Plin za Aveo

User avatar
uros
Junior
Posts: 32
Joined: 11 Jul 2011 14:04
Location: Beograd
Contact:

Plin za Aveo

Post by uros »

Razmišljam da ugradim plin, obzirom da mi po gradu troši minimum 9 litara i nema nade da se to svede na fabrički propisane vrednosti, pa da pitam ima li nekih iskustava, gde, koji uređaj, kako...
User avatar
stefanudrea
Senior
Posts: 192
Joined: 07 Jul 2011 17:05

Re: Plin za Aveo

Post by stefanudrea »

ja sam radio sa 40 litara gpl 480 km!i sad kad ga vozim u gradu oko 450 km!
User avatar
uros
Junior
Posts: 32
Joined: 11 Jul 2011 14:04
Location: Beograd
Contact:

Re: Plin za Aveo

Post by uros »

Potpuno neverovatno, ni jedan jedini odgovor, osim kolege iz Rumunije, ekoh ja ljubazan čovek.

Da izvestim o progresu, pogledao sam lpgservice šta nudi, na njihovom sajtu je cena za aveo od 580 do 750 evra, poslao sam im mejl sa pitanjem da mi razjasne ovi ne baš malu razliku u cena prošao sam kao na ovom forumu - bez odgovora.

Ja ću taj lpgservice da zaobiđem u širokom luku, nemam poverenja u firmu koja ne odgovara na mejlove, u mom sistemu vrednosti to je krajnji bezobrazluk, moje novce videti neće.
User avatar
stefanudrea
Senior
Posts: 192
Joined: 07 Jul 2011 17:05

Re: Plin za Aveo

Post by stefanudrea »

ako pitas koliko kosta instalacija gpl ovde sam ga ostavijo sa 500 evro i tomasetto stag 300 secvential.jedna od najbolja i vidis koliko gas uzima!i dobro radi!ako zelis pomoc da ga ostavis pitaj me!i ne izgubis garancija!
User avatar
uros
Junior
Posts: 32
Joined: 11 Jul 2011 14:04
Location: Beograd
Contact:

Re: Plin za Aveo

Post by uros »

pa da pitam koji, cena je manje više nebitna, zanim me kvalitetan uređaj
User avatar
stefanudrea
Senior
Posts: 192
Joined: 07 Jul 2011 17:05

Re: Plin za Aveo

Post by stefanudrea »

misli i ako zelis imas moj pun pomoc za ovo!moze da se radi i u vikend u subotu kad je lako za svi da ide i da ga radi!
ime firma i website je ovaj i bice ti dobro!vidi na koga auto su ostavili gas i videces da su dobri za ovo!
http://www.ecokraftbest.ro/
cekam da me zoves!
User avatar
widanovic
Site Admin
Posts: 384
Joined: 27 Apr 2011 23:29

Re: Plin za Aveo

Post by widanovic »

Aj, da dodam i ja nešto. Konkretno na mom Aveu jos nisam ugradio plin, mada ga na Sparku imam već duži vremenski period (3 godine). Ugradio sam ga u ovlašćenom servisu jer mi je auto bio u garanciji, pa sam kao morao, tada sam još bio naivan. Ugradnjom nisam bio zadovoljan! Pre svega niti su ispoštovali vreme ugradnje, a i tako su aljkavo uradili da ja nemam reči. Posle par prepravki koje sam sam odradio u globalu sa plinskim uređajem sam veoma zadovoljan. Atest sam radio u vreme kada kriterijum nije bio strog tako da ne znam zasigurno da je sve po propisu. Pošto je reč o sekvenc plinu, tj. dobrom sistemu, potrošnja je neznatno veća, a gubitak snage nisam osetio (možda ima, ali je po meni zanemariv). Orijentaciono trošim do 8,5l na 100km po gradu, a van grada ne prelazi 7l. Boca mi je 34l i to mi je dovoljno za oko 400km mešovite vožnje. Na servis ne idem, sam menjam filter i sam ga štelujem jer uz pomoć računara i osnovnog informatičkog znanja svako može da odradi štelovanje, pogotovu što u servisu rade okvirno štelovanje, dok sam ja išao do najsitnijih detalja. Ne kažem da sam dobio bog zna šta manju potrošnju ili veću snagu, ali sam naštelovao po svom uverenju. Na svim vozilima sam imao Landirenzo i sasvim sam zadovoljan. Što se boce tiče po meni je uvek bolja toroidna jer zauzima manje mesta, a kao idealno rešenje koje razmišljam da patentiram je dodatni šraf za montiranje rezervnog točka ispod vozila. Što se tiče pratećih stvari, preporučuje se i slažem se sa tim, zamena svećica i ulja, tj. bolje svećice i ulje, i naravno češće štelovanje ventila. Možda ušteda nije kao što ljudi pričaju 50% ali kad se sve uzme u obzir(ugradnja uređaja, atest, filteri, dodatni izdaci za štelovanja, skuplje ulje i svećice) sigurno je preko 30%, a i uvek je bolje imati dve opcije. Na pr. kada sam prošle godine išao do Turske znao sam da su tamo i gorivo i plin skuplji, pa sam se natankao u Bugarskoj i prešao ceo put bez točenja u Turskoj.

