Chevy by Gajac

pevac54
Senior
Posts: 208
Joined: 10 Mar 2012 12:17

Re: Chevy by Gajac

Post by pevac54 »

Gajac druže, vidim da voliš svoj auto koliko i ja moj. Samo vodi računa gde sipaš gorivo jer sam ga ja na**bo i to pošteno. Počeli da mi glave ventili prvog cilindra. Da se ne ponvaljam pročitaj na "naš aveo".
Pozdrav
User avatar
Gajac
Junior
Posts: 18
Joined: 05 Mar 2012 23:53

Re: Chevy by Gajac

Post by Gajac »

Čitao sam vaše postove o tome ali za sada o motoru ne razmišljam. Mada mi se čini da ima razlike kad sipam BMB iako su mišljenja podeljena između Evro BMB i BMB. Da li si ti našao neku pumpu koja drži do kvaliteta ili je sve to isto?
Last edited by Gajac on 19 Apr 2012 13:26, edited 1 time in total.
pevac54
Senior
Posts: 208
Joined: 10 Mar 2012 12:17

Re: Chevy by Gajac

Post by pevac54 »

Posle intervencija u servisu, po preporuci uglavnom sipam euro BMB95 na pumpama Petrol i eko pumpama. U Širokom krugu izbegavam pumpu lukoil na senjaku (iznad BIGZ-a).
User avatar
Gajac
Junior
Posts: 18
Joined: 05 Mar 2012 23:53

Re: Chevy by Gajac

Post by Gajac »

Postavljene zaštitne zavesice iza točkova.

Image
Image

Razlog potrebe za zaštitom, oštećenje farbe na zadnjim vratima i delu branika ispred zadnjeg točka posle prve zime i oko 1000km vožnje.

Image

Sad još da pronađem način da sredim oštećenu farbu... Dajte neki savet!
User avatar
021
Senior
Posts: 183
Joined: 09 Jun 2011 23:12
Location: Novi Sad

Re: Chevy by Gajac

Post by 021 »

Gajac, gde si kupio zavesice i po kojoj ceni ? Da li si ih sam ugrađivao ?
Poseti Limundo, ima mnogo dobrih aukcija:
http://www.limundo.com/ref/SasaYU
User avatar
Gajac
Junior
Posts: 18
Joined: 05 Mar 2012 23:53

Re: Chevy by Gajac

Post by Gajac »

Zavesice sam uzeo kod ovlašćenog prodavca Chevy vozila u Požarevcu.

Koštale su 1900din par.

Montaža je jednostavna, samo odviješ tri šrafa koja drže zaštitnu plastiku branika i ponovo ih zaviješ preko zavesice.
Na zadnjem točku je treći šraf sa donje strane.
Ključ za odvijanje je 7mm.
I nema potrebe skidati točkove.

Našao sam i neke univerzalne gumene po ceni od 1500din. ali su ove puno lepše. Nisu upadljive i plastične su.
zoran 8
Senior
Posts: 111
Joined: 20 May 2011 22:46

Re: Chevy by Gajac

Post by zoran 8 »

Vrlo korisna stvar.Planiram da stavim zavesice na Cruza,ali se nisam raspitivao oko cene.
koenigseggccr
Senior
Posts: 123
Joined: 26 Feb 2012 22:00

Re: Chevy by Gajac

Post by koenigseggccr »

Gajac wrote:Čitao sam vaše postove o tome ali za sada o motoru ne razmišljam. Mada mi se čini da ima razlike kad sipam BMB iako su mišljenja podeljena između Evro BMB i BMB. Da li si ti našao neku pumpu koja drži do kvaliteta ili je sve to isto?
Ja sipam samo Evro BMB u moj Aveo. I to na Eko pumpama. Ne mogu da garantujem da je tu najkvalitetnije ali od kako ga sipam (ne znam tačno kad sam počeo ali recimo od kako se pojavio na pumpama) nema potrebe za čišćenjem dizni koje sam pre radio na oko 50.000-60.000km... Sa Evro BMB osetim razliku u ponašanju vozila, bolje vuče, posebno na nižim obrtajima, motor mirnije radi i sl...
nikolas
Početnik
Posts: 3
Joined: 16 Jul 2012 00:04

Re: Chevy by Gajac

Post by nikolas »

Gajac.
Novi sam na ovom forumu ali delim slicne muke kao ti.
Zahvaljujuci tebi porucio sam i ja zavesice za tockove.
Posedujem Aveo 4vrata star dve godine.
Ali su mi deo zadnjih vrata i pragovi skroz se oljustili i poceli blago da korodiraju.
Naravno zalio sma se salonu gde sam kupio auto zatim glavnom menadzeru za Srbiju Dejanu Arsicu
pa CAC-u u Budipesti. I predpostavljas epilog naravno odbili su zalbu sa obrazlozejem da to nije do fabricke greske vec do spoljnih uticaja. Strasno i sramota sta drugo reci.
Kako si ti sanirao ostecenja? ja planiram u domacoj radinosti smirgla sprej lak pa kako bude.
Ne dam vise i dinara servisima narocito ovlastenim.
Pozdrav
njekica
Junior
Posts: 10
Joined: 13 Oct 2011 18:17

Re: Chevy by Gajac

Post by njekica »

Pozdrav!
Imam isti Aveo sedan 2012. kao ti (ista boja) i sličan "problem" - par ogrebotina na zadnjem braniku od udarca pri parkiranju (u kamen :() i ispadanje onog čepa pozadi koji zatvara kuku za vuču. Bilo bi dobro da neko napiše kako bi to moglo da se sredi, a i koliko košta zamena tog zadnjeg branika... Inače, Aveo služi lepo, potrošnja u kombinovanoj vožnji oko 5,5 l (na putu Beograd - Hercegovina), prešao 2,700 km.
Pozdrav svim članovima foruma :)...
Post Reply

Return to “Moj auto”