Akumulator

miki62
Senior
Posts: 255
Joined: 19 Feb 2012 17:12

Akumulator

Post by miki62 »

Verovatno, posle ovih hladnih dana, mnogi od vas su imali problem sa akumulatorom.
Moj Aveo je 2009 godiste i pod garancijom je. Reci cu vam svoje iskustvo iz predhodne 2-3 nedelje, elem za vreme onih velikih minusa, jedno jutro krenem na posao, kad cvrc, akum... murtaf, ni da cuje. OK, kazem sebi, skinem ga i odnesem kuci na punjac. Posle punjenja, vratio sam akum... i auto je upalio bez problema.
U nadi da sam resio problem, spokojno sam ustao sledece jutro, kad ono
Naravno posto je auto u garantnom roku, pozovem ovlasceni servis "euro-servis", stvarno su bili azurni, poslali su mehanicara u roku od 30 min. Covek je sa prenosivim punjacom, upalio auto, i objasnio mi je da usled niskih temperatura opada kapacitet akumulatora.
Na njegovo objasnjenje, ja sam mu predocio da sam akumulator napunio predhodni dan, i da me je prvo jutro izneverio.
Majstor mi je rekao, da ako se problem ponovo javi, da obavezno posetim ovlasceni servis, da bi ga oni detaljno iskontrolisali i po potrebi zamenili.
Ove nedelje cu otici do servisa, na kontrolu, pa vam javljam krajnji rezultat.

pozz...
miki62
Senior
Posts: 255
Joined: 19 Feb 2012 17:12

Re: Akumulator

Post by miki62 »

Drugari,javljam vam nastavak price o akumulatoru,posto sam ponovo zvao "euro servis"da mi upale auto odvezao sam ga u ovlasceni servis da dijagnostikuju kvar i napokon rese problem. Auto je morao da ostane jedan dan kod njih i desilo se isto akumulator se potpuno ispraznio,tako da je resenje kvara za servis bila zamena akumulatora novim. Objasnjenje kvara majstora u sevisu je bilo: 1. los kvalitet samog akumulatora
2.puno potrosaca koji su non stop na "stand by" rezimu
3.mali kapacitet akumulatora koji nemoze da isprati sve potrosace
4.dugo putovanje brodom do Evrope,pa uticaj putovanja brodom(morska sol) osteti
akumulator :!: .

Pozz...
Post Reply

Return to “Moj auto”