Cruze 1.6 problem sa plinom

NightY
Početnik
Posts: 1
Joined: 17 Dec 2014 19:23

Cruze 1.6 problem sa plinom

Post by NightY »

Pozdrav svima.

Imam Cruze 1.6 benzinac 2009 godiste.
Ugradio sam prije 2 godine Plin AC STAG 300 Tomasetto. kod AC Rasic u BG. Inace sam iz Crne Gore.

Imam problem na plinu sa ler gasom kad je motor hladan . Zaletim ga i kad treba da stanem na semafor ubacim u ler auto se gasi. Kad se ugasi onda vrlo tesko i pali,i ako pali na benzin.

Ako vozim malo sporije obrtaji padnu do 400-500 medjutim nekako se iscupaju na gore i auto se ne ugasi..

Kad se motor ugrije vise nemam ovih problema. Desi se sa vremene na vrijeme da iz velike brzine stisnem ler,padnu obrtaji do 500-600 medjutim vrate se . Govorim ovo je kad motor postigne radnu temperaturu...

Sve ovo na benzin se ne desava.

Nekoliko puta sam isao da ponovo stelujem plin,i uvjek isto.

Isao sam na preporuceno ciscenje klapne gase. Majstor je ocistio klapnu,vratio je stelovao na kompjuter,medjutim opet isto.. Nema resenja...

Ima li nekoda moze da mi pomogne sa nekim savjetom ?
User avatar
widanovic
Site Admin
Posts: 384
Joined: 27 Apr 2011 23:29

Re: Cruze 1.6 problem sa plinom

Post by widanovic »

U suštini veoma je teško naći pravog entuzijastu koji je spreman da se posveti plinu i našteluje ga kako treba. Nekada nisu ni bitne pare bitan je majstor. Uglavnom svi gledamo reklame i na osnovu toga se odlučujemo kod koga da ugradimo plin. Moram reći da sam se i ja sam lično 2 puta opeko kod ugradnje plina. Auto mi je posle ugradnje trošio 10 u gradu i 9 na otvorenom. Pre par dana sam ga odvezo po preporuci kod majstora koji mi je bukvalno posvetio 3h. Objasnio mi je tačno šta koji parametar znači i kako se šteluje. Pored toga sam ugradio i senzor temperature vode koji mi nisu ugradili. U svakom slučaju ako dolaziš za BG javi se pa ću ti dati njegov broj. Koliko znam pregled je FREE. A ja uskoro javljam koliko mi sad auto troši.
Milovan
Početnik
Posts: 4
Joined: 28 Oct 2015 13:46

Re: Cruze 1.6 problem sa plinom

Post by Milovan »

Imam chevrolet cruze 1,6 83 kw 2010 godiste sa plinskim uredjajem.
Ugradjen AC stag 300 permium.
Automobil prešao 64000 km.
Imam problem da mi se automobil gasi dok se ne ugreje. Pri izbacivanju iz brzine pri stajanju na semaforu auto se gasi. Kada se ugreje ponpuno normalno radi. Ovo mi se dešava još dok auto radi na benzinu i nije prešao na plin.
Promenio sam bobinu i svećice.
Čistio sam leptir kalapnu, benzinske dizne i ventile sa nekim spejem, ali sve bez rezultata.

Ako neko zna kako da režim ovaj problem naka se javi.
Pozdrav
zoran 8
Senior
Posts: 111
Joined: 20 May 2011 22:46

Re: Cruze 1.6 problem sa plinom

Post by zoran 8 »

