Projektori

User avatar
widanovic
Site Admin
Posts: 384
Joined: 27 Apr 2011 23:29

Projektori

Post by widanovic »

Svakim danom viđam sve više vozila sa projektorima, nisam se baš mnogo upuštao u materiju (da li bolja halogenka ili xenon ili projektor +xenon ) ali kada sam video kako stoje na Chevroletu rešio sam i da ih nabavim. E sad naravno ima ih kod nas gde god poželiš, ali cena je kao da su pozlaćeni. Naravno opet sam se bacio u potragu i pošto smo već pazarili par DVD playera, zamolim dotične da mi oni nađu neke njihove proizođače projektrora, xenona i prateće opreme.
Danas je stigao odgovor pa da okačim:
Cena kompleta je 123,50e. Ima garanciju od 14 meseci i ima dnevna svetla. Stiže u roku od 10 dana. Ima u svim bojama.
Rok za naručivanje je 05.06.2012.
Što se tiče klasičnih xenona H4 bi-xenon je 91,90e.
Attachments
projectors.jpg
projectors.jpg (147.77 KiB) Viewed 37101 times
User avatar
ivanchevy
Junior
Posts: 76
Joined: 07 Apr 2012 03:43

Re: Projektori

Post by ivanchevy »

koliko bi bilo tesko montirati umesto obicnih (fabrickih) h4.
Sta je sve potrebno odraditi (koje izmene treba uraditi na postojecem faru), releji, itd.?
User avatar
widanovic
Site Admin
Posts: 384
Joined: 27 Apr 2011 23:29

Re: Projektori

Post by widanovic »

Ivane prvo ugradi DVD :)

Moj drug je radio na njegovom Meganu, a ja sam ugrađivao xenone tako da mogu da ti kažem ukratko kako to ide.

Ako ti radi profesionalac treba mu sat vremena, ako radiš sam treba ti malo više. Treba ti par min da skineš far, zatim ga greješ par min u rerni na 50c čisto da popusti diht masa, odvajaš staklo i ubacuješ projektor. Onda sve vraćaš. Koliko ja znam nema releja, samo treba dodati jednu žicu na plus akumulatora. Projektori kao i xenoni su dosta slabiji od običnih halogenih sijalica tako da nema potrebe za promenama na istalaciji.

E sad ako već radiš projektore i već otvaraš far onda možeš i da se malo igraš led sijalicama i tu ćeš sigurno potrošiti dosta vremena, ali i napraviti jedinstveni auto.
miki62
Senior
Posts: 255
Joined: 19 Feb 2012 17:12

Re: Projektori

Post by miki62 »

A cime si ponovo zalepio staklo fara?
I kako si montirao-ucvrstio projektor u far? Kako si ga kasnije podesio?

Bilo bi dobro da okacis neku sliku kao tutorijal, o radovima na faru.

Licno mislim da je to malo kompleksnija stvar no sto izgleda.
User avatar
widanovic
Site Admin
Posts: 384
Joined: 27 Apr 2011 23:29

Re: Projektori

Post by widanovic »

Kao što rekoh nisam lično radio, tako da ne mogu da dam 100% odgovora. Koliko sam video projektori imaju isti način kačenja kao i H4 sijace, samo što se prvo mora ubaciti objektiv u samom faru. Ako je masa ista kao i kod borda, onda nema potrebe za dodavanjem nove mase, samo kada se završi posao sve se lepo utegne i to je to. Štelovanje, mislim da ide uz pomoć šrafova, odvrtanjem i zavrtanjem. Meni su ove moje xenone naštelovali na tehničkom za dž ali sam ih ja častio 500 din. Tutorijal će biti po principu ko prvi kupi taj pravi tutorial. :)

Miki, nemoj pogrešno da me shvatiš, ja nikoga ne teram da radi ovo, moja želja i ideja je da svima nama pružim što više mogućnosti, jer kada vidim šta rade Amerikanci i Rusi osećam se pomalo kao da i dalje imamo sankcije. Uglavnom je to zato što su kod nas delovi više puta skuplji, a i većina prodavaca radi čistu komercijalu i ne zanimaju ih posebni zahtevi klijenata. Kao pre neki dan trazim maglenke za Avea 2009. god., a on mi nudi za 2003. Pa šta ja da radim sa tim, da prepravim ceo auto. :(
miki62
Senior
Posts: 255
Joined: 19 Feb 2012 17:12

Re: Projektori

Post by miki62 »

Ma sve ok, ja sam greskom shvatio da si sam ugradjivao... :) za ostalo se u potpunosti slazem sa tobom, i ja se ponekad osetim kao da smo pod sankcijama, jbga tak`a nam drzava, standard gradjana nizak, samim tim i kupovna moc na nuli.
A to pravi nepovoljnu atmosferu za ulazak IN-robe, raznovrsne i kvalitetne na nase trziste, kao sto je to u normalnim drzavama. Bojim se da smo prinudjeni da kupujemo "ogriske" od ostatka sveta.... ono sto je vec davno Aut i sto niko nece. :(
zec
Senior
Posts: 205
Joined: 10 Nov 2011 19:35
Location: BG

Re: Projektori

Post by zec »

Da li su velike promene u osvetljenosti puta kada se far zaprlja? Mislim na uslove voznje po kisi kad je vozilo ispred? Projektori imaju usmeren i prilicno fokusiran snop pa su osetljivi na prljanje stakla fara.
koenigseggccr
Senior
Posts: 123
Joined: 26 Feb 2012 22:00

Re: Projektori

Post by koenigseggccr »

Ako sam dobro razumeo, u ove projektore se onda ubacuju xenon sijalice?
Znaci da bi komplet projektora sa xenon-ima izasao oko 215 e...
User avatar
widanovic
Site Admin
Posts: 384
Joined: 27 Apr 2011 23:29

Re: Projektori

Post by widanovic »

Nisi dobro razumeo :)
U kompletu dobijaš i sijace, a ovo drugo je za ljude koji žele samo xenone.
koenigseggccr
Senior
Posts: 123
Joined: 26 Feb 2012 22:00

Re: Projektori

Post by koenigseggccr »

Ahaaa, i xenon i projektori...pa to je super cena! :-o
Post Reply

Return to “Tuning/Styling”