansko jezero, akva park, Ozren, Rtanj, Sesalačko jezero i pećina, Zlotska pećina, blizu je Gamzigrad... To ti je sve ukupno ruta od 310 km a autoputem bi putovao 230 a za putarinu bi dao koliko i za gorivo kada ideš ovom mojom rutom. Lepo se odmori! ;)
miki62
Senior
Posts: 255
Joined: 19 Feb 2012 17:12

Re: LETOVANJE 2012

Post by miki62 »

Evo da i ja iznesem svoje utiske sa godisnjeg, odnosno kako se ponasao moj Aveo. Relacija je bila do Crne Gore, auto napunjen sa svom neophodnom opremom koja i treba i netreba ali...
Auto je napunjen u Bgd. dopunjen na granici i ponovo kad sam se vrati u Bgd. Kada se sve izracuna potrosnja sa upaljenom klimom i prosecnom brzinom od 100 km izasla je 5,4 lit. Nije lose zar ne? ;) :D
Post Reply

Return to “Putovanja i izleti”