Promena sijalice

User avatar
uros
Junior
Posts: 32
Joined: 11 Jul 2011 14:04
Location: Beograd
Contact:

Promena sijalice

Post by uros »

Crkle mi dve sijalice ispod panlea kontrole grejanja i hlađenja, kako ih promeniti? Pitanje je u stvari, kako se skifa cela ta konzola i pristupa sijalicama
User avatar
widanovic
Site Admin
Posts: 384
Joined: 27 Apr 2011 23:29

Re: Promena sijalice

Post by widanovic »

Nije baš naivno, moraš prvo da skineš plastiku koja ide oko CD playera, tek tada ćeš videti 2 šrafa koja drže celu tu konzolu. Usut moraćeš da olabiš i sajle za grejanje. Videćeš sa zadnje stranice držače sijalica, koji se prostim okretanjem za 90 stepeni skidaju. Jedini problem su kapice preko sijalica, ako se pocepaju teško ćeš ih naći, mada ja se spremam da napravim jednu veću narudžbinu iz kine pa možda i to dodam, nikad se ne zna kome će šta da zatreba. :)
zec
Senior
Posts: 205
Joined: 10 Nov 2011 19:35
Location: BG

Re: Promena sijalice

Post by zec »

To su male sijalice sa zelenim kapicama iste koje postoje i u sklopu za podizanje/spustanje farova u kabini?
Ja sam taj problem resio sa zelenom LED i jos radi :)
Ta sijalica je bila mnogo mala i zalemljena u tom sklopu za kontrolu visine farova, a ja sam imao pri ruci jednu zelenu LED i eto resenja.
User avatar
widanovic
Site Admin
Posts: 384
Joined: 27 Apr 2011 23:29

Re: Promena sijalice

Post by widanovic »

Da samo što je ovde problem kada se stavi led ne rasipa se lepo svetlo, ja sam lično probao par varijanti led sijalica i ni sa jednom nisam mogao da dobijem dobre rezultate, tako da sam samo stavio plave kapice i to je to.
User avatar
uros
Junior
Posts: 32
Joined: 11 Jul 2011 14:04
Location: Beograd
Contact:

Re: Promena sijalice

Post by uros »

Nije to posao za mene, sve sve, ali da olabavim ove sajle i da ih vratim je way too mutch. E sad ima li neko ideju gde da vozim chevy da mi neko zameni i koje su kvalitetne sijalice da se ne zezam na svakih godinu i po, kad već skidam da promenim sve
User avatar
widanovic
Site Admin
Posts: 384
Joined: 27 Apr 2011 23:29

Re: Promena sijalice

Post by widanovic »

Daj pomoćiću ti ja, nećeš valjda za to da bacaš pare. Nema tu kvalitet, sve ti je to isto, barem ja nisam čuo da te male sijalice mogu da budu bolje ili lošije.
koenigseggccr
Senior
Posts: 123
Joined: 26 Feb 2012 22:00

Re: Promena sijalice

Post by koenigseggccr »

I meni trebaju te kapice, u zelenoj boji, par kapica su pukle prilikom menjanja sijalica u servisu i sad baca zuckasto svetlo pa se mesaju dve boje i izgleda lose... Pitao sam gde god sam se setio ali nisam nasao... :x
koenigseggccr
Senior
Posts: 123
Joined: 26 Feb 2012 22:00

Re: Promena sijalice

Post by koenigseggccr »

Ne znam da li ima da se nadje smd led za te potrebe? Sa tim bi rasipanje svetlosti trebalo da bude ok...
User avatar
uros
Junior
Posts: 32
Joined: 11 Jul 2011 14:04
Location: Beograd
Contact:

Re: Promena sijalice

Post by uros »

@widanovic aj za vikend bacimo neki roštilj kod mene, a? Što se boja sijalica tiče, mislim da bi farbanje permanent flomasterom najobičnije sijalice bilo zadovoljavajuće, testirano na toyoti staroj.
Vladimirkv
Junior
Posts: 10
Joined: 05 Dec 2012 17:32

Re: Promena sijalice

Post by Vladimirkv »

Vec dugo imam problem sa sijalicama za osvetljenje table, tacnije sa zelenim kapicama.
Farbanje sijalica nikako ne pomaze. Zato sam dosao na ideju da sijalicu oblozim tankim slojem providno-zelene topljene plastike. Trenutno su par komada na testu, van vozila tj table, a vec sutra planiram da ih "ugradim". Da li je neko pokusavao nesto slicno?
Post Reply

Return to “Uradi sam”