ugradnja gasa u cruz 1.6 124ks

zoran 8
Senior
Posts: 111
Joined: 20 May 2011 22:46

ugradnja gasa u cruz 1.6 124ks

Post by zoran 8 »

Razmisljao sam da u cruzera ugradim gas jer me ubi gradska voznja i potrosnja.Iz razgovora sa jednim sefom ovlas.servisa u Bgd-u,saznao sam da novi GM-ovi motori imaju problem sa gasom,odnosno da je potrebna ugradnja kapalice.U suprotnom stradaju sicevi ventila.U to sam se licno uverio kada mi je na radnom stolu pokazao motor Cruza vozenog na LPG sa taksija koji je ostetio ventile i siceve na 60000km.Trenutno nema plin servisa sa kojim je chevrolet sklopio ugovor.Za istu pricu o kapalici sam cuo i na Fordovim Z-tec motorima,kao i na jos nekim markama automobila.Obzirom da se u mehaniku razumem povrsno,zeleo bih da ako neko ima neku informaciju ili iskustva sa pomenutom temom da kaze svoje misljenje.Jos bolje ako neko od forumasa vozi cruza sa ugradjenim gasom da podeli iskustva(potrosnja,cena ugradnje,problem siceva...).Pozdrav svima!!!
cogla013
Početnik
Posts: 3
Joined: 14 May 2012 21:17

Re: ugradnja gasa u cruz 1.6 124ks

Post by cogla013 »

I mene zanima odgovor na isto pitanje, cekam vec skoro 2 godine na odgovor iz nekog od ovlascenih servisa o tome da li ce biti moguce da se preko njih ugradi lpg sistem i zadrzi garancija, ali ne deluje kao da ce to biti moguce, a i meni uskoro istice garancija, pa sam mislio da se nakon toga sam pobrinem za to, ali sam isto tako video da nije bas preporucljivo i da se mora malo istraziti. Ako neko ima korisnu informaciju, i ja bih bio veoma zahvalan. Moje cedo je 1.6 ls 83 kW iz 2010.
koenigseggccr
Senior
Posts: 123
Joined: 26 Feb 2012 22:00

Re: ugradnja gasa u cruz 1.6 124ks

Post by koenigseggccr »

Koliko sam cuo, Zavoli ima uredjaj koji lepo radi na Cruzu... Raspitajte se malo o tome, nisam ulazio u detalje jer me tada nije zanimalo... ;)
User avatar
021
Senior
Posts: 183
Joined: 09 Jun 2011 23:12
Location: Novi Sad

Re: ugradnja gasa u cruz 1.6 124ks

Post by 021 »

Da, sve nas to interesuje ...
Prvi ko nešto pouzdano sazna o ugradnji gasa u cruze neka piše svoja iskustva.
Poseti Limundo, ima mnogo dobrih aukcija:
http://www.limundo.com/ref/SasaYU
Post Reply

Return to “LPG”