Pozdrav svima, problem ugradnje plina u cruza je opisan u nekom postu(davno je bilo), ja sam licno odustao od ugradnje jer sam posle vise od 6 meseci raspitivanja i razgovora sa majstorima dosao na zakljucak da jedino sto u njemu radi bez problema su uradjaji Zavoli ili BRC. Obzirom na cenu ugradnje od 650-900 eur (tada), i Poljskog Staga 450-550,mislim da za tu razliku se vecina,gledajuci da ustedi ili lepom lagarijom servisera za ugradnju, presla.Mislim da je problem u samom uredjaju (STAG).
Moj savet je da potrazite coveka koji ugradjuje Zavoli uredjaje na Cukarici,radi taxistima odrzavanje, i da se konsultujete sa njim.Pricao sam sa covekom oko ugradnje i cuo sam da je mnogima pomogao.Nemam kontakt telefon ali sam siguran da cete ga naci(probajte sa zvanicnom stranicom Zavolija za Srbiju ili ih kontaktirajte),cini mi se da se zove Dragan.
Pozdrav, nadam se da cete resiti muku!!
bla, bla
Junior
Posts: 21
Joined: 16 Apr 2013 10:32

Re: Cruze 1.6 problem sa plinom

Post by bla, bla »

@ Milovane,
to što ti se auto gasi dok se ne zagreje, tj. dok je na benzinu, nema apsolutno nikakve veze sa plinom. Da je problem u plinskom uređaju gasio bi se kada radi na plinu, a na benzinu ne bi...
Savet: čišćenje klapne ne daje baš neke rezultate i u većini slučajeva je potrebna zamena...
Inače, imam isti auto sa istim uređajem koji sam ugradio kod Rašića i mogu reći da sam posle 3 godine i pređenih 45000km sascim zadovoljan. Naravno, stoji da je Zavoli bolji sistem.

Pozdrav
Milovan
Početnik
Posts: 4
Joined: 28 Oct 2015 13:46

Re: Cruze 1.6 problem sa plinom

Post by Milovan »

U servisu su mi stavili drugu polovnu klapnu da probaju i ništa se nije promenilo.
Otišao sam u servis gde sam ugradio plin i oni sumnjau da su mi ventili otištli (da imaju zazor). Nisam siguran u to jer je auto prešao 64000 km i ne bih da skidam glavu dok nisam sasvim siguran.
Ako neko ima slicno iskustvo i da je rešio problem neka se javi.
bla, bla
Junior
Posts: 21
Joined: 16 Apr 2013 10:32

Re: Cruze 1.6 problem sa plinom

Post by bla, bla »

Dijagnostika bi morala da pokaže i problem sa klapnom i sa ventilima, kompjuter to sve očitava!
Milovan
Početnik
Posts: 4
Joined: 28 Oct 2015 13:46

Re: Cruze 1.6 problem sa plinom

Post by Milovan »

bla, bla wrote:Dijagnostika bi morala da pokaže i problem sa klapnom i sa ventilima, kompjuter to sve očitava!

Samo da vas obavestim da sam rešio problem.
Problem je bio u naleganju ventila na sedišta ventila u glavi motora. Naravno prouzrokovano vožnjom na plin. Od delova promenjen dihtung i gumice, obradjena sedišta ventila i ventili. Cena popravke 280 Eura.
Auto sada dobro radi.
Postavlja se pitanje da li se u cruze uopšte isplati ugradnja plina s obzirom na probleme koje prouzrokuje.

Pozdrav
Milovan
peka
Početnik
Posts: 1
Joined: 10 Jan 2016 21:47

Re: Cruze 1.6 problem sa plinom

Post by peka »

milovane imam isti problem sa cruzom. mozes li mi poslati tlf ili servis gde su ti resili ovaj problem sa ventilima?
hvala unapred
Milovan
Početnik
Posts: 4
Joined: 28 Oct 2015 13:46

Re: Cruze 1.6 problem sa plinom

Post by Milovan »

Skidanje glave motora radjeno je u Beoteam servisu na Novom Beogradu tel 311 03 64 (Trazite Gorana). Obrada glave motora radjena je u servisu MR kod Dusanovacke pijace.

Ja sam zadovojan uslugom i kvalitetom popravke.

Pozdrav
Milovan
Post Reply

Return to “Cruze”