Prosečna potrošnja Cruza van grada

User avatar
SrdjanM
Junior
Posts: 26
Joined: 05 Aug 2011 13:17

Prosečna potrošnja Cruza van grada

Post by SrdjanM »

Image
User avatar
stefanudrea
Senior
Posts: 192
Joined: 07 Jul 2011 17:05

Re: Prosečna potrošnja Cruza van grada

Post by stefanudrea »

i u gradu koliko?14? :)
User avatar
SrdjanM
Junior
Posts: 26
Joined: 05 Aug 2011 13:17

Re: Prosečna potrošnja Cruza van grada

Post by SrdjanM »

stefanudrea wrote:i u gradu koliko?14? :)
U gradu 6.2 bez klime 6.8-7.4 sa klimom a zimi i skoro 8l/100km jer treba zagrejati 6.2l ulja u motoru i dostigne temperaturu tek posle 10-15km zimi.
User avatar
SrdjanM
Junior
Posts: 26
Joined: 05 Aug 2011 13:17

Re: Prosečna potrošnja Cruza van grada

Post by SrdjanM »

Da kažem nešto više o toj prosečnoj potrošnji: pošao sam sa upaljenom lampicom za rezervu i nakon 60km puta od Blaca do Niša (sa prolaskom kroz zakrčeno Prokuplje) na bordu mi je pisalo da imam goriva za još 110km. Brzina van grada je bila od 50 do 100km na sat znači lagana vožnja. Bio sam sam sa dva klinca pozadi i nešto malo opterećenja džak jabuka, džak šljiva, pet-šest lubenica nešto dinja, 2 gajbice paradajza i džak paprika itd..

Evo lagane vožnje kroz Republiku Srpsku (moj snimak) http://www.youtube.com/watch?v=JHhs716HdeU
dok je ovo nešto malo brže (snimak vlasnika takvog auta koji je aktivan na jednom drugom forumu) http://www.youtube.com/watch?v=3404Fpjq ... re=related Ja nikada nisam išao toliko brzo, maximum po gps-u koji sam odvozio je 205km na sat deonicu od 10-ak km na BG-Niš pri 3600 obrtaja i pola gasa (kažu ljudi da je elektronski limitiran na 210 ali se laganim ubrzanjem pri kraju može dostići i 215 kao na snimku). Auto je bio stabilan i pri toj brzini sa trenutnom potrošnjom od 12l ali je ipak preovladao strah da ne izgubim dozvolu.

Cruze ima i puno mana koje sam otkrio nakon 17000km. Kada se otvori gepek voda sa njega curi unutra. Diskovi kod ovog mog su 50mm veći od standarda (felne su 5x115 umesto 5x105) pa su kočnice prenaglašene naročito zimi kad na ledu lagano zakočite a ABS počne da urla i svom silom se trudi da vas ukopa u mestu (ESP, TC i EBD rade perfektno i stvarno vrede). Za zimu preporučujem Michelin pa3 na čeličnim felnama koje sam zimus koristio. Poluge u gepeku smetaju pri pakovanju ako npr idete na odmor. Oblik karoserije je takav da zimi nekako napada više snega nego na većim automobilima koje sam pre imao( do sada sam mahom imao teške japance Mitsubishi Galant, Nissan Bluebird .... izuzev Renoa 30 tako da mi je Cruze laka kategorija ). Nema pokazivač pritiska u gumama na bordu. Naslon za ruku se ne fiksira. Mnogo mu treba zimi da se zagreje što sam već naveo....itd...

Puno puta sam menjao ovaj post pa eto da završim sa zapažanjima pa i o tjuningu. CruzeDK lik koji je baš ušao u suštinu napravio je sledeće sa ovim motorom Image i sve u svemu samo je uspeo da malo poveća ubrzanje od 0-1ookm na 6.8sekundi i to je maximum.
Last edited by SrdjanM on 05 Aug 2011 23:56, edited 8 times in total.
User avatar
SrdjanM
Junior
Posts: 26
Joined: 05 Aug 2011 13:17

Re: Prosečna potrošnja Cruza van grada

Post by SrdjanM »

Sada se malo kajem što nisam uzeo Aveo. On je bolji za po gradu, Cruze je nekako za duža putovanja (sa punim rezervoarom sam jesenas prelazio po 1000km gotovo bez odmora) iako se lako parkira uz pomoć senzora itd... Za grad sam uzeo novi Punto i on mi je nekako idealan ovde u Nišu. Cruze se ne pomera sa mesta osim kad idem van Srbije.
User avatar
stefanudrea
Senior
Posts: 192
Joined: 07 Jul 2011 17:05

Re: Prosečna potrošnja Cruza van grada

Post by stefanudrea »

oastavi gas na rezervor i bice bolje!jeftin je i bices vise srecan. gas je 61 dinara i benzin je 131 dinara!!!
User avatar
SrdjanM
Junior
Posts: 26
Joined: 05 Aug 2011 13:17

Re: Prosečna potrošnja Cruza van grada

Post by SrdjanM »

stefanudrea wrote:oastavi gas na rezervor i bice bolje!jeftin je i bices vise srecan. gas je 61 dinara i benzin je 131 dinara!!!
Interesantan predlog. Da li zna neko servis koji u turbo dizelaše ugrqađuje plin?
User avatar
021
Senior
Posts: 183
Joined: 09 Jun 2011 23:12
Location: Novi Sad

Re: Prosečna potrošnja Cruza van grada

Post by 021 »

Potrošnja mog Cruze-a (LS+ benzinac 1600 kubika): do sada sam prešao 1503 km (većinom otvoreni put - 2 puta do Beograda i nazad za Novi Sad, put do Crne Gore i nazad).
Potrošnja je 6,5 l.
Moram napomenuti da se uglavnom pridržavam ekonomične vožnje i prebacujem u višu brzinu kada mi to lampica savetuje (oko 2000 obrtaja). Nisam vozio iznad dozvoljene brzine na auto putevima (120 km/h).
Poseti Limundo, ima mnogo dobrih aukcija:
http://www.limundo.com/ref/SasaYU
User avatar
021
Senior
Posts: 183
Joined: 09 Jun 2011 23:12
Location: Novi Sad

Re: Prosečna potrošnja Cruza van grada

Post by 021 »

Dakle, evo uspeo sam da prebacim sliku na komp. Nije neka kvaliteta pošto je slikano telefonom, ali vidi se ono šta treba.
Attachments
SNC00129.jpg
SNC00129.jpg (81.66 KiB) Viewed 16002 times
Poseti Limundo, ima mnogo dobrih aukcija:
http://www.limundo.com/ref/SasaYU
User avatar
SrdjanM
Junior
Posts: 26
Joined: 05 Aug 2011 13:17

Re: Prosečna potrošnja Cruza van grada

Post by SrdjanM »

za benzinac te težine je to izvrsno!!! Ma na cr forumu tupe i pričaju mnogo gluposti a ja još uvek mislim da je Cruze top ponuda za ove pare i evo slike audija 6 i Cruza pa.... mislim vlasnik Audija je našao da imam manje zvučnika i kad sam mu rekao da sam platio 28k€ (pa mislim... bio je dosadan sa upoređivanjem) prokomentarisao je kako za 10k€ više ipak ima kvalitet jer je u crnoj boji hahahah
Image
Post Reply

Return to “Cruze”