Pogledaj neodgovorene postove | Pogledaj aktivne teme Danas je 24 Okt 2018 03:23

Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
 Zamena auspuha 
Autoru Poruka
Site Admin
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Apr 2011 23:29
Zanima me da li ako se zameni zadnji lonac ili komplet ceo izduvni sistem, a da se ne dira katalizator može da se dobije na snazi vozila ili pak utiče samo na zvuk?

28 Nov 2011 19:35
Site Admin

Pridružio se: 02 Maj 2011 18:03
Ja bi jos samo dodao: koja je marka no1 u svetu katalizatora i da li postoje razlike, tj da li postoji sportski katalizator?

28 Nov 2011 19:48
Početnik

Pridružio se: 13 Jul 2011 09:23
Pa evo kao covek iz tog posla da vam objedinjeno odgovorim. Realno gledano promenom izduvnog sistema moguće je dobiti na snazi automobila ali vrlo malo.. Da bi se dobio bilo kakav efekat najbolje je menjati izduvnu granu i praviti je sistemom 4:2:1..Povećati promer cevi i dobiti na protočnosti ali paziti da se ne izgubi povratni pritisak na izduvnim ventilima..Vrlo veliki i skup posao za malo "muzike"..Nema drastičnog povećanja snage samo promenom izduvnog sistema, u najboljem slučaju 2-3 konja a to je apsolutno beznačajno...Isto to važi i za skidanje katalizatora, auto malo bolje izduvava gasove ali ništa drastično se ne dešava..

Što se tiče katalizatora kod nas su u opticaju tri marke katalizatora. Imasaf, Walker, Bosal..najbolji odnos cena kvalitet ima BOsal..Imasaf preskup, Walker sumnjivog kvaliteta...Za sportske katalizatore nisam čuo i mislim da ne postoje..

28 Nov 2011 22:09
Senior

Pridružio se: 10 Nov 2011 20:35
Sumnjam da ce cackanjem izduva dobiti samo vecu potrosnju.

29 Nov 2011 23:02
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Odgovori na temu   [ 4 Posta ]