Aveo 1.2

vertigo
Početnik
Posts: 8
Joined: 11 Apr 2012 19:53

Aveo 1.2

Post by vertigo »

Pozdrav, imam Avea vec 3 godine, to mi je prvi auto i kupio sam novog u salonu. Mogu reci da je i vise nego ispunio sva moja ocekivanja.
Cudi me da nisam ranije nasao ovaj forum, siguran sam da bi mi dodatno pomogao u mojoj odluci da kupim ovaj auto, i mogu reci da se slazem sa vecinom iskustava i misljenja koja sam ovde procitao.

Elem, iako me auto i posle 3 godine sluzi kao prvog dana, apetiti su mi malo porasli i u mogucnosti sam da kupim nesto iz vise klase, pa sam odlucio da ga prodam. Da li ce to biti Cruze (koji mi se od prvog dana mnogo dopada) ili nesto drugo, jos nisam odlucio, ali ne zelim ni da se prerano zalecem.

Potreban mi je savet koliko realno mogu da dobijem za njega (specifikacija ispod) i da li je pametno da ga prodajem u ovom trenutku. Znam da su cene pale ali opet, koliko je lose vreme za prodaju toliko je dobro za kupovinu, pa racunam da generalno necu puno izgubiti.

Drugi savet koji mi treba je, koje 14" pneumatike da stavim na njega i gde mogu povoljno da ih kupim? Kupujem nove letnje gume, uz njega sam dobio Kumho 185/60, ali dolazi u obzir bilo sta drugo, u cenovnom rangu do 6-7000 din/guma.

Karakteristike su:
- godiste 2009
- kilometraza 41000
- 1.2 8 ventila
- kW/KS - 53/72
- 4 vrata, benzinac, manuelni menjac, tamno sivi metalik
- oprema standardna - klima, radio/cd/mp3, airbag, alarm, elektricni podizaci napred, centralna brava.

hvala
User avatar
ivanchevy
Junior
Posts: 76
Joined: 07 Apr 2012 03:43

Re: Aveo 1.2

Post by ivanchevy »

Pozdrav

Meni na kalosu su gume istih dimenzija. Ja sam stavio letnje Kleber Dynaxer HP3 http://www.klebertyres.co.uk/KleberUK/f ... 2005184035
Proslog leta sam ih probao po onom najgorem nevremenu (vetar + pljusak), vozio 140, i stvarno nemam nikakvih zamerki. Kupio sam ih u mom selu :D kod Krusevca po ceni od 5000din po gumi pre godinu-dve iz razloga jer sam pre toga "slucajno" pazario njihove zimske gume i odusevio se jer se nijednom nisam nigde zaglavio niti proklizao.

Sto se tice buke, letnje su necujne pri normalnim brzinama, ali nisam bas merodavan jer osim fabrickih kumho (ili koje su vec bile) ne znam kakva je konkurencija, a i sam kalos pri vecim brzinama ne izoluje buku bas najbolje posebno kad sam na autoputu.
miki62
Senior
Posts: 255
Joined: 19 Feb 2012 17:12

Re: Aveo 1.2

Post by miki62 »

VERTIGO,dobro dosao na forum. Siguran sam da ces naci zanimljivih tema,a nadam se i odgovore na neke tvoje nedoumice koje se ticu vozila.
Sto se tice auta,ja posedujem isti takav i po karakteristikama i tog godista.
Pre izvesnog vremena sam bio u ovlascenom servisu, zbog zamene akumulatora i usput sam se raspitivao o proceni vozila. U servisu su mi rekli da to godiste ide od 6000-6500 evra, zavisno od
opsteg stanja vozila i kilometraze.
Nadam se da ce ti ovo biti samo mala smernica sto se tice cene ( na drugim mestima nisam
proveravao).
Izbor guma je subjektivna stvar,ja sam stavio 'Sava" i jako sam zadovoljan.Ovo je moje misljenje
odnosa cene i kvaliteta.
Nadam se da sam ti malo pomogao.
Pozdrav
Dexter
Junior
Posts: 13
Joined: 01 Apr 2012 12:38

Re: Aveo 1.2

Post by Dexter »

Ja bi za Gume uzeo neku bolju marku, Michelin , odlicne performance I definitivno duze traju.. Pogotovo po nasim putevima. Ako ces da prodajes auto onda ne bi mnogo razmisljao, neke prosecne su sasvim ok.

Sto se tice Sava guma, vaze za dobre ali sam poslednjih godina vidjao njihove gume u veoma losem stanju posle god/dve i onda sam saznao da postoje iz Slovenije koje su dobre i iz turske ili Slovacke koje nisu istog kvaliteta i ustvari te koje sam vidjao izlizane za godinu dana ili kod jednih sam video da se krune ivice krampona verovatno nisu bile iz slovenije. Cim moram da gledam i izigravam detektiva radije bi zaobisao taj brend.

Takodje imam Aveo, iste specifikacije samo je presao 45000km i gume su jos uvek dobre, mozda zato sto sam rotirao prednje i zadnje pa se ravnomerno trosile ali jos ucek je duboka sara... Vise je guma propala od sunca i slicno.

