Alternator za Sparka

User avatar
widanovic
Site Admin
Posts: 384
Joined: 27 Apr 2011 23:29

Alternator za Sparka

Post by widanovic »

Da ne ispadne da je Spark loš auto i da se često kvari, ali moj spark je prešao preko 100.000km ekstremne vožnje i samim tim dođe vreme da nešto crkne. Mada kao svaki dobar auto obično crkne u blizini kuće. Pri povratku sa Srebnog jezera primetio sam da mi svetli sijalica za akumulator. Posle dvadesetak kilometara auto se ugasio. Posle pomoći tj dopune akumulatora od strane dobronamernih ljudi, nastavio sam put ali još samo par kilometara, jer auto nije pravio struju, a akumulator je bio, tj i suviše je slab za voznju bez alternatora. Po povratku kući odmah sam krenuo u potragu polovnog alternatora. I posle par dana sam uspeo da nađem po meni veoma dobar servis koji mi je za svega 3000 din zamenio diode na alternatoru.
KALOS
Početnik
Posts: 3
Joined: 21 Sep 2011 13:03

Re: Alternator za Sparka

Post by KALOS »

Posto se meni identicna stvar desila na kalosu, mogu li dobiti kontakt tog servisa , da im se i ja obratim za pomoc?
User avatar
widanovic
Site Admin
Posts: 384
Joined: 27 Apr 2011 23:29

Re: Alternator za Sparka

Post by widanovic »

Iskreno nemam broj, znam samo gde je servis. Nalazi se na Vidikovcu pored Maksija. Prosetacu se sutra do servisa i uzécu ti broj. Usput samo da ti kazem da su bas jeftini, ja sam im odneo skinut alternator i oni su mi za ruke i delove uzeli koliko se ja sećam 3000 din.
User avatar
widanovic
Site Admin
Posts: 384
Joined: 27 Apr 2011 23:29

Re: Alternator za Sparka

Post by widanovic »

Servis: Autoelektričar Laki

br tel. : 011/233-1404

radno vreme: 09-17, subotom 09-15
KALOS
Početnik
Posts: 3
Joined: 21 Sep 2011 13:03

Re: Alternator za Sparka

Post by KALOS »

hvala puno! Ne znam kolike su cene novih alternatora, ali mi mehanicar koji je pogledao auto, kaze da je crko skroz i kaze 500 e????????? :roll: Malo je mnogo...
KALOS
Početnik
Posts: 3
Joined: 21 Sep 2011 13:03

Re: Alternator za Sparka

Post by KALOS »

i mehanicar i elektricar su rekli da je crko, remontovan 100 e. Za kalosa. :shock:
User avatar
widanovic
Site Admin
Posts: 384
Joined: 27 Apr 2011 23:29

Re: Alternator za Sparka

Post by widanovic »

Probaj sa ovim servisom, ako ne probaj da nađeš neki polovan, a novi delovi su nenormalno skupi, bolje kupiti nov auto nego nov deo :)
pokušaću da se raspitam da vidim da li neko ima nešto polovno pa ti javljam...
sulli
Junior
Posts: 11
Joined: 22 Jan 2012 18:21

Re: Alternator za Sparka

Post by sulli »

Mislim da je najbolje park model automobila Chevy danas. Predlažem da se park Chevy su prešli liniju u korištenju razumnosti. :D
Post Reply

Return to “Uradi sam”