Novi Aveo 4v

Keze
Početnik
Posts: 3
Joined: 16 Jun 2012 01:49

Novi Aveo 4v

Post by Keze »

Pozdrav svima! Zovem se Dario i zivim u BiH-RS. Planiram kupovinu novog automobila, odnosno polovnog. Uvijek stara dilema, da li uzeti nesto polovno od malo jacih modela i brendova ili nesto manje a novo:) Razimisljam se za novog avea zbog gepeka i opreme pa me zanima da li ga je neko vec kupio i kako se pokazao, generalno sam zainteresovan za motor 1.2 posto sam negdje citao da ni onaj od 1.4l nije nesto posebno za svoju snagu. Ako se odlucim pa ga kupim mislio sam ugraditi plin posto ima ogroman gepek pa mislim da bi vrijedilo. A sad sto se polovnjaka tice, nesto sam razmisljao o Renault Scenic 2006,Laguna itd. Generalno mi treba auto sa vise prostora posto se kuju planovi o zasnjivanju porodice:) pa sam mislio da se obezbjedim vozilom da sam miran i bez nekih kapitalnih ulaganja sledecih 8-10 godina. Zahvaljujem svima koji odgovore na ovaj post i naravno za vase vrijeme.
pevac54
Senior
Posts: 208
Joined: 10 Mar 2012 12:17

Re: Novi Aveo 4v

Post by pevac54 »

Dobro nam došao na forum.
Što se tiče tvoje dileme, mislim da je Aveo dobar izbor, daje najviše u svojoj klasi u odnosu na uloženo. Logan ima veći gepek, ali je po mom mišljenu Aveo za njega limuzina. Ja imam Aveo 1.4 i super sam zadovoljan. Jedino što mu zameram je što u gepek gabaritno ne može sve da udje što može da stane. Udoban je, kako napred tako i pozadi, ima dovoljno mesta i za noge i za glavu i napred i pozadi, pregledan, malo troši, do 120 km/h nije bučan, ima dosta opreme, lepo upija neravnine, ima dobar klirens tako da mu ni ivičnjaci nisu veliki problem. Polovni francuzi su skupi za održavanje (pa čak i logan), rezervni delovi su im papreni. Da ne bude ono novo je novo,moj ti je predlog da zakažeš probnu vožnju i mislim da ćeš rešiti sve dileme.
p.s. Jedino mi se kod novog avea ne svidja komandna tabla. Mislim da je stara mnogo lepša (konkretno, ne svidja mi se onaj okrugli brzinomer što podseća na motorcikl).
pevac54
Senior
Posts: 208
Joined: 10 Mar 2012 12:17

Re: Novi Aveo 4v

Post by pevac54 »

Zaboravih da ti kažem, da u mog Avea sdan 1.4 sednemo nas četvoro odraslih u Beograd i uz tri kraće pauze (zbog cigaret pauze, jer ne pušimo u kolima) stignemo u Grčku (Pefkohori) odmorni, a to ti je brate vožnja od dobrih 9 sati.
Keze
Početnik
Posts: 3
Joined: 16 Jun 2012 01:49

Re: Novi Aveo 4v

Post by Keze »

Zagrijao sam se ja dobro za njega:) Inace sam gledao najmanji motor sa prvim paketom opreme posto ne znam koliki ce mi biti budzet. Mislim da je drugi paket idealan ali o tom po tom, e sad za motor ne znam posto na stranici ne pise nigdje kolika je razlika u cijeni. Kod nas je taj 1.2 osnovni oko 8500EU a taj 1.2 da li bi LS 9300EU.
miki62
Senior
Posts: 255
Joined: 19 Feb 2012 17:12

Re: Novi Aveo 4v

Post by miki62 »

Pozdrav i od mene,dobro dosao na forum. Pridruzujem se kolegi Pevac54 u njegovom odgovoru na tvoje dileme. Aveo je izvrstan izbor, a i novo je novo, garancija i sve sto ide uz nju. Mislim da je 1.2 sasvim OK naravno ne za jurcanje po putu,ali ti je uz normalnu voznju potrosnja mala (sto ti izmami osmeh na pumpi ). Iz licnog iskustva put Beograd- Budva, sa troje odraslih i " pratecom opremom " u gepeku, potrosnja je bila 5 lit. sasvim OK zar ne? Nadam se da cemo ti pomoci da razresis svoju dilemu. :P
User avatar
widanovic
Site Admin
Posts: 384
Joined: 27 Apr 2011 23:29

Re: Novi Aveo 4v

Post by widanovic »

Pošto sam bio u istoj poziciji kao i ti što se tiče oko dileme vezano za veličinu vozila, ja sam se rešio za varijantu sa 3 vrata. Evo moje razmišljanje:
1. auto sa 3 vrata je konstrukcijski uvek jači od ovog sa 4
2. auto deluje atraktivnije
3. auto je kraći pa se lakše prolazi kroz grad
4. pošto planiram da auto koristim 10 god, a sledeće godine planiram i decu, po meni je bolje da nazad nema vrata
5. naravno ima tu malo i ekonomske strane: lakši auto-manja potrošnja, niža cena, manje delova-manja mogućnost za nastajanje kvara

Što se tiče motora 1.2 je sasvim dovoljan. Ja sam mojim prezadovoljan, zavisno od tempa vožnje troši od 5.2-8l. Nisam nikad zažalio što sam kkupio 1.2, kada je neki veći uspon samo manja brzina i sve je rešeno.

U svakom slučaju oko novog ili polovnog tu nemoj nikad da imaš dilemu: novo je novo. Razmisli samo šta trebaš odma da uradiš čim kupiš polovan auto + što nikad nisi 100% siguran šta i kad može da ti crkne. A da ne pričam o tome što nemaš pojma ko ga je i kako vozio.
zec
Senior
Posts: 205
Joined: 10 Nov 2011 19:35
Location: BG

Re: Novi Aveo 4v

Post by zec »

a sledeće godine planiram i decu, po meni je bolje da nazad nema vrata
Nije bolje, mislis da ce deca sama da izadju iz kola sa nekoliko meseci, godinu dana?
Lakse ces smestiti dete u njegovo sediste i lakse ces izneti dete iz kola ako imas pristup zadnjem sedistu.
Za sve ostalo se slazem :)
User avatar
widanovic
Site Admin
Posts: 384
Joined: 27 Apr 2011 23:29

Re: Novi Aveo 4v

Post by widanovic »

:) baš tako, godine nisu bitne, neka sama odpuze....
Videću...
Keze
Početnik
Posts: 3
Joined: 16 Jun 2012 01:49

Re: Novi Aveo 4v

Post by Keze »

Ja sam imao jednom auto sa 3 vrata jedno godinu:) Ala sam se naizlazio svima da udju i izadju, kad samo zamislim da moram stajati dok neko izadje a kisa mi pada za vrat uf .. . Volim prostran automobil, a i u ovaj planiram plin ugraditi pa bi mi valjao veci gepek. U svakom bice novo. Nego kazite mi da li se moze pri kupovini birati boja enterijera posto nisam na sajtu nigdje vidio da ima opcija i zanima me sta tacno ima od opreme bazica verzija. Unaprijed zahvalan svima
pevac54
Senior
Posts: 208
Joined: 10 Mar 2012 12:17

Re: Novi Aveo 4v

Post by pevac54 »

Koliko sam ja video, boja enterijera je uglavnom kod svih boja karoserije ista. Plastika crna, tapacirung siv. Obzirom da su stubovi presvučeni lepo izgleda.
Post Reply

Return to “Vozila”