ZATAMNJIVANJE STAKALA

zoran 8
Senior
Posts: 111
Joined: 20 May 2011 22:46

ZATAMNJIVANJE STAKALA

Post by zoran 8 »

Razmišljao sam na proleće da zatamnim stakla na cruzu.Cena zatamnjivanja se kreće oko 100 eur,(5 godina garancije)za sva stakla sem šoferke.Interesuje me da li je neko od forumaša tamnio staklaLLUMAR folijama i kakva su iskustva?
Arpad
Junior
Posts: 10
Joined: 05 Dec 2011 22:26

Re: ZATAMNJIVANJE STAKALA

Post by Arpad »

Ćao Zorane,
Ja sam uradio zatamnjenje.
Black Glass - N.Beograd i dobro su uradili. Pošto kod nas još uvek nije zakonski sve definisano ispred B stuba (visina prednjih sedišta) sam stavio ATC-35, a zadnji deo je ATC-80 (oznake folija, koje definišu i propusnost sunca, svetla itd.).
Cruze svakako već ima zatamnjena stakla, tako da kada se lepi folija ona će prouzrokovati veći stepen zatamnjenja nego kod automobila čije staklo nije fabrički zatamnjeno. Sve je pitanje ukusa i tvog izbora šta ćeš nalepiti.
Jedino što mi se ne sviđa je činjenica da ume strašno da se zamagli. To je najverovatnije zbog dodatne izolacije folije.. pa treba obratiti pažnju na ovo - naročito kada kola stoje napolju, zimi.

Ovo sa zamagljenjem je inače nešto što sam hteo pitati ostale Cruze-ovce..
Da li vam se dogodi da se prednje staklo redovno zamagli zimi, kada ide grenjanje na noge i frontalno ? Ovo je neko istkustvo koje dosad nisam imao ni sa jednim kolima..
zoran 8
Senior
Posts: 111
Joined: 20 May 2011 22:46

Re: ZATAMNJIVANJE STAKALA

Post by zoran 8 »

Arpade, hvala na informaciji.Što se tiče magljenja zadnjih bočnih stakala,to se dešava i bez folije,ne samo kod cruza nego i kod avea i audija(bar u mom slučaju).
Kada upališ grejanje samo na šoferku,pa prebaciš na grejanje šoferka-noge,moraš da pojačaš brzinu ventilatora za 1,jer je jačina podeljena,pogotovu ako je auto hladan.Ne mogu da kažem da sam imao nekih problema oko grajanja,čak mi deluje da isto dosta dobro radi.

Nakači neke slike ako ti nije teško da vidim kakav je odnos zatamnjenja.
Pozdrav!!
Arpad
Junior
Posts: 10
Joined: 05 Dec 2011 22:26

Re: ZATAMNJIVANJE STAKALA

Post by Arpad »

Mozda nije najbolja slika, ali imas jos neke na :
http://www.flickr.com/photos/arpads/651 ... 434770693/
Attachments
Cruze LS+, 2011. 163 PS.
Cruze LS+, 2011. 163 PS.
Cruze_2.0_LS+.jpg (215.18 KiB) Viewed 32670 times
ratko_kg
Junior
Posts: 27
Joined: 10 Dec 2011 23:28

Re: ZATAMNJIVANJE STAKALA

Post by ratko_kg »

Lepio Svika majstor iz Kragujevca folija je light black.
Inace i meni vise magli zadnje staklo od kad sam uradio foliju,


Image
zoran 8
Senior
Posts: 111
Joined: 20 May 2011 22:46

Re: ZATAMNJIVANJE STAKALA

Post by zoran 8 »

Hvala na slikama.Mislim da leti je u vozilu sa folijama dosta niža temperatura.Najbitnije mi je tamnjenje zadnjh stakala zbog klinaca,jer su one mrežice na vakum brzo bile istorija :) .Pozz!!!!
Post Reply

Return to “Tuning/Styling”