Posto je na novom sparku bio sjeban trap pa je izjeo nove gume morali smo da kupimo nove. Dimenzija za sparka 155 70 15" je pravi pakao da se nadje pa smo bili primorani van Srbije da ih trazimo jer jedina radnja u Beogradu koja je imala u ponudi , je morala da naruci minimu 20dana cekanja a ni to ne garantuju.tako da smo se odlucili za Madjarsku i prosli smo jeftinije za istu gumu i model, kao da samo Continental pravi tu dimenziju. Ok 9eur je bila niza cena nego kod nas po gumi i 2 dana smo cekali, tj preko sajta porucis i oni ti kazu kad stizu, uglavnom 2dana ili istog dana ako imaju na stanju. Besplatna montaza sa centriranjem za srpske tablice.

Ne bih se iznenadio da su i felne znatno jeftinije!

http://www.gpgumiszeged.hu/

Ima jos dosta vulkanizerskih radnji tamo ali ovi imaju na srpskom na sajtu pa bilo najjednostavnije.... A ima i chevrolet ovlascen seris tamo gde su jeftiniji delovi nego kod nas.

Mozes cak i PDV da povratis ako je racun veci od 180eur, odprilike 20%od cene vratis ali onda moras nekako da prosvercujes gume na nasoj granici.

Jedino sto moras da uracunas su troskovi puta oko 70eur iz Beograda, ali mozes televizor jeftinije d akupis ;)


Ili moja preporuka aqua park (aquapolis) sa saunama i slicno :) koji je jeftiniji nego u Beogradu visetruko
vertigo
Početnik
Posts: 8
Joined: 11 Apr 2012 19:53

Re: Aveo 1.2

Post by vertigo »

Hvala na odgovorima :)
povremeno posecujem jedan drugi forum zbog saveta, ali su tamo uglavnom poklonici vw/audi i sl. pa mi je prosto cudno kad na jednom mestu vidim nekoliko vlasnika Avea :D

Pa, najverovatnije cu ga oglasiti, jer me to nista ne kosta. Sa druge strane, ako ne mogu da izvucem neku pristojnu cifru (minimum 5500 eura), ne isplati mi se da ga prodajem, jer stvarno nemam nikakvih problema sa ovim automobilom. Posto garancija istice za nekih mesec-dva, ako ne nadjem kupca odustao bih od prodaje, eventualno ugradio plin, kupio neke solidne gume i ostavio promenu automobila za neki drugi put.

Gledao sam neke GoodYear GT2 (5500 din), cine mi se ok. Michelin su vec od 6200 pa na vise.
Bio sam nedavno do Segedina i cini mi se da sam usput video ovlasceni servis za Chevrolet. Svakako sam planirao za leto da idem opet i svratim u akva park, pa taman mogu i da vidim za nove gume kad sam vec tamo. Odlicna ideja
User avatar
widanovic
Site Admin
Posts: 384
Joined: 27 Apr 2011 23:29

Re: Aveo 1.2

Post by widanovic »

Mislim da ti sad nije pravo vreme za prodaju. Po meni je najbolje da čekaš kada opet krenu da rasutu cene polovnjaka i onda češ imati period od par meseci kada će skočiti cena polovnjaka, a nova vozila će biti po staroj ceni.
U globalu najbolje je auto prodati posle pete-šeste godine, jer se obično do tada ništa ne kvari. U početku auto gubi mnogo na ceni, a kasnije se to smanjuje tako da najmanje gubiš ako ga prodaš posle 6 godina, najmanje gubiš kada gledaš (cena kupovine - cena prodaje)/ godina starosti.
vertigo
Početnik
Posts: 8
Joined: 11 Apr 2012 19:53

Re: Aveo 1.2

Post by vertigo »

Hmm...
iskreno, nisam planirao ovog puta da kupujem nov auto. Bas zato sto su polovnjacima toliko pale cene. Primetio sam da Cruze sa jako malom kilometrazom (15k +/-) i solidnom opremom moze da se nadje za ispod 10k eura, a to je prakticno nov auto.
Ne znam, razmislicu pa cu videti. U svakom slucaju, znace mi saveti.
vertigo
Početnik
Posts: 8
Joined: 11 Apr 2012 19:53

Cruze 2.0

Post by vertigo »

Ok, uspeo sam da prodam Avea, i uzeo sam Cruze-a 2.0, i mogu reci da sam odusevljen :o
fenomenalna masina :D
User avatar
widanovic
Site Admin
Posts: 384
Joined: 27 Apr 2011 23:29

Re: Aveo 1.2

Post by widanovic »

Čestitamo... :)
vertigo
Početnik
Posts: 8
Joined: 11 Apr 2012 19:53

Re: Aveo 1.2

Post by vertigo »

hvala :)
bio je izbor Mondeo / Oktavija 2008-9 presli izmedju 100 i 200k, i Cruze 2010 presao 20k sa jos godinu dana garancije, i na kraju je razum prevladao :)
od opreme nema samo navigaciju i kozna sedista.
Post Reply

Return to “Moj auto”