Voda ispod prednjih sedista.

goranmano
Početnik
Posts: 1
Joined: 08 Jul 2018 17:08

Voda ispod prednjih sedista.

Post by goranmano »

Pozdrav kolegama.
Ima li neko iskustva sa vodom ispodn prednjeg sedista.Sve sam proverio i nije mi jasno odakle tolko vode posle kise.Doduse menjao sam u Februaru sofersajbnu ali 4 meseca nije bilo problema.Kola stoji parkirana i puni se vodom posle kise.
User avatar
dixy
Junior
Posts: 59
Joined: 29 Jun 2011 20:13
Location: Dobanovci, Surčin

Re: Voda ispod prednjih sedista.

Post by dixy »

Svakako bih sumnjao na tu zamenjenu šoferšajbnu, pošto je dovoljno da samo malo bude manje poliuretanskog lepka (a naši majstori su poznati na uštedi na uštrb kvaliteta, uz već provereno visoke cene), pa da to negde propusti.

Ono što je još moguće jeste da preliva iz ventilacionih otvora ispod šoferšajbne, jer se tu nakuplja lišće i svakav otpad. Skini brisače i zaštitne plastike, pa zavuci ruku u otvor i dobro ga očisti i isperi crevom. Odvij podkrila da bi se višak vode lakše iscedio (ne mora celo, samo dva šrafa ka vratima). Kod mene je na aveu odatle izvađeno bezmalo oko 5-6 kg lišća, granja i ostalog đubreta.

Kada se sve osuši, pomeri tepih i izvuci izolaciju ako je moguće, pusti vodu na crevo i punim mlazom na šoferšajbnu. Sedi u auto dok neko prska vodom i baterijskom lampom prati da li će se negde videti da curi, posebno obrati pažnju na ćoškove, pa stoga možeš skinuti i plastiku A stubova. Ukoliko na šoferšajbni curi, LED lampom ćeš lako utvrditi gde i koliko. Inače, ovo je procedura koju rade, ili bi trebalo da rade na ovaj način i u servisima.

Javi šta si uradio!
Pozdrav!
Post Reply

Return to “Captiva”