Ovih dana ćemo se potrudit da za sve članove foruma obezbedimo neke popuste ili barem poklone u servisima u kojima vredi ići.
User avatar
stefanudrea
Senior
Posts: 192
Joined: 07 Jul 2011 17:05

Re: Plin za Aveo

Post by stefanudrea »

i vidi ako se izgubi garancija chevrolet kad ostavjs instalacija gas.ja znam da ako ostavjs na jedan servis sa autorizacija ne izgubis garancija!tako se radi ovde u rumunija!ali i za ovo mi od club chevrolet ne dajemo ni 2 para za chevrolet garancija i ako ga ne izgubimo kad cene su tako velike na servis dealer!
voja m.
Početnik
Posts: 1
Joined: 15 Oct 2011 19:54

Re: Plin za Aveo

Post by voja m. »

widanovic wrote:Aj, da dodam i ja nešto. Konkretno na mom Aveu jos nisam ugradio plin, mada ga na Sparku imam već duži vremenski period (3 godine). Ugradio sam ga u ovlašćenom servisu jer mi je auto bio u garanciji, pa sam kao morao, tada sam još bio naivan. Ugradnjom nisam bio zadovoljan! Pre svega niti su ispoštovali vreme ugradnje, a i tako su aljkavo uradili da ja nemam reči. Posle par prepravki koje sam sam odradio u globalu sa plinskim uređajem sam veoma zadovoljan. Atest sam radio u vreme kada kriterijum nije bio strog tako da ne znam zasigurno da je sve po propisu. Pošto je reč o sekvenc plinu, tj. dobrom sistemu, potrošnja je neznatno veća, a gubitak snage nisam osetio (možda ima, ali je po meni zanemariv). Orijentaciono trošim do 8,5l na 100km po gradu, a van grada ne prelazi 7l. Boca mi je 34l i to mi je dovoljno za oko 400km mešovite vožnje. Na servis ne idem, sam menjam filter i sam ga štelujem jer uz pomoć računara i osnovnog informatičkog znanja svako može da odradi štelovanje, pogotovu što u servisu rade okvirno štelovanje, dok sam ja išao do najsitnijih detalja. Ne kažem da sam dobio bog zna šta manju potrošnju ili veću snagu, ali sam naštelovao po svom uverenju. Na svim vozilima sam imao Landirenzo i sasvim sam zadovoljan. Što se boce tiče po meni je uvek bolja toroidna jer zauzima manje mesta, a kao idealno rešenje koje razmišljam da patentiram je dodatni šraf za montiranje rezervnog točka ispod vozila. Što se tiče pratećih stvari, preporučuje se i slažem se sa tim, zamena svećica i ulja, tj. bolje svećice i ulje, i naravno češće štelovanje ventila. Možda ušteda nije kao što ljudi pričaju 50% ali kad se sve uzme u obzir(ugradnja uređaja, atest, filteri, dodatni izdaci za štelovanja, skuplje ulje i svećice) sigurno je preko 30%, a i uvek je bolje imati dve opcije. Na pr. kada sam prošle godine išao do Turske znao sam da su tamo i gorivo i plin skuplji, pa sam se natankao u Bugarskoj i prešao ceo put bez točenja u Turskoj.

Ovih dana ćemo se potrudit da za sve članove foruma obezbedimo neke popuste ili barem poklone u servisima u kojima vredi ići.

Ovo mi je korisna informacija, jer planiram uzeti cruze 1.6, 124 ks i ugraditi plin, jer iskustva ljudi govore o velikoj potrošnji benzinca. Koristilo bi mi da znam koji ovl.servis je radio ugradnju, i šta nije valjalo, odnosno savet šta da radim. Ovo radi opreza, jer na auto show-u u NS-u koji se ovih dana održava, iz Chevrolet mi govore da niko od ovlašćenih dilera ne ugražuje plin, a eventualnom ugradnjom bih izgubio garanciju. Prosto ne znam šta da radim,jer sam se zagrejao za ovaj model, ali samo ako budem mogao ubaciti plin bez posledica.
Hvala unapred!

izvinjavam se na prethodnim omaškama u postovima.
User avatar
ceronimus
Junior
Posts: 69
Joined: 07 Nov 2011 12:19

Re: Plin za Aveo

Post by ceronimus »

topla preporuka za sve vezano za auto gas...

PANE AG u Vinogradskoj 35g...otac je u njegov auto kod njih ugradio plin,mnogo poznanika,ja sam isao kod nih da provere moj uredjaj...jako profesionalni,ljubazni,uvek raspolozeni momci,u startu se prepoznaje da imaju iskustva i i znanja...rade i atest kod njih
Post Reply

Return to “LPG”