Prosečna potrošnja Cruza van grada

User avatar
SrdjanM
Junior
Posts: 26
Joined: 05 Aug 2011 13:17

Re: Prosečna potrošnja Cruza van grada

Post by SrdjanM »

A počelo je tako što sam ga nenamerno ostavio na uzbrdici iako su oba dizelaši al je njegov (lik je iz holandije) 1.9tdi
User avatar
021
Senior
Posts: 183
Joined: 09 Jun 2011 23:12
Location: Novi Sad

Re: Prosečna potrošnja Cruza van grada

Post by 021 »

Uputstvo za ekonomičnu vožnju. Za one koji ne znaju.

http://www.youtube.com/watch?v=RR0rsHJe ... r_embedded
Poseti Limundo, ima mnogo dobrih aukcija:
http://www.limundo.com/ref/SasaYU
sulli
Junior
Posts: 11
Joined: 22 Jan 2012 18:21

Re: Prosečna potrošnja Cruza van grada

Post by sulli »

Kada je prvi donio Chevy Cruze u Ameriku, bilo je podebljano obećanja 40-mpg. Zatim GM ponosno hvalio da posebnu Cruze Eko bi dobiti nevjerojatnih 42-mpg. :D

Nažalost, da je Eko modela košta mnogo više od standardnog vozila, a samo 6-stupanjski ručni model (od čega oko šest će se prodavati) dobiva 42-mpg oznaka, a auto-box Eko je ocijenjeno na manje dramatičan 38-mpg . Što se tiče Cruze većinu ljudi će gledati na kupnju, dobio službenu 36-mpg ocjena od strane EPA. :shock:
ivan
Junior
Posts: 25
Joined: 27 Feb 2012 17:57

Re: Prosečna potrošnja Cruza van grada

Post by ivan »

zdravo,
Obratio sam paznju na to koliko trosi moj cruze 2.0 dizel po gradu... zapravo umnogome zavisi kako ko vozi... uz mnogo truda uspio sam da vozim 30ak km po Beogradu prosjecno 6.9l, uz minimalno kocenje i malo cekanja na semaforima... inace kako obicno vozim po gradu mi je trosio 9.7 na nekih 300km voznje... doduse, motor je jos nov pa je potrosnja puno veca nego sto ce biti kad se 'razradi'... tako makar tvrdi proizvodjac...
AgentOrange
Junior
Posts: 63
Joined: 24 Jan 2012 09:48

Re: Prosečna potrošnja Cruza van grada

Post by AgentOrange »

Ja čekam da potrošim prvi rezervoar, pa da sračunam, za sada, po board kompjuteru troši 10.8 (1.6 benzinski model), posle pređenih 300tinak km, vožnje najviše po gradu, a trudim se da vozim prilično pažljivo. Postovaću rezultate od čepa do čepa čim ponovo sipam gorivo :)
ivan
Junior
Posts: 25
Joined: 27 Feb 2012 17:57

Re: Prosečna potrošnja Cruza van grada

Post by ivan »

Vozio sam autoputem od Bga do iskljucenja za Pozarevac i obratno zakljucanom brzinom na tempomatu od oko 145km/h i potrosnja na tim dionicama je bila 6.1l... Sa tim sam zadovoljan, premda ocekujem da to jos padne kad se motor potpuno razradi... Magistralnim putevima se bez veceg truda moze da odrzava na 5.5l... Po gradu trosim 9-9.5l uz relativno ostre startove, po koji slalom i sprint i bez stednje kocnica... Po gradu potrosnja moze veoma puno da varira uz samo mala vozacka ogranicenja... Dizel se moze voziti i na 6.5 po gradu ali i lako da podje na 11...
mad dog
Početnik
Posts: 4
Joined: 09 Mar 2012 19:55

Re: Prosečna potrošnja Cruza van grada

Post by mad dog »

1.6 benzinac po gradu od 8 do 9.5 sa klimom na otvorenom ( AUTO PUT je za mene voznja na otvorenom ) 7.5l na 100km po brdsko planinskim putevima ( od novog sada do igala u cg i nazad potrosnja je bila 5.8l 6l al to je bila bas cisto ekonomska voznja sa punim rezervoarom presao sam oko 980km )
AgentOrange
Junior
Posts: 63
Joined: 24 Jan 2012 09:48

Re: Prosečna potrošnja Cruza van grada

Post by AgentOrange »

Evo i ja da dam novije podatke, pun rezervoar vožnje po gradu i autoputu (recimo pola pola, mada je možda i malo više po gradu), prešao 620km (nije se još upalila lampica za rezervu), prosečna potrošnja oko 8 (board computer kaže čak 7.4). Po autoputu, BC kaže 6.2 (prilično ekonomične vožnje doduše).
alexv011
Junior
Posts: 18
Joined: 23 Mar 2012 15:26

Re: Prosečna potrošnja Cruza van grada

Post by alexv011 »

Dizel 2.0, kombinovana voznja autoput - regionalni put.
Na autoputu vozen pretezno 120 Km/h.

Image
chosen984
Junior
Posts: 20
Joined: 21 Apr 2012 19:44

Re: Prosečna potrošnja Cruza van grada

Post by chosen984 »

CRUZE 1.6 - Po gradu (Bg) 10 litara a na otvorenom 8 a imam laku nogu na gasu. Ako uspem da se iskontrolišem mogu da napravim prosek na otvorenom od oko 5 litara (ispod 2.000 obrtaja, isti tempo). Sa klimom troši 20% više i sa plinom još toliko.
Post Reply

Return to “Cruze”